Duży Ben zmienia model biznesowy
Piątek, 30 stycznia 2026
Grupa Eurocash zmienia model biznesowy sieci Duży Ben z agencyjnego na franczyzowy. Transformacja w latach 2026–2027 ma wesprzeć dalszy rozwój i sprzedaż.
Proces wdrożenia modelu franczyzowego w pierwszym etapie skoncentruje się głównie na czterech województwach – mazowieckim, dolnośląskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim – oraz czterech miastach: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie. Transformacja istniejących placówek rozpocznie się już w I kwartale 2026 r. i potrwa do końca 2027 r. Wszystkie nowo otwierane będą funkcjonować wyłącznie w modelu franczyzowym.
– Decyzja o przejściu sieci Duży Ben na model franczyzowy to ważny element długofalowego rozwoju Grupy Eurocash. Franczyza pozwala nam łączyć siłę dużej organizacji z przedsiębiorczością lokalnych partnerów, a jednocześnie szybciej i bardziej elastycznie reagować na zmieniające się warunki rynkowe. Widzimy w tym modelu realny potencjał do dalszego wzrostu sprzedaży, zwiększania dostępności sklepów dla klientów oraz budowania stabilnej skali biznesu w kolejnych latach – mówi Agnieszka Kozłowska, CEO Dużego Bena.
Transformacja sklepów będzie przeprowadzana etapami, przy pełnym wsparciu Grupy Eurocash. Remodeling placówek – od witryny i wnętrza po visual merchandising – będzie w pełni finansowany przez Grupę, a franczyzobiorcy otrzymają wynagrodzenie postojowe w trakcie remodelingu sklepu oraz kompleksowe wsparcie wdrożeniowe w model franczyzowy, w tym szkolenia dla siebie i zespołu.
Oferta franczyzowa Dużego Bena obejmuje w pełni wyposażony sklep, prosty model operacyjny, pakiet szkoleń, system bonusów, m.in. sprzedażowy oraz jakościowy. Franczyzobiorcy zyskują także dostęp do kanałów cyfrowych sieci, w tym dynamicznie rozwijającej się aplikacji mobilnej i kanałów E-& Q-commerce. Partnerzy będą mogli również korzystać z dodatkowych usług dostosowanych do lokalizacji i potencjału sprzedażowego. Długofalowe partnerstwo, bliska współpraca oraz stały dialog między stronami stanowić będą fundament wspólnego rozwoju sieci, ukierunkowanego na budowę największej sieci sklepów alkoholowych w Polsce.
– Transformację sieci Duży Ben zaprojektowaliśmy w taki sposób, aby proces przejścia dla przyszłych franczyzobiorców był prosty, komfortowy i wspierany na każdym kroku. Naszym celem jest stworzenie modelu, który pozwoli partnerom skupić się na sprzedaży i rozwoju biznesu, a nam konsekwentnie budować ogólnopolską skalę sieci – podkreśla Agnieszka Kozłowska.
Źródło: Grupa Eurocash
Fot. mat. prasowe
tagi:
Grupa Eurocash
,
Duży Ben
,
agencja
,
franczyza
,
rynek spożywczy
,
sprzedaż
,
handel
,
konsument
,
FMCG
,
hurt
,
detal
,
produkty spożywcze
,
nowości
,
przemysł spożywczy
,
sieci handlowe
,
sklepy spożywcze
,