Wiadomości

Mazowieckie Święto Chleba i Sera z Hochland

Poniedziałek, 19 września 2022
Dożynki to bardzo ważne dla rolników święto, które jest zwieńczeniem ich całorocznego trudu. Obchodzone jest po zakończeniu wszystkich najważniejszych prac polowych i zebraniu plonów. Aby uczcić tę okazję, 18 września w Węgrowie odbyło się Mazowieckie Święto Chleba i Sera.
To jedna z największych regionalnych imprez. Od lat niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Nie inaczej było tym razem. Mazowieckie Święto Chleba i Sera przyciągnęło liczne grono mieszkańców Węgrowa oraz okolicznych miejscowości, a także turystów.  

Wydarzenie rozpoczęło się w samo południe, mszą św. w Bazylice Mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP w Węgrowie. Następnie, przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej, uczestnicy przeszli na Rynek Mariacki. Tutaj zostali powitani przez burmistrza Węgrowa i dyrektora firmy Hochland – sponsora tej wspaniałej imprezy. Od dawna jesteśmy związani z Mazowszem i z Węgrowem, gdzie mieści się nasz zakład produkcyjny – mówi Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager firmy Hochland. Z dumą i radością angażujemy się w życie lokalnej społeczności. Mazowieckie Święto Chleba i Sera to dla nas wyjątkowe wydarzenie. Cieszymy się, że możemy w nim uczestniczyć.

Po części oficjalnej, zaprezentowano wielobarwne wieńce ze zbóż i podzielono się chlebem z tegorocznych zbiorów.  Zespół „Węgrowianie” umilał atmosferę śpiewem i tańcem.

Mazowieckie Święto Chleba i Sera to także wspaniały jarmark ludowy, na którym, wśród odświętnie przystrojonych stoisk, gospodynie dumnie zaprezentowały pachnące, smakowite wypieki i tradycyjne wyroby z mleka. Goście oczywiście mogli skosztować tych pyszności i poznać tajniki ich wytwarzania. Było kolorowo, radośnie i smacznie.

Na scenie wystąpił Zespół Ludowy Sadowianki, zespół Art Senior, kabaret Jar Senior oraz Marioo.

Największe emocje pojawiły się po południu, kiedy to rozstrzygnięto konkursy na najpiękniejsze ogrody i balkony, na najokazalszy wieniec dożynkowy, najsmaczniejszy chleb wiejski oraz na najpyszniejszą potrawę z serami firmy Hochland.

Gwiazdami wieczoru był Miły Pan i zespół Topky. Wspaniała zabawa trwała do późnych godzin.tagi: Mazowieckie Święto Chleba i Sera , Hochland , Mazowieckie Święto Chleba i Sera z Hochland ,