Z rynku FMCG

 • W sklepie Decathlon w Piasecznie została otwarta pierwsza bezobsługowa Żabka Nano, w której klienci będą mogli zrobić szybkie zakupy bez kolejek. Sieci nawiązały współpracę, aby zapewnić klientom jeszcze większy komfort szybkich zakupów. Testowany koncept różni się od dotychczas otwieranych placówek autonomicznych Żabki innowacyjną metodą autoryzacji i płatności za... Czytaj więcej »

 • W Polsce szacunkowo wyrzuca się ok. 9 mln ton żywności rocznie, a swój pewny udział w tym tonażu mają produkty i potrawy pozostające w gospodarstwach domowych po Świętach. Są jednak sposoby na to, aby uniknąć nadmiernych zakupów lub w przypadku, kiedy już się przydarzą, nie zmarnować tego co pozostanie. Czytaj więcej »

 • Marka Hochland od lat dzieli się tym, co najlepsze, organizując ogólnopolskie loterie z atrakcyjnymi nagrodami. Tym razem na laureata nagrody głównej w loterii „Zasmakuj Wygranej” czeka aż 100 tysięcy złotych! Ponadto każdy uczestnik zabawy ma szansę codziennie wygrać nagrodę pieniężną 15 x 500 zł! Loteria startuje w Walentynki 14 lutego 2022, a żeby mieć szanse na... Czytaj więcej »

 • Wśród kryteriów zakupu owoców i warzyw wskazywanych przez Europejczyków wyróżniają się jakość (28%), cena (20%), sezonowość (17%) i pochodzenie (13%). To tylko niektóre wnioski z corocznego badania przeprowadzonego w latach 2019-2021 w pięciu europejskich krajach, na łącznej próbie 15050 osób, w ramach programu CuTE: Kultywowanie smaku Europy. Czytaj więcej »

 • Caritas Polska od lat w ramach swojej działalności wspiera potrzebujących w okresie Bożego Narodzenia. W tym roku 24 grudnia w 108 miastach obdarowanych zostanie 30 tysięcy osób w kryzysie bezdomności, ubogich, chorych i samotnych. Kolejny rok z rzędu ogólnopolskim głównym partnerem wydarzenia i fundatorem produktów potrzebnych do przygotowania dań wigilijnych jest Selgros Cash &... Czytaj więcej »

 • Ponad 500 podopiecznych PCK otrzymało świąteczne paczki. To wynik zbiórki żywności i słodyczy zorganizowanej przez PCK w sieci sklepów Stokrotka. Każdy odwiedzający w dniach 10-12 grudnia sklepy Stokrotki mógł dołączyć do akcji, przekazując wybrane artykuły przy okazji swoich codziennych zakupów. Czytaj więcej »

 • Boże Narodzenie to czas, na który czekamy cały rok. Pięknie udekorowane choinki, prezenty i coraz to nowe przepisy na pierniczki wprawiają nas w magiczny nastrój. Nie da się jednak ukryć, że wielu z nas przygotowania zostawia niemal na ostatnią chwilę, co nie tylko nie ułatwia sprawy, ale obarczone jest także niemałym stresem. Czy można przygotować się do świąt w jeden... Czytaj więcej »

 • 4 grudnia w Warszawie miało miejsce uroczyste otwarcie 500. sklepu sieci ABC w nowym koncepcie. Grupa Eurocash rozpoczęła proces rebrandingu sieci ABC we wrześniu 2020 roku. Sklepy zyskały nowoczesny wizerunek i reprezentują najwyższe standardy, dopasowane do obecnych trendów rynkowych. W tym roku proces rebrandingu obejmie łącznie 700 sklepów. Czytaj więcej »

 • „Obraz szczęśliwych Świąt” – pod takim hasłem odbywały się w ostatnich tygodniach w sklepach Lidl Polska świąteczne zbiórki żywności dla potrzebujących. Parterami działań była Federacja Polskich Banków Żywności oraz Caritas Polska – organizacje, z którymi sieć działa od wielu lat w zakresie edukacji żywieniowej oraz przeciwdziałania marnowaniu żywności.... Czytaj więcej »

 • Transformacja cyfrowa jest jednym z filarów rozwoju Grupy Żabka. Firma z sukcesem realizuje jej kolejne etapy, stawiając na nowoczesne i innowacyjne rozwiązania kierowane nie tylko do swoich klientów, ale także do pracowników. By zwiększyć ich zaangażowanie i usprawnić przepływ informacji wewnątrz organizacji, firma wdrożyła dostępną w chmurze wielokanałową platformę... Czytaj więcej »

 • W Wigilię Bożego Narodzenia, 24 grudnia br., wszystkie sklepy sieci Biedronka będą otwarte do godz. 13. W Sylwestra 31 grudnia br. zakupy będzie można zrobić do godz. 19:00. Biedronka dla wygody klientów podtrzymuje wydłużone godziny funkcjonowania sklepów w dni poprzedzające te wydarzenia. Ponad 1700 placówek sieci jest czynnych do godz. 23:00 lub dłużej. Czytaj więcej »

 • Lidl Polska już po raz 13. gra wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! W tym ro-ku sieć zaangażowała się w działania, które odbywają się pod hasłem „Przejrzyj na oczy” i mają na celu wsparcie okulistyki dziecięcej. Blisko 25 tysięcy pracowników wraz z klienta-mi łączą siły w słusznej sprawie. Zbiórka rozpoczyna się 20 grudnia i potrwa aż do 30... Czytaj więcej »

 • Suto zastawione stoły, wspólne, rodzinne ucztowanie i … tony zmarnowanej żywności. Niestety, w taki sposób można podsumować święta od strony konsumpcji. Ale nie musi to tak wyglądać. Sprawmy, by w tym roku były one zrównoważone. Goodvalley proponuje – ograniczmy mięso i wędliny na stołach, ale niech będą to produkty najwyższej jakości. W tym, jak i w wielu innych... Czytaj więcej »

 • Życzenia firmowe Hochland na Święta Bożego Narodzenia - to tradycja. To część rytuału świątecznego, ale przede wszystkim znak, że firma Hochland pamięta o podwykonawcach, partnerach handlowych i firmach współpracujących. Czytaj więcej »

 • Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, Biedronka, chcąc być jeszcze bliżej swoich klientów, zapewniając komfortowe i bezpieczne zakupy, otwiera aż sześć nowych sklepów w miejscowościach: Dębe Wielkie, Iława, Jasionka, Miłakowo, Wiślica i Zembrzyce. Do ich odwiedzenia zachęcają zarówno liczne promocje, jak i atrakcje w dniu otwarcia – m.in. degustacja... Czytaj więcej »

 • Wolt pomaga w świątecznych zakupach!

  Czwartek, 16 grudnia 2021

  Wolt, platforma specjalizująca się w szybkich dostawach, wprowadza wyjątkową ofertę, która ułatwi świąteczne przygotowania. W grudniu, użytkownicy aplikacji, mogą zamawiać choinki z dostawą pod same drzwi. Ale to nie wszystko! Firma rozszerza ofertę o możliwość zamówienia niezbędnych ozdób świątecznych oraz prezentów. W wyborze tych ostatnich pomocny będzie - dostępny... Czytaj więcej »

 • Trwa Świąteczna loteria pełna nagród w Groszku! Aby wziąć udział w loterii, należy zrobić zakupy w Groszku za min. 25 zł (w tym kupić min. 1 produkt partnera loterii) i zarejestrować paragon. Czytaj więcej »

 • Producent mięsa o wegetarianach…

  Środa, 15 grudnia 2021

  Wielka medialna dyskusja pomiędzy zwolennikami, a przeciwnikami mięsa trwa. Mięsożercy i producenci poruszają głównie wątki smaku, zapotrzebowania na białko zwierzęce czy aspekty ekonomiczne. Wegetarianie natomiast skupiają się na argumentach środowiskowych oraz na dobrostanie zwierząt. Wydawać by się mogło, że nie ma szans na osiągnięcie konsensusu. A jednak… przykład... Czytaj więcej »

 • Pseudodezynfekcja zalewa rynek!

  Środa, 15 grudnia 2021

  Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych wraz z producentami profesjonalnej dezynfekcji wystartowali z kampanią społeczno-edukacyjną „Dezynfekcja tak, ale nie byle jak”. Działanie jest efektem obserwacji rażących nieprawidłowości w zapewnianiu dezynfekcji niemal we wszystkich polskich miejscach publicznych: szkołach, szpitalach, centrach handlowych, restauracjach. Celem kampanii... Czytaj więcej »

 • Jak łańcuch dostaw może umożliwić nowe modele konsumpcji? Odpowiedź na to pytanie zawiera biała księga opublikowana przez FM Logistic. Opracowana przez operatora publikacja analizuje rozwiązania, które w efekcie mają ograniczyć emisję dwutlenku węgla i odpadów z operacji transportu, magazynowania czy realizacji zamówień w przedsiębiorstwach. White Paper, to szerokie... Czytaj więcej »

 • Zbliża się Boże Narodzenie, a wraz z nim festiwal kolorów, zapachów i smaków, także w kuchni! Roślinne dania szturmem wdarły się na polskie stoły, ale czy mają szansę zmienić nasze tradycyjne, świąteczne przyzwyczajenia, także te związane z nadmierną, wysokoemisyjną konsumpcją? Czytaj więcej »

 • Co łączy dobry alkohol z domem aukcyjnym? Z całą pewnością jest to poszanowanie unikalności, wyrafinowania i kunsztu oraz obietnica wyjątkowych doświadczeń. W grudniu 2021 r. marka ORKISZ nawiązała współpracę z DESA Unicum, największym domem aukcyjnym w Polsce. Czytaj więcej »

 • Tyski producent serków topionych apeluje o niemarnowanie żywności. Czytaj więcej »

 • InPost – lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie – wraz z MODIVO, modową platformą e-commerce spółki eobuwie.pl z grupy CCC wprowadza test ekologicznych opakowań wielokrotnego użytku dla e-sklepów. Dzięki temu nawet dziesięciokrotnie można zmniejszyć zapotrzebowanie na jednorazowe opakowania. Każde opakowanie ma wewnętrzną etykietę zwrotną – zeskanowanie jej... Czytaj więcej »

 • Agnieszka Cymbała objęła stanowisko Country Managera Bolt Market w Polsce, pokieruje ona rozwojem usług szybkiej dostawy zakupów spożywczych i zespołem w kraju. Czytaj więcej »

 • Tomasz Potrzebowski dołączył do zespołu firmy Henkell Freixenet Polska. Jego najważniejszym zadaniem na stanowisku Menedżera ds. Rozwoju Win Spokojnych jest stworzenie kompleksowej oferty winiarskiej skierowanej do wszystkich kanałów sprzedaży. To on został koordynatorem międzynarodowego projektu firmy - World Wine Project. Czytaj więcej »

 • M&M’s® świętują 80 urodziny!

  Piątek, 10 grudnia 2021

  Te kolorowe czekoladowe draże zajmują szczególne miejsce w sercach konsumentów na całym świecie. M&M’s® to nie tylko wyjątkowy smak, ale też 80 lat fascynującej historii! Odkryj, jak zmieniała się marka na przestrzeni dekad. Czytaj więcej »

 • 10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, jest to również rocznica podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Lidl Polska od lat podejmuje wiele działań w celu zapewniania godnych warunków każdemu – od łańcucha dostaw przez pra-cowników i ich rodziny. W tym celu Grupa Schwarz, której częścią jest Lidl, opracowała Kodeks Etyczny, a także przystąpiła... Czytaj więcej »

 • Podczas Gali Wręczenia nagród XIX edycji Złotych Spinaczy, największego i najbardziej prestiżowego konkursu PR w Polsce, sieć Biedronka otrzymała cztery wyróżnienia – 2 Złote Spinacze i 2 Srebrne. Jury doceniło przede wszystkim skuteczność działań komunikacyjnych sieci, umacnianie nowoczesnego patriotyzmu gospodarczego, w tym promocję polskich produktów i szereg aktywności... Czytaj więcej »

więcej artykułów