Handel

Panattoni rozpoczyna budowę nowego parku w okolicach Łodzi

Poniedziałek, 20 maja 2024
Panattoni rozpoczyna spekulacyjnie budowę nowego obiektu w województwie łódzkim. Projekt o docelowej powierzchni blisko 30 000 m kw. zlokalizowany jest w strategicznym punkcie centralnej Polski, zapewniając doskonałe warunki dla operacji logistycznych oraz dystrybucyjnych na skalę krajową i międzynarodową.
Nowy park powstanie w Zgierzu, zaledwie 14 km od Łodzi i około 5 km od autostrady A2 oraz węzła Emilia. Gwarantuje to świetny dostęp do głównych korytarzy transportowych w Polsce i Europie. Dodatkowo, niedaleko obiektu przebiega nowa droga ekspresowa S14, która znacząco zwiększyła logistyczne możliwości rejonu, umacniając jego pozycję jako ważnego hubu przeładunkowego. W pobliżu znajduje się też Intermodalny Terminal Kontenerowy, łączący Chiny z Europą Zachodnią.

Budowa hali ruszyła na początku maja. W pierwszej fazie zrealizowane będzie 13 600 m kw. Ukończenie tej powierzchni planowane jest na styczeń 2025 r., ale potencjalny najemca może uzyskać wczesny dostęp i rozpocząć prace wewnątrz budynku już w grudniu tego roku.

- „Nasza nowa łódzka inwestycja doskonale wpisuje się w strategię rozwoju Panattoni, koncentrując się na optymalizacji łańcucha dostaw naszych klientów. Wysoki standard realizacji i strategiczna lokalizacja to klucz do sukcesu w dynamicznie rozwijającym się sektorze e-commerce i logistyki” – komentuje Katarzyna Kujawiak, Development Director w Panattoni. W zasięgu godziny jazdy samochodem mieszka tu 4 mln ludzi, a w obrębie 6 godzin – aż 180 mln konsumentów.

Łódzki park zapewni docelowo blisko 30 000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, idealnie dostosowanej do potrzeb branży logistycznej, e-commerce oraz innych sektorów wymagających efektywnego zarządzania towarami. Hala zostanie wyposażona w liczne doki rozładunkowe, umożliwiając szybki przepływ towarów i optymalizację procesów logistycznych.

Budynek przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent. W ramach projektu przewidziano m.in. wzmocnienie dachu pod instalację fotowoltaiczną, systemy oszczędzające wodę i energię oraz nowoczesne rozwiązania mające na celu poprawę wellbeingu użytkowników, jak zwiększony dostęp do naturalnego światła oraz przestrzenie biurowe zoptymalizowane pod kątem akustyki, jakości powietrza i komfortu termicznego.

- „W regionie łódzkim dostarczyliśmy już ponad 2,2 mln m kw. powierzchni przemysłowej, a w budowie jest kolejne 155 000 m kw. Nowy park, podobnie jak nasze inne projekty w okolicach Łodzi, stanowi odpowiedź na potrzeby najemców poszukujących optymalnych rozwiązań w logistycznym sercu Polski” - dodaje Katarzyna Kujawiak.Źródlo: Panattoni
Fot: mat. prasowe


tagi: Panattoni , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,