Z rynku FMCG

 • Ogólnopolska sieć dyskontów Netto kolejny raz dołącza do organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności zbiórki. Zbliżająca się wielkanocna edycja akcji odbędzie się w dniach 24-25 marca. W ponad 110 sklepach sieci ustawione zostaną specjalne kosze, w których będzie można zostawić żywność dla najbardziej potrzebujących rodzin. Czytaj więcej »

 • Carrefour zaprasza do wzięcia udziału w Dniach Otwartych organizowanych w wybranych sklepach franczyzowych Carrefour we Wrocławiu, Krakowie, Zakopanem i Tarnowskich Górach. Sieć zachęca do odwiedzenia swoich placówek zarówno osoby, które planują rozpocząć działalność gospodarczą, jak i te, które już prowadzą własne sklepy pod inną marką. To dobra okazja do sprawdzenia jak... Czytaj więcej »

 • 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego. Ma on zwrócić naszą uwagę na problemy związane z ochroną Bałtyku i przypomnieć, że każdy z nas może się przyczynić do poprawy jego kondycji. Jaką rolę odgrywają w tym zrównoważone połowy? I co każdy z nas może zrobić, by wspierać odpowiedzialne rybołówstwo? Czytaj więcej »

 • Już po raz 17. Hochland Polska zaprasza swoich Pracowników, a w tej edycji także Dostawców Mleka, do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Nowy kalendarz firmowy Hochland będzie zbiorem 12-stu prac przedstawiających dobre praktyki, które wspierają ochronę naszej planety – po jednym przykładzie na każdy kolejny miesiąc 2024 roku. Zgłoszenia przyjmowane są do ostatniego... Czytaj więcej »

 • 10 marca w Instytucie Kulinarnym Transgourmet odbył się Pierwszy Kulinarny Puchar Polskiego Mięsa Wieprzowego i Wołowego, podczas którego zmierzyło się dziesięć dwuosobowych zespołów reprezentujących szkoły gastronomiczne z całej Polski. Organizatorem konkursu był Związek POLSKIE MIĘSO. Czytaj więcej »

 • Już w ponad 70 miejscowościach można skorzystać z oferty e-sklepu Stokrotki. W ubiegłym miesiącu rozpoczęły działalność sklepy internetowe w Elblągu i Ełku. Od 16 marca klienci mogą robić zakupy online z dostawą również w Rzeszowie i Ostrowie Wielkopolskim. Czytaj więcej »

 • Spółka GAMIVO, która łączy w swojej działalności e-commerce oraz gaming, rozpoczęła kolejną akcję promocyjną z siecią sklepów Żabka. Tym razem punkty lojalnościowe zgromadzone w aplikacji mobilnej Żappka, czyli tzw. żappsy, można wymieniać na grę Wiedźmin. To już trzecia akcja zorganizowana przez platformę dla graczy i popularną sieć sklepów. Poprzednie cieszyły się... Czytaj więcej »

 • 21 marca w Hotelu Verte Warsaw odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród w Plebiscycie Czytamy Etykiety. Już po raz 8. społeczność tego niezależnego serwisu internetowego wzięła pod lupę składy tysięcy kosmetyków i produktów spożywczych. W tym roku Śmietankowy puszysty serek twarogowy Almette został nominowany w kategorii Nabiał. Czytaj więcej »

 • Netto ponownie przyłącza się do świątecznej zbiórki żywności „Tak. Pomagam!”, organizowanej przez Caritas Polska. W ponad 100 sklepach sieci znajdą się specjalne kosze, do których każdy zainteresowany będzie mógł włożyć produkty – te trafią następnie do najbardziej potrzebujących. Akcja prowadzona będzie w dniach 17 i 18 marca b.r. Czytaj więcej »

 • Lidl Polska, wraz z Caritas Polska oraz Federacją Polskich Banków Żywności, pomaga osobom znajdującym w trudnej sytuacji życiowej. Tegoroczne zbiórki odbywają się w wybranych sklepach w całej Polsce (ich pełna lista znajduje się na stronie kimjestesmy.lidl.pl). Dzięki zbiórkom na stołach osób potrzebujących nie zabraknie świątecznych potraw. Pierwsza rusza już w piątek 17... Czytaj więcej »

 • W ramach współpracy z VIII LO w Poznaniu Żabka objęła patronatem jedną z klas, organizuje „Przedsiębiorcze czwartki” i warsztaty w swojej centrali, aby zachęcać młodzież do rozwoju i poznania tajników biznesu Czytaj więcej »

 • Według danych GUS w styczniu 2023 r. liczona wolumenowo produkcja sprzedana piwa ze słodu była w Polsce o ponad 9% niższa niż w tym samym miesiącu przed rokiem. W porównaniu z grudniem 2022 r. spadła jeszcze bardziej, bo prawie o 32%. Tymczasem największy w Polsce rzemieślniczy Browar PINTA odnotował w styczniu br. w odniesieniu do stycznia 2022 r. wolumenowy wzrost sprzedaży o 6% i... Czytaj więcej »

 • Chorten otworzył dwa sklepy w Poznaniu

  Poniedziałek, 13 marca 2023

  Grupa Chorten rozwija się w całym kraju, a na zachodzie Polski za ekspansję odpowiada spółka Chorten PD. Obecnie pod jej skrzydłami w czterech województwach współpracuje 170 placówek, w tym w ostatnich dniach pod logotypem z drzewem dębu zaczęły działać dwa sklepy w stolicy Wielkopolski. Czytaj więcej »

 • Diageo i Ypê z nowymi centrami logistycznymi

  Poniedziałek, 13 marca 2023

  ID Logistics rozszerzył portfolio strategicznych klientów w Brazylii, podpisując nowe umowy z Diageo, światowym liderem branży alkoholowej oraz Ypê, znaną brazylijską marką artykułów higienicznych i środków czystości. Czytaj więcej »

 • P&G od lat dąży do stworzenia świata, który jest wolny od uprzedzeń i stereotypowego myślenia, w którym każdy ma równe szanse. Każdego roku w marcu, Procter & Gamble i jej marki, takie jak Ariel, Pampers, Gillette czy Pantene, świętują Miesiąc Równości i Inkluzywności. W ten sposób firma chce dać wyraz uznania innowacjom sprzyjającym włączeniu społecznemu, różnorodnym... Czytaj więcej »

 • Carrefour Polska kontynuuje ekspansję na rynku e-commerce i rozwija usługę Glovo w kolejnych hipermarketach i supermarketach w Polsce. W 2022 roku usługa ta działała w 38 sklepach sieci w 9 miastach. W bieżącym roku Carrefour zwiększył już zasięg dostaw realizowanych za pośrednictwem Glovo o 34 sklepy w 24 miastach, a do końca pierwszego kwartału sieć zaoferuje ją łącznie w... Czytaj więcej »

 • Żabka Polska przygotowuje się do otwarcia nowego centrum logistycznego w Małopolu k. Radzymina pod Warszawą. Będzie to jedno z największych i najbardziej innowacyjnych centrów logistycznych w Europie. Uruchomienie nowego obiektu o powierzchni ok. 60 000 m2 planowane jest w II kwartale 2023 r. Dzięki tej inwestycji pracę w regionie znajdzie ponad 600 osób – zatrudnionych... Czytaj więcej »

 • W inwestycji Apartamenty Księżnej Anny zlokalizowanej u zbiegu ulic Księżnej Anny i Zawadzkiej w Łomży otwarte zostały nowe Delikatesy Alex, pod szyldem Chorten. To piąta placówka właścicieli, którzy od 9 lat współpracują z Polską Grupą Sklepów Spożywczych Chorten. Czytaj więcej »

 • Od 6 marca studenci oraz absolwenci polskich uczelni wyższych mogą zgłaszać się do udziału w trzymiesięcznych praktykach w Nestlé Polska. Co na nich czeka? Czytaj więcej »

 • Dziś, tj. 6 marca, na całym świecie obchodzony jest coroczny Dzień Żywności Mrożonej. Z tej okazji wiodący operator dla żywności głęboko mrożonej w Polsce zdecydował się opowiedzieć o sytuacji na rynku i najchętniej wybieranych przez Polaków kategoriach. Czytaj więcej »

 • Potencjał żywienia w endometriozie

  Poniedziałek, 06 marca 2023

  Endometrioza dotyka co 10 kobietę w wieku rozrodczym. Charakteryzuje się „wędrowaniem” błony śluzowej macicy czyli endometrium poza jej naturalne umiejscowienie. Choroba związana jest z przewlekłym bólem, którego przyczyna leży w rozlokowanych po organach ogniskach endometriozy. Dochodzą do tego zaburzenia hormonalne i stan zapalny na które ma wpływ codzienna dieta. Czytaj więcej »

 • Marzec miesiącem świadomości endometriozy

  Poniedziałek, 06 marca 2023

  Endometrioza to choroba związana z bólem i bezpłodnością. Dotyka, według różnych szacunków, od 10 do nawet 15% kobiet i dziewcząt w wieku rozrodczym. Świadomość tej choroby jest wciąż bardzo niska. Producenci owoców i warzyw wspierają proces podnoszenia świadomości i zapewnienia skutecznej profilaktyki. Jeżeli walczysz z bólami, twoje miesiączki są bardzo bolesne lub... Czytaj więcej »

 • Po raz kolejny Lidl Polska spełnia marzenia pracowników, którzy w wakacje chcieliby połączyć obowiązki zawodowe z wypoczynkiem. Już 6 marca rozpoczyna się wewnętrzna rekrutacja do programu „Ahoj PRZYGODO!”, w ramach którego kilkaset osób podejmie pracę sezonową w turystycznych miejscowościach. Firma zapewni im m.in. zakwaterowanie oraz dodatkowe benefity, w tym premię w... Czytaj więcej »

 • DHL Parcel stawia na kobiety

  Poniedziałek, 06 marca 2023

  Sektor TSL ciągle ma opinię branży typowo męskiej, chociaż rzeczywistość wygląda zgoła inaczej. Kobiety w zarządzie, kobiety menadżerki, magazynierki, pracownice sortowni i kurierki. Swoimi kompetencjami w niczym nie ustępują mężczyznom. To one w coraz większym stopniu przyczyniają się do zmiany sektora logistycznego, a przy tym budują wartość ekonomiczną przedsiębiorstw,... Czytaj więcej »

 • Sieć Biedronka konsekwentnie zmniejsza zawartość plastiku w opakowaniach produktów marki własnej. To efekt podjętych działań, które wynikają z zobowiązań Biedronki na rzecz środowiska naturalnego. Tylko w 2022 roku największa sieć handlowa w Polsce zredukowała ilość plastiku pierwotnego w opakowaniach marek własnych wprowadzanych do obrotu blisko trzykrotnie w porównaniu do... Czytaj więcej »

 • W 2022 roku Carrefour Polska odebrał w swoich sklepach 11,4 miliona butelek zwrotnych, czyli blisko 2 razy więcej niż sprzedał ich swoim klientom. To wynik akcji, w ramach której ta sieć jako jedna z pierwszych na rynku rozpoczęła odbiór butelek zwrotnych bez konieczności okazywania paragonu zakupu oraz wypłacając klientom pełną wysokość kaucji w bonach na zakupy. Czytaj więcej »

 • W sierpniu 2023 roku po raz pierwszy 13 Mistrzostw w kolarstwie UCI odbędzie się w trakcie jednego dużego wydarzenia. Tegoroczne święto cyklistów – Union Cycliste Internationale – będzie wspierane przez sieć Lidl. Czytaj więcej »

 • Choć kulinarne gwiazdy podbiły serca młodych Polaków, wciąż niejeden nastolatek postrzega temat gotowania i odżywiania jako nieatrakcyjny. To przekonanie zamierza zmienić Akademia Lubella –program edukacyjny dla szkół, który wspiera kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych poprzez naukę komponowania zróżnicowanych posiłków i inspirowanie młodych do samodzielnego... Czytaj więcej »

 • Podczas 15. edycji targów Expo Sweet, trwających w dniach 26.02-01.03, Hochland Professional zaprezentował swoją ofertę Food Service, w tym wykorzystanie serów twarogowych Cremette i Creamland do komponowania deserów talerzowych. Specjalnie dla odwiedzjących przygotowywał je na żywo ambasador marki, Mistrz Cukiernictwa – Mariusz Górecki. Czytaj więcej »

 • Wśród najpopularniejszych owoców jagodowych lutego Kantar wymienia borówki, maliny, truskawki oraz przetwory z czarnej porzeczki i aronii. Najbardziej wzrosło spożycie borówki i malin. W przypadku borówki wzrost ilości konsumentów w skali roku - luty do lutego - wyniósł 35%, w 2 lata 72%, a w skali 3 lat - 82%. Od początku realizacji badań liczba konsumentów borówki wzrosłą z... Czytaj więcej »

więcej artykułów