Wiadomości

 • Intermarché, wiodąca sieć supermarketów w Polsce, stanowiąca jeden z dwóch filarów obecności Grupy Muszkieterów w naszym kraju, obchodzi w tym roku swoje niezwykłe święto – 25. urodziny. To wyjątkowy moment na celebrację historii rozwoju szyldu, zbudowanego na stałej satysfakcji klientów i wdrożeniu unikatowego modelu współpracy, opartego na współzależności i wspólnym... Czytaj więcej »

 • Stacjonarnie oraz online – 29 września punktualnie o godz. 9 rozpoczną się I Hybrydowe Ogólnopolskie Targi Grupy Chorten. Organizatorzy zaprosili ponad 100 wystawców, spodziewają się ponad tysiąca uczestników – to będzie wielkie święto polskiego handlu! Czytaj więcej »

 • Otwarty we wtorek w Stawigudzie k. Olsztyna najnowocześniejszy magazyn jest 17. centrum dystrybucji sieci, które może obsługiwać nawet 250 sklepów w północno-wschodniej części kraju i już realizuje pierwsze dostawy do sklepów – poinformowała we wtorek Biedronka. Czytaj więcej »

 • Co czwarty Polak bardziej wierzy promocjom

  Wtorek, 27 września 2022

  Inflacja spowodowała, że co czwarty Polak bardziej wierzy promocjom. Jednocześnie w porównaniu z ubiegłym rokiem konsumenci znacząco ograniczyli robienie zakupów na zapas (38% versus 48% w 2021 roku) oraz kupowanie niepotrzebnych produktów (15% versus 21% w 2021 roku). Z roku na rok także coraz mniej konsumentów deklaruje, że zdarza im się robić zakupy nieplanowane tylko dlatego,... Czytaj więcej »

 • Podczas międzynarodowych targów POLAGRA 2022 Mlekovita pobiła swój własny rekord zdobytych nagród. Aż 18 produktów i linii produktowych zostało nagrodzonych Złotym Medalem MTP, a stoisko statuetką Złotego Akanta. Podczas wieczornej Gali Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Prezes Zarządu Grupy Mlekovita odebrał też 11 znaków Poznaj Dobrą Żywność. To oznacza, że roku... Czytaj więcej »

 • Jedna trzecia energii elektrycznej, zasilającej wszystkie fabryki Nestlé w Polsce, będzie wkrótce pochodzić z farm fotowoltaicznych, zlokalizowanych w naszym kraju. Czytaj więcej »

 • W 2022 roku spółka Velvet CARE planuje dołączyć do elitarnego grona firm, których obroty roczne przekraczają 1 mld pln. Firma ogłasza tę informację podczas konferencji, kiedy to świętuje: 125-lecie powstania kluczewskiej papierni, 25-lecie wprowadzenia marki Velvet na rynek polski i rozruch trzeciej już maszyny papierniczej MP8, efekt ostatnich kilkuset milionowych inwestycji.... Czytaj więcej »

 • Marka Velvet świętuje 25. urodziny!

  Poniedziałek, 26 września 2022

  Marka Velvet to niezmiennie najpopularniejsza marka wyrobów papierowych od początku wprowadzenia jej na rynek polski w 1997 roku. Właśnie obchodzi swoje 25. urodziny. Czytaj więcej »

 • Hochland Polska z nagrodą Ambasadora Polskiego Sera

  Poniedziałek, 26 września 2022

  W dniach 19-20 września, w Folwarku Łochów, odbył się Polski Kongres Serowarski, podczas którego Hochland Polska otrzymał nagrodę „Ambasadora Polskiego Sera”. Poza cyklem paneli i debat dotyczących mleczarstwa w dobie nowych wyzwań, szans i zagrożeń, wręczono również medale w plebiscytach „Good Cheese” i „Smakuje dzieciom” oraz przyznano tytuł „Ekoinwestor w... Czytaj więcej »

 • Analiza zachowań przeszło 280 tys. osób robiących zakupy w dyskontach spożywczych wykazała, że w I półroczu br. sklepy Biedronki odwiedziło aż 93,5% z nich. Do tego jedna czwarta klientów tej sieci nie zaopatrywała się u konkurencji. Od stycznia do czerwca br. przeciętny konsument chodził do placówek Biedronki o 20,9% razy częściej niż rok wcześniej. Z kolei w Netto... Czytaj więcej »

 • 16 września 2022 roku w Sokołowie Podlaskim odbyła się Gala Finałowa Konkursu na Najlepszego Dostawcę – edycja 2022. Już po raz dwudziesty wybrano najlepszych hodowców. Zwycięzcy w nagrodę wyjadą w podróż zagraniczną lub otrzymają nagrody pieniężne. Czytaj więcej »

 • Wrzesień obfituje w liczne nagrody dla lidera branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas Polskiego Kongresu Serowarskiego Grupa Mlekovita została uhonorowana tytułami EKOinwestora 2022 w Przemyśle Spożywczym oraz Ambasadora Polskiego Sera. Czytaj więcej »

 • Konferencja „Zrównoważone innowacje w nowoczesnym biznesie” odbędzie się już 25 października 2022 r. w Teatrze Kamienica w Warszawie. Czytaj więcej »

 • Nowe logo to początek szerszych zmian w języku komunikacji, którym będzie posługiwał się Wawel. W przyjętej strategii producent słodyczy wraca do korzeni, stawiając na swoje najmocniejsze strony i skojarzenia z marką, jakimi są: czekoladowość, jakość i królewskość. Za wdrożenie zmian w komunikacji będzie odpowiadał nowy dyrektor marketingu, Dariusz Chwierut. Czytaj więcej »

 • Ruszyły eliminacje do Les Chefs en Or – polskiej edycji konkursu kulinarnego dla uczniów szkół gastronomicznych. Do 16 października chętni mogą zgłosić propozycję autorskiego dania rybnego poprzez formularz na stronie internetowej konkursu. Autorzy dziewięciu najlepszych receptur zmierzą się w finale w Instytucie Kulinarnym Transgourmet, gdzie do zdobycia będą nagrody... Czytaj więcej »

 • W okresie styczeń-sierpień 2022 wartość sprzedaży w sklepach detalicznych wzrosła o 10,9% przy spadku ilości kupowanych produktów o 1,8% oraz minimalnie większej liczbie wizyt +1% w porównaniu do ubiegłego roku. Wzrost obrotów napędzany był wzrostami cen. Największe podwyżki widać na podstawowych produktach żywnościowych. W sierpniu za koszyk spożywczy M/platform płacono... Czytaj więcej »

 • Eksperci komentujący najnowsze dane pochodzące ze sklepów uważają, że szczyt inflacji wciąż jest przed nami. Nie są jednak zgodni co do tego, czy nadejdzie on już jesienią czy też na początku 2023 roku, a może dopiero na wiosnę. Niektórzy prognozują, że ceny żywności wzrosną na przełomie października i listopada o 30% rdr. Inni twierdzą, że skok o 20% rdr. nastąpi tuż... Czytaj więcej »

 • Subindeks Barometru EFL dla branży handlowej od początku tego roku notuje coraz niższe wartości. W III kwartale br. wyniósł 45,5 pkt., o 3,3 pkt. mniej niż kwartał wcześniej. To najniższy wynik od maja 2020 roku, kiedy wyniósł 44,7 pkt. Eksperci EFL zwracają uwagę, że opinie firm handlowych wyprzedzają nastroje konsumenckie i sprzedaż detaliczną. Aż 49% zapytanych obawia się... Czytaj więcej »

 • Mazowieckie Święto Chleba i Sera z Hochland

  Poniedziałek, 19 września 2022

  Dożynki to bardzo ważne dla rolników święto, które jest zwieńczeniem ich całorocznego trudu. Obchodzone jest po zakończeniu wszystkich najważniejszych prac polowych i zebraniu plonów. Aby uczcić tę okazję, 18 września w Węgrowie odbyło się Mazowieckie Święto Chleba i Sera. Czytaj więcej »

 • Dynamicznie rozwijająca się Grupa Mlekovita, będąca liderem branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, systematycznie sięga po najwyższe laury najbardziej prestiżowych rankingów branżowych w Polsce. Jej najwyższą pozycję na krajowym rynku potwierdzają wyniki najnowszego XV Rankingu Spółdzielni Mleczarskich oraz Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Spółdzielni... Czytaj więcej »

 • Aronia Innovation Conference 2022

  Sobota, 17 września 2022

  Przegląd aroniowych innowacji ze świata. Czytaj więcej »

 • Diamant na Dożynkach Prezydenckich 2022

  Piątek, 16 września 2022

  W dniu 11 września na terenie Pałacu Belwerderskiego odbyły się prestiżowe Dożynki Prezydenckie 2022 – nie mogło zabraknąć na nich polskiego producenta cukru, który był jednym z wystawców podczas wydarzenia. Czytaj więcej »

 • „Odmień swoje życie” to hasło przewodnie nowej platformy komunikacji modelu franczyzowego Grupy Muszkieterów. Rozwiązanie ma zachęcić potencjalnych franczyzobiorców do uruchomienia własnego biznesu w ramach marki Intermarché lub Bricomarché. Koncepcja uwzględnia digitalizację procesu rekrutacji dzięki uruchomieniu Portalu Kandydata oraz proponuje całkowicie odmieniony sposób... Czytaj więcej »

 • 4 na 10 kredytobiorców złotówkowych uważa, że państwo powinno wprowadzić dla frankowiczów tzw. wakacje kredytowe. Za tą koncepcją opowiadają się głównie respondenci z dużych i średnich miast, zarabiający miesięcznie powyżej 5 tys. zł netto. Natomiast odmienne zdanie mają przede wszystkim mieszkańcy mniejszych miejscowości, osiągający co miesiąc dochód poniżej 5 tys.... Czytaj więcej »

 • Fotowoltaika, biogaz oraz kogeneracja to rozwiązania, które w swoich zakładach produkcyjnych rozwija Grupa Maspex. Instalacje do wykorzystywania energii słonecznej funkcjonują już w 4 zakładach, a kolejne będą uruchamiane. Grupa posiada również 3 nowoczesne oczyszczalnie ścieków, które wytwarzają biogaz oraz korzysta z systemów do kogeneracji. Inwestycje te wpisują się w... Czytaj więcej »

 • Tegoroczne lato pod względem sprzedaży ilościowej było gorsze dla kategorii sezonowych. Piwa kupowaliśmy niewiele więcej niż rok temu a napojów bezalkoholowych i lodów nawet mniej. Wzrost obrotów wynikał przede wszystkim ze wzrostu cen. Piwo – największa kategoria kończy okres maj-sierpień ze wzrostem wartości +10% a wolumenu +1%. Czytaj więcej »

 • Innowacyjna Platforma Handlu (Grupa Eurocash) oraz dostawca M/platform – firma Comp Centrum Innowacji (Grupa Comp) łączą siły. Jedyne w Polsce spółki zdolne do skutecznej integracji różnorodnych systemów POS w lokalnych sklepach właśnie zawarły umowę o współpracy strategicznej, której efektem będzie stworzenie nowej, dedykowanej dla klientów Grupy Eurocash platformy.... Czytaj więcej »

 • Pomimo pogarszającej się koniunktury Grupa AMBRA odnotowała w roku obrotowym 2021/2022 rekordową dynamikę sprzedaży wynoszącą 15,2%. Wzrost napędzały przede wszystkim wina musujące. Czytaj więcej »

 • 43 000 m2 łącznej powierzchni magazynowej, 11 000 m2 powierzchni obszaru chłodzonego, 82 elektryczne wózki,23 000 europalet, głosowa kompletacja zamówień, możliwość obsługi do 250 sklepów i wreszcie czas dostawy skrócony o 30%. To nowy magazyn ALDI w liczbach, który dziś w południe został otwarty w miejscowości Lisi Ogon pod Bydgoszczą. W uroczystościach wzięli udział... Czytaj więcej »

 • 62% Polaków korzysta z przynajmniej jednego programu lojalnościowego. Coraz więcej z nich deklaruje, że jest aktywna w programach, czyli znają swój status i starają się korzystać z oferty. W porównaniu z ubiegłym rokiem o 13 p.p. wzrósł odsetek osób korzystających z aplikacji mobilnych programów. Najbardziej popularnym programem lojalnościowym jest program Biedronki, który... Czytaj więcej »

więcej artykułów