Wiadomości

 • Przedstawiciele branży handlowej spotkają się 23-24 listopada br. na Międzynarodowych Targach Wyposażenia Sklepów RetailShow w Centrum EXPO XXI w Warszawie. To wiodące wydarzenie sektora retail w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku będzie ono szczególne ze względu na innowacyjność prezentowanych rozwiązań opartych na automatyzacji i robotyzacji, rozwiniętych w... Czytaj więcej »

 • W październiku 2022 r. wartość sprzedaży w sklepach małoformatowych do 300 m2 była o 13,8% wyższa, natomiast liczba transakcji wzrosła o 2,2% w porównaniu z październikiem 2021 r. - wynika z danych CMR Panel i PIH. Czytaj więcej »

 • Polacy szykują się na drogie święta

  Środa, 16 listopada 2022

  W warunkach rosnącej inflacji dla wielu gospodarstw domowych organizacja tegorocznych świąt Bożego Narodzenia będzie finansowym wyzwaniem. Jak wynika z nowego badania Barometr Providenta, statystyczne gospodarstwo domowe wyda na ten cel kwotę o ponad 300 zł wyższą niż przed rokiem. Polacy zamierzają oszczędzać głównie na jakości – prawie połowa kupi wszystko to, czego... Czytaj więcej »

 • Dynamika wzrostu Henkla nie traci impetu

  Wtorek, 15 listopada 2022

  W trzecim kwartale roku obrotowego 2022 Henkel utrzymał silną dynamikę wzrostu – wartość sprzedaży Grupy wyniosła blisko 6 mld euro. Wynik ten stanowi nowy kwartalny rekord sprzedaży, przekładający się na dwucyfrowy wzrost w ujęciu organicznym na poziomie 11,3%, napędzany przez dwucyfrowy wzrost cen w ramach wszystkich sektorów biznesowych i we wszystkich regionach... Czytaj więcej »

 • Zmiana w składzie zarządu Henkla

  Wtorek, 15 listopada 2022

  Jan-Dirk Auris, członek globalnego zarządu odpowiedzialny za sektor biznesowy Adhesive Technologies, w efekcie wspólnej decyzji o rezygnacji z przedłużenia kontraktu, z końcem stycznia 2023 zakończy swoją wieloletnią pracę dla firmy. Jan-Dirk Auris będzie wspierał przekazanie odpowiedzialności swojemu następcy. Czytaj więcej »

 • Branża HoReCa znów w dołku

  Wtorek, 15 listopada 2022

  Co trzeci Polak przyznaje, że wydaje mniej na wyjścia do restauracji i kawiarni, tak samo sytuacja wygląda w przypadku podróżowania. Powodem jest galopująca inflacja. Dlatego spotkania na mieście czy wyjazdy zaczynają być luksusem, a to odbija się na całej branży HoReCa, która i tak już nie miała lekko. Przez ostatnie dwa lata nie tylko przybyło długów, ale i dłużników. Z... Czytaj więcej »

 • „Zrównoważone innowacje w nowoczesnym biznesie” – pod tym hasłem odbyła się tegoroczna konferencja Innovation Day 2022. Jak zwykle wydarzenie obfitowało w inspirujące wykłady i żywe dyskusje o rynku FMCG, retailu, logistyce i sektorze opakowań. Wszystkie skupione na temacie przewodnim – innowacyjności. Czytaj więcej »

 • Przychody Grupy Excellence wzrosły o ponad 20%

  Poniedziałek, 14 listopada 2022

  Grupa Excellence – polski producent soków, syropów, napojów oraz suplementów diety, notowany na NewConnect – po trzech kwartałach 2022 roku osiągnął przychody w wysokości 54,02 mln zł, czyli o ponad 20% wyższe w porównaniu do analogicznego okresu roku 2021. Zysk netto Grupy wyniósł 1,24 mln zł. Grupa w 2022 roku notuje dobre wyniki sprzedaży napojów i wprowadza nowości... Czytaj więcej »

 • W pierwszym kwartale roku obrotowego 2022/2023 Grupa AMBRA zwiększyła przychody o 17,5%. Wzrost kosztów zakupu obniżył jednak rentowność sprzedaży. Czytaj więcej »

 • Gazeta Finansowa opublikowała ostatnio raport biznesowy „Perły Polskiego Biznesu"* poświęcony aktywności zawodowej kobiet. Jako inspirację dla płci pięknej, Redakcja postanowiła wyłowić z polskiego rynku 25 biznesowych Pereł, tj. Najbardziej Przedsiębiorczych Kobiet. Wśród nich, jako jedyna reprezentantka branży spożywczej, znalazła się Pani Justyna Wąsowicz – Wiceprezes... Czytaj więcej »

 • W trzecim kwartale br. Grupa Eurocash zanotowała dwucyfrowy wzrost sprzedaży we wszystkich segmentach działalności, co przełożyło się na ponadinflacyjną zwyżkę przychodów do 8,27 mld zł, tj. o blisko 18% r/r. Dzięki dalszej poprawie rentowności w Hurcie i utrzymaniu rentowności w Detalu, skonsolidowana EBITDA (tj. zysk operacyjny powiększony o amortyzację) wzrosła o 20% r/r... Czytaj więcej »

 • Jak wynika z analizy ofert cenowych prawie 41 tys. sklepów, w październiku codzienne zakupy były droższe średnio o przeszło 26% rok do roku. Podwyżki widoczne są we wszystkich dwunastu badanych kategoriach, w każdej – na dwucyfrowym poziomie. Po raz kolejny najmocniej poszły w górę produkty tłuszczowe, tym razem o prawie 49%. Na drugiej pozycji znajdują się produkty sypkie,... Czytaj więcej »

 • Piotr Knauer, dotychczasowy Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Hochland Polska, przechodzi na zasłużoną emeryturę. W związku z tym w siedzibie głównej firmy, na Pastelowej w Poznaniu, odbyło się jego oficjalne pożegnanie. Uroczystości zaplanowano także w fabrykach w Kaźmierzu i w Węgrowie. Czytaj więcej »

 • Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług (ZPPHiU) zwraca uwagę, że informacja o wzroście obrotów w centrach handlowych – czyli łącznej wartości obrotów najemców, którzy prowadzą sklepy i punkty usługowe – nie jest niestety optymistyczna. Wzrost obrotów jest wynikiem inflacji – a nie oznacza większych zysków dla najemców. Co więcej – koszty rosną szybciej niż... Czytaj więcej »

 • Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego (ASAP) przeprowadziło badanie firm z sektora rolno-spożywczego i zidentyfikowało grupę „liderów” – określanych jako firmy, w których zrównoważony rozwój stanowi integralną część organizacji i jest priorytetem inwestycyjnym. Badanie zlecone przez ASAP i przeprowadzone we współpracy z Accenture „Moment zwrotny w branży... Czytaj więcej »

 • Mondelēz International zwiększa nakłady na zrównoważone pozyskiwanie kakao. Spółka wyda łącznie miliard dolarów na program zrównoważonej uprawy kakao Cocoa Life. Czytaj więcej »

 • Grupa Mlekovita cały rok świętuje 30-lecie marki. Kolejną ku temu okazją było odsłonięcie tablicy pamiątkowej na cześć Prezesa Zarządu Grupy Mlekovita Dariusza Sapińskiego połączone z poświęceniem nowych inwestycji, które odbyło się 5 listopada 2022 r. Czytaj więcej »

 • InPost umacnia pozycję lidera

  Środa, 09 listopada 2022

  InPost zanotował w III kwartale wzrost przychodów o 32,6% r/r do 1 690,4 mln zł. Skorygowany zysk EBITDA wzrósł o 11,5% r/r do 455,8 mln zł. InPost zanotował także rekordowy, jak dotychczas w 2022 r. + 32% r/r wzrost wolumenów na wszystkich kluczowych rynkach, dostarczając w III kwartale 178,8 mln paczek. W Polsce wzrost wolumenów wyniósł 26%, we Francji 34%, a w Wielkiej Brytanii... Czytaj więcej »

 • Grupa Kapitałowa SPECJAŁ wraz ze współorganizatorami wydarzenia zaprasza do udziału w kolejnej edycji „Międzynarodowych Targów Biznes - Żywność – Medycyna – Auto Flota”, które odbywają się w dniach 9-10 listopada 2022 roku w Regionalnym Centrum Sportowo-Widowiskowym w Rzeszowie. Ponad 300 wystawców na trzech poziomach zaprezentuje swoją ofertę. Czytaj więcej »

 • Październik pod względem liczby wizyt oraz obrotów ilościowych w sklepach Handlu tradycyjnego był zbliżony do września, z tendencją wzrostową – wynika danych M/platform. Odpowiada za to wyjątkowa pogoda z wysokimi temperaturami oraz zwiększone zakupy pod koniec miesiąca związane z imprezami Halloween oraz obchodami 1 listopada. Czytaj więcej »

 • Sieć Dino z rekordową liczbą klientów

  Poniedziałek, 07 listopada 2022

  W III kwartale 2022 r. przychody Dino Polska były o 54% wyższe niż w III kw. 2021 r. Na koniec września sieć Dino liczyła 2 069 marketów, o 94 więcej niż kwartał wcześniej i o 363 markety więcej niż na koniec września 2021 r. Dogodne lokalizacje sklepów oraz atrakcyjne ceny produktów skutkują rekordową liczbą konsumentów realizujących zakupy w Dino. Czytaj więcej »

 • Według tegorocznego rankingu Forbsa, Polmlek znalazł się na 13 miejscu wśród 100 Największych Polskich Firm Prywatnych. Wartość firmy wzrosła o 174%, osiągając rekordowe 6 792 MLN PLN. Przychody Grupy Polmlek to 8 200 MLN PLN. Jest to spektakularne osiągnięcie z kilku powodów. Czytaj więcej »

 • Zmiany w Zarządzie Kompanii Piwowarskiej SA

  Poniedziałek, 07 listopada 2022

  1 stycznia 2023 r. Michał Mrowiec, obecny Wiceprezes ds. Sprzedaży w Kompanii Piwowarskiej, obejmie stanowisko Prezesa Zarządu Ursus Breweries, części Asahi Europe & International w Rumunii. Czytaj więcej »

 • Jak kształtują się innowacje w branży FMCG, retailu, logistyce, sektorze opakowań oraz marketingu? To główne zagadnienia, które poddano pod rewizję podczas tegorocznej konferencji "Zrównoważone innowacje w nowoczesnym biznesie". Wydarzenie odbyło się 25 października w Warszawie w ramach Innovation Day 2022. Czytaj więcej »

 • Rok temu rozpoczęto proces wdrażania strategii PepsiCo Positive (pep+), czyli nowej, strategicznej transformacji wszystkich obszarów działalności PepsiCo w kierunku zrównoważonego rozwoju oraz kapitału ludzkiego. Dzisiaj PepsiCo Polska podsumowuje swoje osiągnięcia. Czytaj więcej »

 • Wysoka inflacja i nienadążające za nią zarobki to obecnie główne zmartwienia Polaków. Stan polskiej gospodarki negatywnie ocenia zdecydowana większość respondentów (80%), ponad połowa zamierza ograniczyć konsumpcję produktów i usług. Mimo tego niemal połowa badanych patrzy optymistycznie w przyszłość. Jedyne, czego Polacy w znacznie mniejszym stopniu się obawiają to utrata... Czytaj więcej »

 • Eksperci komentujący ostatnie podwyżki cen w sklepach są pewni tego, że szczyt drożyzny jest wciąż przed nami. Niektórzy prognozują, że nastąpi on dopiero na przełomie maja i czerwca przyszłego roku, a zatem prognozowany czas ciągle się wydłuża. Znawcy tematu dodatkowo ostrzegają, że inflacja może wówczas przekroczyć 30%. Wynika to z tego, że nie ustają jej przyczyny, a... Czytaj więcej »

 • Nie tylko wrzesień z rekordową Polagrą – październik również obfitował w liczne nagrody dla lidera branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej. Mlekovita zajęła 1. miejsce w prestiżowym konkursie „Ekspansywny Eksporter”, a jej produkty zdobyły najwyższe laury w konkursie „Złote Innowacje FMCG & Retail 2022”. Czytaj więcej »

 • Koszty życia w całej Europie to „tykająca bomba zegarowa”, ponieważ konsumenci zmagają się z rosnącymi kosztami żywności, mieszkań i paliwa. Rosnące w najszybszym tempie od lat koszty żywności – zwłaszcza pieczywa, tłuszczów spożywczych, produktów sypkich, mięsa, a nawet karmy dla domowych pupili – osiągnęły w tym miesiącu kolejny rekordowy poziom, wywierając... Czytaj więcej »

 • Globalny rynek produkcji żywności przechodzi obecnie jedną z największych transformacji w historii. Ważne zmiany można zauważyć również w zachowaniach konsumentów, którzy chcą jeść prościej, zdrowiej i bardziej świadomie. Jakie najważniejsze trendy spożywcze dominują aktualnie w branży? Przyjrzał się temu Europejski Fundusz Leasingowy w swoim najnowszym raporcie specjalnym. Czytaj więcej »

więcej artykułów