Wiadomości

 • Wieprzowina po raz kolejny pod lupą UOKiK

  Wtorek, 26 października 2021

  UOKiK przeprowadzi kontrole u przedsiębiorców działających na rynku wieprzowiny. Jak czytamy w komunikacie urzędu, celem działań jest sprawdzenie czy sieci handlowe i duże zakłady mięsne odmawiają przyjmowania w pełni przebadanego mięsa ze zdrowych zwierząt hodowanych w strefach, gdzie występują przypadki ASF. Jest to mięso bezpieczne dla ludzi, a odmowa jego zakupu przez... Czytaj więcej »

 • CHEP, Unilever i Biedronka demonstrują praktyczny wymiar zrównoważonego rozwoju podczas II Webinaru Lean&Green. Wobec postępujących zmian klimatycznych wiele firm na świecie podejmuje działania zmierzające do ograniczenia emisji CO2 w sposób poddający się weryfikacji i systemowej analizie. Taki też jest cel programu Lean&Green zrzeszającego ponad 600 firm w 14 krajach w Europie -... Czytaj więcej »

 • Znamy już wyniki 3. edycji konkursu „Złote Innowacje FMCG & Retail 2021”. Laureatami zostały najbardziej innowacyjne produkty i koncepty, które pojawiły się na rynku w ciągu ostatniego roku. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 25 października 2021 r. podczas uroczystej gali w Teatrze Kamienica. Czytaj więcej »

 • Przybywa cenoholików i konsumentów z przymusu

  Wtorek, 26 października 2021

  Według badania pracowni Kantar, wśród konsumentów wciąż przeważa rozważne i pragmatyczne podejście do zakupów, polegające na jak najtańszym nabywaniu markowych produktów. Rośnie natomiast udział shopperów z przymusu, ograniczających wydatki do minimum. I przybywa cenoholików, skoncentrowanych wyłącznie na kwotach. Z kolei tracą na znaczeniu zakupowi entuzjaści, polegający... Czytaj więcej »

 • Derk Paessens objął stanowisko dyrektora zarządzającego fabryki Nestlé w Nowej Wsi Wrocławskiej. Zakład produkuje najwyższej jakości żywność dla zwierząt domowych tak znanych marek, jak Friskies, Felix, Gourmet, Purina One. Fabryka zatrudnia 1250 pracowników. Czytaj więcej »

 • Nagrody Herbapol Esencja Natury wręczone!

  Piątek, 22 października 2021

  Podczas uroczystej Gali, która odbyła się w warszawskiej restauracji Belvedere, poznaliśmy tegorocznych laureatów nagrody Herbapol Esencja Natury 2021. Wydarzenie, organizowane przez firmę „Herbapol-Lublin” S.A., po raz pierwszy transmitowano na żywo w mediach społecznościowych. Galę prowadziła Agnieszka Woźniak-Starak, a wieczór zakończył koncert Krzysztofa Zalewskiego. Czytaj więcej »

 • Stabilizuje się wskaźnik nastrojów MŚP

  Piątek, 22 października 2021

  Po niemal roku systematycznego poprawiania się nastrojów w sektorze MŚP, odczyt Barometru EFL na IV kwartał br. wskazuje na nieznaczny spadek optymizmu. Główny indeks wyniósł 50,3 pkt. i jest 3,2 pkt. niższy niż kwartał wcześniej. W szczególności zdecydowanie zmniejszyła się grupa przedsiębiorców prognozujących większą sprzedaż – z 47% w III kwartale br. do 26% w IV... Czytaj więcej »

 • O przeszło 81% wzrosła liczba podmiotów kwalifikowanych objętych blokadami STIR. Zmiana ta nastąpiła w I połowie br. w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. Zestawiając dane tegoroczne z tymi sprzed dwóch lat, widać już skok o prawie 200%. Ostatnio liczba zablokowanych rachunków bankowych wzrosła r/r o blisko 84%. W ciągu sześciu miesięcy br. zablokowano też ponad 35,4 mln... Czytaj więcej »

 • – Orzecznictwo sądowe jest w tej chwili bardzo przyjazne sprawom konsumenckim – mówi Anna Lengiewicz z kancelarii LWB Lengiewicz Wrońska i Wspólnicy. W sprawach sądowych dotyczących tzw. polisolokat i kredytów frankowych szanse na wygraną sięgają nawet 80–90 proc. Jednak większość konsumentów nie podejmuje żadnych kroków, aby odzyskać swoje pieniądze, obawiając się... Czytaj więcej »

 • Nestlé Polska oraz PepsiCo Polska inaugurują pierwsze w Polsce przedsięwzięcie mające na celu zwiększenie zbiórki i recyklingu odpadów opakowaniowych po elastycznych opakowaniach wielomateriałowych oraz z tworzyw sztucznych. Istotą przedsięwzięcia jest zwiększenie masy odpadów opakowaniowych po opakowaniach elastycznych, takich jak folie po chipsach czy płatkach śniadaniowych,... Czytaj więcej »

 • Dwa ogólnopolskie lockdowny - ten zapoczątkowany w marcu zeszłego roku i ten z przełomu 2020 i 2021 - nie tylko zamknęły nas w domach, ale też otworzyły na nowe sposoby robienia zakupów. Boom przeżywa branża e-commerce, a towary, które kiedyś rzadko kupowaliśmy zdalnie, dziś chętnie nabywamy przez internet czy mobilne aplikacje. Czytaj więcej »

 • Grupa Żabka wchodzi na rynek ekspresowych zakupów online i prezentuje nową aplikację Jush. W ramach powołanego w ostatnim czasie start-upu Lite e-Commerce 21 października br. startuje pilotaż usługi wygodnej dostawy produktów do domu – Żabka Jush. Zakupy będzie można zamówić przez aplikację Jush, z której początkowo będą mogli skorzystać mieszkańcy Warszawy w wybranych... Czytaj więcej »

 • Europa chce być neutralna dla klimatu do 2050 roku, a to oznacza poważne zmiany dla rolników. Zielona transformacja wymaga bowiem wprowadzenia daleko idących zmian w produkcji rolno-spożywczej, zwłaszcza zwierzęcej. Hodowcy bydła i producenci mleka obawiają się spadku wydajności i wzrostu kosztów produkcji, a tym samym kłopotów finansowych całego sektora, który jest znaczącym... Czytaj więcej »

 • W kolejnym module Akademii Młodego Hodowcy Hochland uczestnicy zapoznali się z szeroką ofertą Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka w zakresie oceny i opieki nad stadem bydła mlecznego. Odwiedzili także siedzibę Regionu Oceny Centrum w Parzniewie. Czytaj więcej »

 • Istnieje wiele metod przedłużania terminu ważności żywności. Część z nich – w postaci na przykład naturalnych dodatków – może jednak znacząco zmieniać smak potraw, podczas gdy inne pozbawiać wartości odżywczych czy cennych enzymów, które ulegają rozpadowi pod wpływem wysokiej temperatury. Gdy w walce o podniebienia konsumenta istotny jest już nie tylko dobry skład czy... Czytaj więcej »

 • – Około 30 proc. Polaków to osoby przyzwyczajone wyłącznie do płatności bezgotówkowych. To oznacza, że gotówka w ich życiu może nie funkcjonować, nie mają takiej potrzeby – mówi dr Urszula Wysocka z warszawskiej Wyższej Szkoły Bankowej. Jak wskazuje, stopniowy wzrost ubankowienia i kolejne nowinki, które Polacy szybko i chętnie adaptują, przyczyniają się do tego, że... Czytaj więcej »

 • Od połowy października mieszkańcy sześciu miast mogą zamówić zakupy w Biedronce i otrzymać je w ciągu kwadransa. Wdrożenie ekspresowych dostaw wymagało szeregu przygotowań organizacyjnych. Biedronka uruchomiła 14 minicentrów, w których realizowane są te zamówienia. Glovo z kolei stworzyło osobny zespół pracowników do obsługi BIEK. Stale rekrutuje do niej m.in. kurierów.... Czytaj więcej »

 • W latach 2020–2027 sumaryczny wzrost stawki akcyzy na piwo sięgnie aż 54 proc. To więcej niż na przestrzeni ostatnich 20 lat – wskazuje branża piwowarska. Co więcej, tak drastyczna podwyżka następuje w najtrudniejszym dla branży okresie odrabiania strat po pandemii. Eksperci podkreślają, że jej efektem będzie nie tylko osłabienie kondycji branży, która już zmaga się m.in.... Czytaj więcej »

 • Hochland Partnerem Jubileuszowej Gali AHK

  Poniedziałek, 18 października 2021

  Firma Hochland Polska została Partnerem Gali Roku Jubileuszowego Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej AHK Polska. W ramach uroczystych obchodów finałowym wydarzeniem była Gala 25 lat AHK Polska w Auli Politechniki Warszawskiej, która odbyła się 12 października 2021 roku. Czytaj więcej »

 • Zmiany w Andros Polska

  Poniedziałek, 18 października 2021

  Materne-Polska Sp. z o.o. zmienia nazwę na Andros Polska. To jedna z największych firm skupujących i przetwarzających owoce w Polsce z fabryką w Łopatkach na Lubelszczyźnie, a także nowoczesna zamrażalnia i ważny eksporter owoców do krajów Unii Europejskiej. W Polsce rocznie sprzedaje się ponad 1,5 tysiąca ton produktów marki Andros, głównie wyciskane soki owocowe. Marka stale... Czytaj więcej »

 • Pierwsza w historii - i na pewno nie ostatnia - edycja programu Dobre Działania od marki Diamant za nami! Do konkursu zgłosiło się sporo inicjatyw, które były i kreatywne i realnie zachęcały lokalne społeczności do wspólnych działań. Odbyły się już oficjalne przekazanie nagród zwycięzców. A, jakie inicjatywa wygrały? O tym za chwilę. Czytaj więcej »

 • Akademia zvINNA wśród zwycięzców konkursu Diamant

  Poniedziałek, 18 października 2021

  I edycja programu Dobre Działania zorganizowanego przez markę Diamant zakończona we wrześniu spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Do organizatorów wpłynęło ponad 60 wspaniałych i oryginalnych pomysłów, a jury miało mnóstwo pracy z wyłonieniem 3 najlepszych. To że program może zaktywizować mieszkańców Gostynia, zwłaszcza rodziny z dziećmi, udowodniła akademia... Czytaj więcej »

 • Pierwsza edycja programu Dobre Działania zorganizowanego przez markę Diamant zakończona we wrześniu spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Do organizatorów wpłynęło niemal 60 wspaniałych i oryginalnych pomysłów, a jury miało mnóstwo pracy z wyłonieniem 3 najlepszych. O tym, że program ma realny wpływ na rejon Środy Wielkopolskiej udowodniło Stowarzyszenie Kobiet... Czytaj więcej »

 • Trzy z czterech największych działających w Polsce firm branży tytoniowej (British American Tobacco Trading, Imperial Tobacco Polska oraz JTI Polska) stanowczo sprzeciwiają się kształtowi zmian w podatku akcyzowym zaproponowanym przez Ministerstwo Finansów w ramach opublikowanego 8 października br. projektu ustawy. Czytaj więcej »

 • Szachy nad Wisłą przeżywają swój rozkwit. Można było się o tym przekonać w czasie ostatniej wizyty Garry’ego Kasparova w Polsce. Również Grupa Mokate, która razem z Międzynarodową Federacją Szachową FIDE zaprosiła Arcymistrza szachowego do Polski, dynamicznie rozwija się międzynarodowo. Czytaj więcej »

 • Polska Izba Handlu alarmuje, że planowana podwyżka akcyzy na napoje alkoholowe uderzy w małe, rodzinne sklepy spożywcze i co gorsza będzie motorem wzrostu zysków szarej strefy oraz nieodpowiedzialnego spożycia. Nie jest to czas na takie kroki – branża handlu w 2021 r. notuje już duże straty sprzedaży związane z wprowadzeniem od początku roku dodatkowej opłaty na alkohole w... Czytaj więcej »

 • Zgodnie z propozycją resortu finansów akcyza na papierosy ma rosnąć o 10 proc., ale od 2023 roku, podczas gdy akcyza kwotowa na tytoń do podgrzewania ma wzrosnąć o 100 proc. już od nowego roku. Resort chce również 5 proc. korekty minimalnej stawki akcyzy na papierosy. Zdaniem lekarzy i ekonomistów taka podwyżka ma symboliczny charakter i nie przełoży się na prozdrowotne... Czytaj więcej »

 • Trzy z czterech działających na polskim rynku koncernów tytoniowych protestują przeciwko zmianom w podatku akcyzowym, które, ich zdaniem, dotkną najmniej zamożnych konsumentów i nie obejmą papierosów segmentu premium, należącego do lidera rynku wyrobów tytoniowych w Polsce. Czytaj więcej »

 • W 2021 r. odnotowano wzmożoną działalność deweloperską w sektorze handlowym – z danych Colliers wynika, że na koniec III kwartału w budowie znajdowało się prawie 400 000 mkw., co przełoży się na znaczący wzrost rocznej podaży z 265 000 mkw. w 2020 roku do 350-400 000 mkw. w roku 2021. Czytaj więcej »

 • Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce – Browary Polskie z olbrzymim zaniepokojeniem przyjął rządowy projekt ustawy podnoszącej stawki akcyzy od piwa o 10% w 2022 r. oraz po 5% w kolejnych latach, aż do 2027 r. Proponowana podwyżka stawki akcyzy na piwo ma wzrosnąć z obecnych 8,57 zł od 1 hektolitra za każdy stopień Plato do 12,04 zł w 2027 r., co oznacza, że... Czytaj więcej »

więcej artykułów