Z rynku FMCG

Dzień Handlowca – kolejna edycja za nami.

Wtorek, 28 maja 2024
24 maja 2024 roku w Spa Hotel Splendor**** w Lubeni k. Rzeszowa odbył się Dzień Handlowca – jedno z najważniejszych wydarzeń handlowych roku organizowanych przez GK Specjał, sieci franczyzowe NASZ SKLEP, LiVIO, RABAT DETAL. Wydarzenie zgromadziło ponad 130 wystawców, producentów prezentujących swoje najnowsze produkty.
Podczas Dnia Handlowca uczestnicy skorzystali z licznych degustacji. Producenci przygotowali atrakcyjne promocje i rabaty, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem klientów. Dzięki temu, tegoroczny Dzień Handlowca zakończył się kolejnym rekordem sprzedaży.

Równolegle z Dniem Handlowca odbywał się Piknik Rodzinny, który oferował mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi mogli korzystać z takich atrakcji jak aquazorbing, tyrolka, czy zjazdy torem pontonowym. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się również spotkania z uroczymi alpakami, które były prawdziwym hitem wśród rodzin z dziećmi.

Wieczorną część oficjalną poprowadził Remigiusz Czernecki, Wiceprezes Zarządu Specjał Sp. z o.o., Dyrektor Handlowy, który podczas swojego wystąpienia potwierdził, że Grupa Kapitałowa Specjał złożyła wniosek do UOKIK o zakup części spółki SMAK SERWIS Sp. z o.o.  Wspomniana firma to działający od 1990 roku dystrybutor produktów ogólnospożywczych. Będzie to kolejny zakup Specjału, po nabyciu w 2022 roku spółki REN. Po tym przejęciu GK Specjał będzie posiadać 30 oddziałów dystrybucyjnych. Dostrzegamy potrzeby naszych partnerów detalistów i to nie tylko w obszarze szerokości asortymentu nad czym stale pracujemy, ale również w potrzebie bardzo dobrych cen po to by skutecznie odpowiadać na „walkę dyskontów” i dlatego uruchamiamy program Wsparcia Rynku Tradycyjnego (WTR) ze specjalnymi cenami na TOP produkty.

GK Specjał jest tym samym polskim liderem na rynku hurtu FMCG a ponadto zarządza trzema sieciami franczyzowymi liczącymi ponad 13 000.

Uczestnikami dnia handlowca oraz balu handlowca byli przedstawiciele prasy branżowej. Wśród nich Tomasz Pańczyk, redaktor naczelny, magazynu Hurt i Detal, współorganizator III Rajdu Motocyklowego Handlowców, który odbył się w dniach 24-26 maja 2024 i zgromadził czterdziestu uczestników z całej Polski. 

Podczas wieczornej części wyróżniono klientów, producentów oraz pracowników. Wyróżnienia wręczał Remigiusz Czernecki, Wiceprezes Zarządu Specjał Sp. z o.o., Dyrektor Handlowy wraz z towarzyszącymi mi: Sławomirem Złamańcem, Dyrektorem Oddziału Specjał Rzeszów, Janem Sałatą, Dyrektorem Generalnym, PSH Nasz Sklep, Iwoną Jezierską, Dyrektor Operacyjną, Rabat Detal, Agnieszką Czachor, Dyrektor Oddziału Ren Rzeszów oraz Magdaleną Florek, Dyrektor Personalną. 

Wyróżnienia otrzymali: 

KLIENCI ODDZIAŁU SPECJAŁ O/RZESZÓW: 
BERTI S.C. M. HOMOTNIK, J.KIJ, K. HOMOTNIK
FHU „SAS” S.C. BEATA SAS, MAREK SAS, 
GMINNA SPÓŁDZIELNIA „SAMOPOMOC CHŁOPSKA” GRODZISKO DOLNE
GMINNA SPÓŁDZIELNIA „SCH” STRZYŻÓW
MIELDIS SP.ZO.O.
TRANSFOOD PUCHAŁA SP.K.
ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA OWOCOWO-WARZYWNEGO „ORZECH” SP.ZO.O., 

KLIENCI FRANCZYZY NASZ SKLEP: 
GMINNA SPÓŁDZIELNIA „SAMOPOMOC CHŁOPSKA” DUBIECKO
GMINNA SPÓŁDZIELNIA „SAMOPOMOC CHŁOPSKA” KRZESZÓW
GMINNA SPÓŁDZIELNIA „SCH” RANIŻÓW
KOLMAR SPÓŁKA CYWILNA J i M KICMAN 
PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE „ANMAR” ANDRZEJ HOŁDOWICZ
PUH „WIM PRUCNAL” S.C., SZÓWSKO

KLIENCI FRANCZYZY RABAT DETAL: 
EXTRANS ZBIGNIEW SZELIGA
MAREK PARTYKA ZAKŁAD WULKANIZACYJNY „WULKAN”
SKLEP SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWY „ANNA” JANUSZ DUDEK

KLIENCI ODDZIAŁU REN RZESZÓW 
F.H. CENTRUM DAMIAN PIETRUCHA
MAKS SKLEP WIELOBRANŻOWY JOANNA CIECIUR
„SPOŁEM” PSS TARNOBRZEG

PRODUCENTCI WYRÓŻNIENI PRZEZ SPECJAŁ ODDZIAŁ RZESZÓW: 
CAPRI SUN DISTRIBUTION SP. Z O.O.
COLIAN HELLENA
DANONE SPZ O.O.
GRUPA ŻYWIEC SP.Z O.O.
PRYMAT SP.Z O.O.
TCHIBO WARSZAWA SP.Z O.O.


PRODUCENCI WYRÓZNIENI PRZEZ REN ODDZIAŁ RZESZÓW: 
FRONERI POLSKA SP. Z O.O.
Źródło: Specjał
Fot: mat. prasowe
tagi: Dzień Handlowca , Grupa Specjał , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,