Opakowania

 • Łupiny kakaowe, które mogą w przyszłości posłużyć do pakowania czekolady, słoma, wodorosty i stokrotki, których włókna – ze względu na specyficzne właściwości – mogą zwiększać wydajność papieru – to przykłady nieszablonowych surowców, które w przyszłości mogą zastąpić tworzywa sztuczne i spowodować, że branża opakowaniowa stanie się jeszcze bardziej eko. W... Czytaj więcej »

 • Zielone opakowania dla lepszego jutra

  Środa, 14 września 2022

  Badania śladu węglowego pokazują, że opakowania generują dużą jego część[1]. Dlatego każde rozwiązanie redukujące ilość CO2 jest w dobie kryzysu klimatycznego na wagę złota. Przykładami przyjaznych środowisku rozwiązań opakowaniowych są np. innowacyjna, organiczna Fibre Bottle Grupy Carlsberg, czy też Snap Pack zastępujący folię w łączeniu puszek. W dzisiejszych... Czytaj więcej »

 • DS Smith otwiera w Bełchatowie Centrum Innowacji i Produkcji Opakowań Wspierających Zrównoważony Rozwój, w którym powstawać będą opakowania nadające się w 100 proc. do recyklingu lub ponownego użycia dla największych firm sektora przemysłowego i FMCG ze szczególnym uwzględnieniem kanału e-commerce. Celem ekspertów firmy jest bowiem tworzenie zrównoważonych, nadających się... Czytaj więcej »

 • Łącząc siły z wiodącymi producentami napojów, Tetra Pak wprowadza zakrętki przytwierdzone na stałe do opakowań kartonowych. Pięć nowych systemów zamknięć jest obecnie wdrażanych na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej (w tym w Polsce, Czechach i na Słowacji), w Irlandii, krajach bałtyckich[1], Hiszpanii i Niemczech. Zmiana dotyczy różnych kategorii produktowych i jest... Czytaj więcej »

 • InPost i MODIVO wprowadzają EkoBox

  Poniedziałek, 20 czerwca 2022

  InPost – lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie – wraz z platformą MODIVO międzynarodowym sklepem online z modą, po okresie testów, wdrażają produkcyjną wersję zamkniętego obiegu opakowań EkoBox InPost. To koncept ekologicznych opakowań wielokrotnego użytku i pierwszy w Polsce system wtórnego obiegu opakowań dla e-sklepów. Dzięki ponownemu wykorzystaniu... Czytaj więcej »

 • Ruszyła druga odsłona kampanii Tetra Pak „Wybierz naturę. Wybierz karton”. W zeszłorocznej edycji firma ogłosiła swój cel stworzenia najbardziej zrównoważonego opakowania na żywność na świecie. Teraz prezentuje między innymi związane z tym postępy, najważniejsze innowacje oraz współprace. Czytaj więcej »

 • Łowicz i Lubella wchodzą w kategorię produktów w opakowaniach typu pouch, wprowadzając na rynek nowości: Owsiankę Lubella i Antybaton by Łowicz. Obydwie marki czerpią przy tym ze swoich źródeł, w których są czołowymi producentami – Lubella na rynku produktów zbożowych i śniadaniowych, Łowicz przecierów owocowych i warzywnych. Owsianka Lubella i Antybaton by Łowicz to... Czytaj więcej »

 • Wszyscy zgodnie przekonują, aby jeść dużo warzyw – w końcu to samo zdrowie! Mają mnóstwo witamin, dostarczają niezbędne białko, regulują pracę układu trawiennego i mają niską kaloryczność. Jednak dla niektórych, szczególnie tych najmłodszych, to jedynie zbędny dodatek do posiłku, a lista ich zalet nie jest wystarczającą motywacją, aby zacząć je jeść. Jak... Czytaj więcej »

 • Aby ułatwić konsumentom poprawną segregację odpadów, Fundacja ProKarton przygotowała projekt oznaczeń na opakowania kartonowe do płynnej żywności. Poprawna selektywna zbiórka pozwala na odzyskanie z odpadów cennych surowców wtórnych, a ich ponowne wykorzystywanie jest jedną z podstaw gospodarki o obiegu zamkniętym. Uniwersalne piktogramy przygotowane przez Fundację są... Czytaj więcej »

 • W ostatnich latach marka Lech w szczególny sposób promuje proekologiczne postawy wśród swoich konsumentów, wprowadzając szereg rozwiązań mających pozytywny wpływ na stan środowiska naturalnego. Z początkiem 2022 roku Lech zajął się zmianą opakowań zbiorczych na pochodzące w 100% z recyklingu. Czytaj więcej »

 • Od stycznia wszystkie butelki wody źródlanej Żywiec Zdrój o pojemności 1L stworzone są w 100% z odzyskanego plastiku. Będąc po stronie natury, firma kolejny raz pokazuje odpowiedzialne podejście do środowiska zamykając obieg opakowań, wykorzystując plastik jako cenny surowiec i ograniczając produkcję nowego. Czytaj więcej »

 • Wielkanocny zając w nowym opakowaniu

  Piątek, 18 lutego 2022

  Na tegoroczne święta wielkanocne Terravita odświeżyła najpopularniejszą, kultową już linię świątecznych figurek. Teraz popularne, czekoladowe zające o gramaturze 60 g mają całkiem nowy design, który z pewnością wpisze się w gusta klientów. Tradycyjna, świąteczna kolorystyka figurek doskonale współgra z wiosennymi elementami. Jednak dalej najważniejsza pozostaje aksamitna... Czytaj więcej »

 • Firma Hortex właśnie wprowadziła na rynek swoje produkty – w tym flagowy sok jabłkowy – w przyjaznym środowiskowo opakowaniu. Polska jest drugim krajem w Europie, w którym konsumenci mogą sięgnąć po innowacyjne rozwiązanie Tetra Brik® Aseptic 1000 Ultra Edge z zakrętką WingCap™ 30. Czytaj więcej »

 • Nowa inwestycja Carlsberg Polska w Browarze Kasztelan w Sierpcu to maszyna do mycia butelek zwrotnych. Myjka pracuje z wydajnością aż 53 tys. butelek na godzinę, jednak zużywa o połowę mniej wody i o 30% mniej ciepła niż jej poprzedniczka. Koszt inwestycji wyniósł blisko 12 mln zł. Czytaj więcej »

 • Żywiec Zdrój, marka, która od lat stoi po stronie natury, kolejny raz z rzędu zrealizowała bezprecedensowe zobowiązanie złożone na Szczycie Klimatycznym COP24. Czytaj więcej »

 • Firma SIG wprowadza na rynek nowe aseptyczne opakowanie kartonowe combivita, zapewniające wyższy poziom wygody i zróżnicowania. Optymalnie dostosowane do wymagań zabieganych konsumentów, jak i zmieniających się potrzeb przemysłu napojowego, to gwarancja wygody użycia, wyróżnienia się na półce oraz elastyczności w procesie pakowania dla producenta. Czytaj więcej »

 • InPost – lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie – wraz z MODIVO, modową platformą e-commerce spółki eobuwie.pl z grupy CCC wprowadza test ekologicznych opakowań wielokrotnego użytku dla e-sklepów. Dzięki temu nawet dziesięciokrotnie można zmniejszyć zapotrzebowanie na jednorazowe opakowania. Każde opakowanie ma wewnętrzną etykietę zwrotną – zeskanowanie jej... Czytaj więcej »

 • SIG NEO to techniczne arcydzieło – aseptyczny system nalewania produktów debiutujący z innowacyjnym rodzinnym opakowaniem combivita. SIG NEO jest centralnym elementem platformy nowej generacji firmy SIG i najszybszą na świecie maszyną napełniającą dla rodzinnych opakowań kartonowych z wydajnością do 18.000 szt. na godzinę. SIG NEO ma najlepsze w swojej klasie wskaźniki... Czytaj więcej »

 • Zakrętka przytwierdzona do opakowania od SIG

  Niedziela, 14 listopada 2021

  SIG ogłosił w tym roku wprowadzenie zamknięć zintegrowanych z opakowaniem kartonowym. I to aż na trzy lata przed terminem, od którego mają zacząć obowiązywać wymogi prawne UE. Czytaj więcej »

 • Podsumowanie panelu "Sektor Packaging"

  Wtorek, 27 października 2020

  Innowacyjne rozwiązania w zakresie technologii produkcji opakowań. Jak być innowacyjnym, ekologicznym i konkurencyjnym w sektorze packaging? Czytaj więcej »

 • Opakowania kartonowe od SIG tworzone są w zgodzie z trendami i potrzebami konsumentów: przyjazne dla środowiska, funkcjonalne, pozwalające się wyróżnić. O innowacyjnych rozwiązaniach w przemyśle opakowaniowym rozmawiamy z Kariną Zawadzką, Marketing Managerem odpowiedzianym za Polskę i kraje Nordyckie z firmy SIG Combibloc. Czytaj więcej »

 • SIG ogłasza dziś kolejny kamień milowy w swoich działaniach, związanych ze zrównoważonym rozwojem, oferując aluminium z certyfikatem ASI jako standard dla wszystkich opakowań SIG w Europie. Czytaj więcej »

 • Innowacyjne lifestyle'owe opakowanie kartonowe #combismile rozpoczęło podbój europejskiego rynku on-the-go Czytaj więcej »

 • SIG odegra istotną rolę w jednym z największych europejskich projektów typu greenfield w segmencie mleka UHT, realizowanym przez Hochwald, lidera wśród niemieckich spółdzielni mleczarskich. Czytaj więcej »

 • 2 marca 2020 roku funkcję prezesa Fundacji ProKarton objął Łukasz Sosnowski, ekspert w obszarze GOZ - gospodarki o obiegu zamkniętym (ang. Circular Economy), konsultant i założyciel firmy doradczej GOZ WORLD. Dotychczasowy prezes – Jan Jasiński, kończy swoją misję w Fundacji. Czytaj więcej »

więcej artykułów