Wiadomości

MLEKOVITA niezmiennie liderem w prestiżowych rankingach

Poniedziałek, 19 września 2022
Dynamicznie rozwijająca się Grupa Mlekovita, będąca liderem branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, systematycznie sięga po najwyższe laury najbardziej prestiżowych rankingów branżowych w Polsce. Jej najwyższą pozycję na krajowym rynku potwierdzają wyniki najnowszego XV Rankingu Spółdzielni Mleczarskich oraz Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich. W obu zestawieniach Mlekovita stanęła na najwyższym stopniu podium.
Grupa Mlekovita po raz kolejny została zwycięzcą Rankingu Spółdzielni Mleczarskich, organizowanego przez Polską Izbę Mleka. Celem rankingu jest wyłonienie najbardziej dynamicznie rozwijających się podmiotów sektora mleczarskiego oraz laureatów kategorii specjalnych. W konkursie mogły uczestniczyć spółdzielnie mleczarskie oraz firmy zajmujące się przetwórstwem mleka – z ponad 60 podmiotów ocenianych z wielu perspektyw Kapituła wyłoniła najlepszych z najlepszych. Zwycięzców XV Rankingu Spółdzielni Mleczarskich ogłoszono na uroczystej Gali, która odbyła się 8 września 2022 r. podczas 19. Forum Spółdzielczości Mleczarskiej.

Grupa Mlekovita po raz kolejny została również zwycięzcą Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich, przygotowywanego przez redakcję „Strefy Gospodarki”, dodatku do „Dziennika Gazety Prawnej”. Ranking ma na celu pokazanie czołowych przedstawicieli polskiej spółdzielczości mleczarskiej oraz propagowanie wzorców spółdzielczych. Bezapelacyjny triumf w zestawieniu za rok 2022 potwierdza, że Mlekovita konsekwentnie i skutecznie rozwija się na rynku.

– Jestem dumny, że Mlekovita, obchodząca w tym roku piękny jubileusz 30-lecia marki, jest rokrocznie doceniana w najważniejszych branżowych rankingach. Zwycięstwo w XV Rankingu Spółdzielni Mleczarskich oraz Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich to potwierdzenie właściwie obranej drogi rozwoju – mówi Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński. – Cieszę się, że Mlekovita ciągle rośnie w siłę, jest motorem napędowym i wzorem dla rynku. Ale mimo że jesteśmy liderem w mleczarstwie, musimy walczyć o swoje miejsce na rynku z potentatami z całego świata, z wielkimi międzynarodowymi korporacjami. Rozwijamy się jednak bardzo szybko, notujemy systematyczny wzrost obrotów, tworzymy nowe zakłady i nowe produkty, wygrywając przede wszystkim jakością i smakiem. Przyznane nagrody to de facto uhonorowanie każdego z naszych 15 tysięcy dostawców, 5 tysięcy pracowników oraz milionów konsumentów, którzy wybierają nas każdego dnia i obdarzają nas zaufaniem – podkreśla Dariusz Sapiński.Źródło: Grupa Mlekovita
Fot: mat. prasowetagi: Grupa Mlekovita , ranking , branża mleczarska , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy ,