GK SPECJAŁ rozszerza certyfikację magazynów o standardy BIO/EKO w trzech kluczowych lokalizacjach
Środa, 10 grudnia 2025
Grupa Kapitałowa SPECJAŁ sfinalizowała proces certyfikacji swoich magazynów w Koninku, Czeladzi oraz Rzeszowie pod kątem przechowywania i dystrybucji produktów BIO/EKO. To kolejny krok w kierunku umacniania pozycji firmy na rynku oraz odpowiedzi na rosnące potrzeby klientów poszukujących wysokiej jakości produktów ekologicznych.
W przeszłości certyfikację w obszarze produktów BIO/EKO posiadała sieć SPAR na magazynach w Koninku i Czeladzi. Po przejęciu tych magazynów przez GK SPECJAŁ, firma rozszerzyła ich funkcjonalność oraz asortyment, włączając do oferty również produkty ekologiczne. W rezultacie niezbędne było przeprowadzenie pełnego procesu audytowego i uzyskanie nowych certyfikatów już dla obiektów działających pod marką SPECJAŁ.
— Certyfikacja magazynów to dla nas naturalny etap rozwoju. Chcemy jeszcze lepiej odpowiadać na zmieniające się oczekiwania rynku i naszych partnerów handlowych. Zapewnienie zgodnych z najwyższymi standardami warunków przechowywania oraz dystrybucji produktów BIO/EKO było priorytetem, dlatego przeszliśmy pełne audyty potwierdzające jakość i bezpieczeństwo naszych procesów — podkreśla Paweł Styka dyrektor logistyki GK SPECJAŁ.
Proces certyfikacji obejmował szczegółowe kontrole w zakresie warunków magazynowania, transportu, identyfikowalności oraz zgodności operacyjnej z wymogami stawianymi przez rynek produktów ekologicznych. Uzyskane certyfikaty umożliwią GK SPECJAŁ dalszy dynamiczny rozwój w obszarze dystrybucji artykułów BIO/EKO zarówno w segmencie marek własnych, jak i produktów wiodących brandów.
Dzięki inwestycjom w standardy ekologiczne GK SPECJAŁ umacnia swoją pozycję jako jeden z najważniejszych partnerów logistycznych branży FMCG w Polsce.
Wydłużenie aktywności zawodowej przekłada się na wyższe...
Bądź na bieżąco z wiadomościami z rynku FMCG
Zaprenumeruj bezpłatny newsletter Portalu Kupców Polskich
Bezpłatny newsletter, to przegląd najważniejszych wiadomości ukazujących się w Portalu Kupców Polskich
www.hurtidetal.pl. Subskrypcja bezpłatna!
Aby zamówić newsletter, wystarczy wpisać adres e-mail w polu poniżej.
Twój adres został dodany do naszego newslettera, dziękujemy!Podany adres email jest niepoprawny
Podając adres email wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (pokaż więcej)
podanych przeze mnie w powyższym formularzu w zakresie danych identyfikacyjnych i teleadresowych przez Wydawnictwo
Fischer Trading Group Spółka z o.o. dla celów promocji produktów i usług
oraz na dostarczanie mi informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
Jestem świadomy, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, a powyższą zgodę mogę w każdej chwili cofnąć w
całości lub w części. Więcej o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci w związku z tym uprawnieniach czytaj w Regulaminie.
Pamiętaj, że w każdym momencie możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera.