Z rynku FMCG

 • Najlepsze letnie trunki: z procentami i bez

  Poniedziałek, 15 maja 2023

  Lekkie, kolorowe, musujące, z alkoholem lub bez – jakie trunki cieszą się szczególnym zainteresowaniem latem? Co idealnie sprawdzi się do dań z grilla a co orzeźwi w upalne dni? Producenci na sezon przygotowali wiele nowości. Czytaj więcej »

 • Biesiada pod chmurką: co podać do picia?

  Poniedziałek, 15 maja 2023

  Wyższe temperatury sprzyjają spotkaniom na świeżym powietrzu – przy grillu czy na pikniku. Gorąca aura sprawia też, że szczególnie wzrasta zainteresowanie kategorią napojów. Soki, produkty gazowane, energetyki, izotoniki czy woda. Wszystkie pozycje to obowiązkowy wiosenno-letni asortyment sklepowy. Czytaj więcej »

 • Ruszamy w plener – zwyczaje Polaków

  Poniedziałek, 15 maja 2023

  Wraz z pierwszymi słonecznymi dniami Polacy tłumnie ruszyli na grille i pikniki. Letnie biesiady są już na stałe wpisane w sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu. Posiłki w plenerze smakują najlepiej a oferta grillowa jest niezmiernie bogata. Na jakie produkty warto postawić w tym sezonie? Czytaj więcej »

 • Czas owoców jagodowych

  Poniedziałek, 15 maja 2023

  Najbardziej oczekiwanym owocem sezonowym są truskawki. Maliny i borówki co miesiąc biją rekordy sprzedaży. Polacy przypomnieli sobie też smak porzeczki. Kantar zapytał o to, których jeszcze krajowych owoców chcielibyśmy spróbować w tym roku? Oto najbardziej oczekiwane gatunki! Czytaj więcej »

 • Logistyka płynnych produktów spożywczych, jak m.in. soki, mleko, masło, glukoza, oleje czy wina – to obszar, które wiodący w Polsce operator logistyczny dla żywności mrożonej wprowadził do swojej oferty w ciągu ostatniego roku. Teraz, po ponad kilkuset zrealizowanych dostawach, przyszedł czas na pierwsze podsumowania. Czytaj więcej »

 • Na całym świecie prowadzone są badania naukowe, które dostarczają wielu dowodów, iż mleko i produkty mleczne należą do najbardziej wartościowych. Czytaj więcej »

 • Igo, Mrozu i Vito Bambino – to oni będą odpowiadać za Męskie Granie Orkiestrę 2023. Dziś, po raz pierwszy w historii trasy otworzyli w Warszawie Męskie Granie Tour, czyli biuro podróży, w którym można było kupować bilety na nadchodzące koncerty i odbierać je bezpośrednio z rąk przedstawicieli orkiestry. Muzycy zapowiedzieli też premierę singla promującego Męskie Granie... Czytaj więcej »

 • Stokrotka po raz kolejny zaprasza swoich klientów na akcję promocyjną z wybraną kuchnią świata. Tym razem, po produktach z Włoch i Azji, w asortymencie dostępnych jest wiele specjałów kuchni greckiej. Oferta obowiązuje w supermarketach sieci od 11 do 31 maja. Czytaj więcej »

 • Z początkiem maja do sklepów na dobre wchodzą młode warzywa i owoce, wprost od polskich rolników. W sezonie na nowalijki na talerzach Polaków, według danych sieci Netto, dominują różne odmiany sałaty, wczesna kapusta i rzodkiewka. Te, od 8 maja, są dostępne w ramach oferty z Zieleniaka, obejmujących asortyment warzyw i owoców w Netto. Czytaj więcej »

 • Rola hummusu w diecie Polaków

  Czwartek, 11 maja 2023

  Dzień Hummusu, przypadający w sobotę, 13 maja, to świetna okazja do przyjrzenia się rynkowi żywności roślinnej. Ograniczanie spożycia mięsa na rzecz produktów plant-based staje się rzeczywistością. Jakie miejsce w diecie roślinnej zajmuje produkt, który pokochali Polacy? I co stoi za jego rosnącą popularnością? Czytaj więcej »

 • GLS świętuje 25 lat w Polsce

  Czwartek, 11 maja 2023

  Od operacji na niewielką skalę do bycia częścią międzynarodowej Grupy General Logistics Systems – tak wygląda historia GLS Poland. W tym roku firma świętuje swoje 25-lecie. Czytaj więcej »

 • Organizacja pozarządowa Marine Stewardship Council (MSC) działa w Polsce już 10 lat, promując zrównoważone rybołówstwo, by morza i oceany pozostały zdrowe i pełne ryb. W tym czasie wielkość produkcji przetwórstwa rybnego w naszym kraju wzrosła o ponad 38%[1], a liczba certyfikowanych produktów zaliczyła blisko 14-krotny wzrost[2]. Czytaj więcej »

 • Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. Już w czwartek, 11 maja, Lidl Polska otworzy kolejny, 15. sklep w Katowicach przy ul. gen. Stefana Grota Roweckiego 2F. Otwarcie nastąpi o godzinie 6:00. Czytaj więcej »

 • Ruszył zbiór truskawek w tunelach

  Poniedziałek, 08 maja 2023

  Sezon zbiorów truskawki tunelowej został otwarty. Pierwsze polskie truskawki z tuneli zaprezentowali Agnieszka i Michał Leleń z Maszkowa w Małopolsce. Plantatorzy z Jury Krakowsko-Częstochowskiej od kilku już lat jako pierwsi w Polsce oferują owoce z klasycznej produkcji tunelowej z pojedynczą folią. Wczesnym zbiorom sprzyja mikroklimat, gleby i ekspozycja tuneli na słońce. Czytaj więcej »

 • Szypułka prawdę nam powie

  Poniedziałek, 08 maja 2023

  Truskawki to ulubiony owoc Polaków, najbardziej oczekiwany i często fałszowany. Jak rozpoznać polską truskawkę jeszcze przed jej zakupem i spróbowaniem? Kondycja szypułki zdradza najwięcej. Jest ona świeża, intensywnie zielona, sztywna i odstaje od owocu. Importowana truskawka ma szypułkę zmęczoną, zwiędniętą i przylegającą do owocu. Szypułka prawdę nam powie –... Czytaj więcej »

 • Talerz dla głodnych wiedzy

  Piątek, 05 maja 2023

  Mózg to centrum dowodzenia, który stale odbiera i przesyła niezliczone ilości informacji do całego organizmu. Zużywa przy tym aż 20-25 proc. energii dostarczanej z pożywieniem a jego głównym pokarmem jest glukoza. Nie oznacza to jednak, że spożywanie cukru w czystej postaci sprzyja jego pracy. Paliwo dla mózgu musi być najwyższej jakości. Zatem, co jeść by usprawnić pracę... Czytaj więcej »

 • Lidl Polska od wielu lat współpracuje z lokalnymi dostawcami, zapewniając świeżość warzyw i owoców. Każde przedsiębiorstwo współpracujące z siecią musi spełniać wysokie standardy jakości. Postępujące zmiany klimatu i rozwój technologiczny bezpośrednio wpływają na konieczność korzystania z ekologicznych rozwiązań przez stawiających na rozwój rolników i sadowników. Czytaj więcej »

 • Warka uruchomiła Gamingowe Czwartki

  Czwartek, 04 maja 2023

  Warka, która jako pierwsza marka piwna na stałe weszła do świata gamingu, nie ustaje w tworzeniu angażujących aktywności dla gamerskiej społeczności. Po wielkim sukcesie trzeciej edycji turnieju Warka Planet of Gamers Cup, nadszedł czas na Gamingowe Czwartki, czyli cykliczne aktywacje dla gamerów, w tym konkursy, ciekawostki czy streamy. W ostatni czwartek kwietnia miał miejsce... Czytaj więcej »

 • Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług (ZPPHiU) wskazuje, że nałożone niedawno przez Prezesa UOKiK kary prawie 1 mln zł na operatorów parkingów przy obiektach handlowych potwierdzają, jak ważne są to elementy z punktu widzenia klientów. Konsumenci mają duże wymagania wobec parkingów w centrach handlowych – często to właśnie jakość i dostępność parkingu decyduje o... Czytaj więcej »

 • Przed nami 14. edycja jedynej w Polsce trasy festiwalowej, czyli Męskie Granie 2023. Na dwóch scenach wydarzenia sponsorowanego przez markę Żywiec wystąpi prawie 80 polskich artystów reprezentujących odmienne konwencje, style i pokolenia, w tym m.in.: Brodka, Daria Zawiałow, Igo, Miuosh X Zespół Śląsk „Pieśni Współczesne”, Paktofonika: Retrospekcje, Ralph Kaminski, Zalewski... Czytaj więcej »

 • Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na Świecie, realizuje kluczowe inwestycje dla rozwoju rynków wschodzących i cieszy się niesłabnącym wsparciem instytucji finansowych. Deweloper uzyskał finansowanie na Panattoni Park Lublin II. Czytaj więcej »

 • 15 maja przypadają obchody Międzynarodowego Dnia Rodzin. Z tej okazji Wafle Familijne zapraszają do udziału w wyjątkowej akcji społecznej. Za każde opublikowane zdjęcie marka Familijne przekaże 1 zł na konto Fundacji Rodzin Adopcyjnych. Środki finansowe zebrane w ramach aktywacji zostaną przeznaczone na wakacje dla podopiecznych Fundacji. Akcja zostanie przeprowadzona pomiędzy 29... Czytaj więcej »

 • Od 8 maja - przez cztery tygodnie - w Krakowie funkcjonować będzie Slow Space by PUMA. To przestrzeń w centrum miasta, która powstała z myślą o jakościowym, wartościowym, ale i rozwijającym dbaniu o siebie na wielu poziomach. W ciągu miesiąca przestrzeń odwiedzą najlepsze trenerki, joginki, psycholożki oraz ekspertki związane z harmonią, równowagą i holistycznym podejściem... Czytaj więcej »

 • Potrzebujesz radykalnej zmiany w swoim żywieniu? Chcesz odzyskać kontrolę nad własnym ciałem? Z pomocą przychodzi nowa dieta od Maczfit – Keto IF, powstała z połączenia diety Keto i postu przerywanego Intermittent Fasting. Na czym polega i czym się wyróżnia? Dowiedz się więcej i wypróbuj keto dania inspirowane klasykami kuchni świata. Czytaj więcej »

 • Sieć sklepów Intermarché, wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów poszukujących odpowiedniej jakości produktów spożywczych w atrakcyjnych cenach, wprowadza markę parasolową O la la!. Zastąpi ona szereg francuskich marek takich jak Saint Eloi, Bouton d’Or czy Reva. To zmiana wywołana nową strategii w obrębie marek własnych. Czytaj więcej »

 • W ciągu trzech ostatnich lat odsetek Polaków przyznających się do palenia papierosów zaczął rosnąć i wynosi już prawie 29 proc. Według ekspertów dotychczasowe strategie walki z nałogiem tytoniowym okazały się nieskuteczne, a Ministerstwo Zdrowia dopiero szuka pomysłu, jak to zmienić. – Po pandemii musimy zweryfikować swoje plany redukcji palenia, ale jednocześnie... Czytaj więcej »

 • Blisko 20 tys. m3 zaoszczędzonej wody, redukcja emisji CO2 o prawie tysiąc ton i ponad pół miliona kilogramów odpadów stałych mniej rocznie – to tylko niektóre z efektów wykorzystania przez Carrefour Polska pojemników wielokrotnego użytku IFCO. Wielorazowe skrzynki wykorzystywane są między innymi w transporcie warzyw i owoców pomiędzy dostawcami, magazynami oraz sklepami. Czytaj więcej »

 • Jaki jest klucz do sukcesu programu lojalnościowego? Aplikacja Nasza Stokrotka pokazuje, że jej twórcom udało się stworzyć rozwiązanie, które cieszy się uznaniem zarówno klientów, jak i ekspertów. Z możliwości aplikacji korzysta już ponad 1,5 mln użytkowników. Ponadto Nasza Stokrotka została uznana za najlepszy program lojalnościowy w branży retail. Czytaj więcej »

 • Grupa Żabka to nowoczesny ekosystem, który od 25 lat towarzyszy klientom w każdym momencie dnia, ułatwiając im życie i uwalniając ich czas. Oferuje produkty i usługi dostosowane do ich potrzeb, koncentrując się na rozwiązaniach Quick Meal i Food to Go. Dzięki cyfryzacji jest w stanie ciągle się doskonalić, tworząc innowacyjne usługi, nowe kanały sprzedaży i technologiczne... Czytaj więcej »

 • Sieć hurtowni MAKRO Polska piąty rok z rzędu została doceniona przez Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W ogłoszonym właśnie raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” zaprezentowano maksymalną liczbę dziesięciu dobrych praktyk firmy. Czytaj więcej »

więcej artykułów