Handel

Obiektyw na handel - Bazylea

Wtorek, 23 kwietnia 2024 HURT & DETAL Nr 04/217. Kwiecień 2024
Bazylea, to miejsce ekscytujących kontrastów. Choć należy do Szwajcarii, to zlokalizowane jest na styku dwóch innych państw – Francji i Niemiec. Można zatem w ciągu kilkudziesięciu minut przemieszczać się powszechnymi tu tramwajami po trzech krajach. Bazylea jest po Zurychu i Genewie trzecim co do wielkości miastem Szwajcarii, dlatego warto przyjechać tu na zakupy. Należy jednak pamiętać, że ceny w Szwajcarii są wysokie.
Zakupy w Bazylei najlepiej rozpocząć od Starego Miasta. Sklepy w centrum aglomeracji mają wiele świetnych ofert, które kuszą.

Od ruchliwej Freie Strasse po Marktplatz, od Spalenberg z małymi butikami i eleganckimi sklepami, takimi jak słynny na całym świecie Dom Bożonarodzeniowy Johanna Wannera, po Manor, najstarszy dom towarowy w mieście – to wszystko można znaleźć w niewielkiej odległości od centrum. Niezależnie od dużych domów towarowych, wiele pięknych rzeczy można spotkać także w małych sklepach i modnych dzielnicach – np. w St. Johanns-Vorstadt lub na Feldbergstrasse.

Zakupy spożywcze zrobicie tu praktycznie w każdej lokalizacji tego wyjątkowego miasta. Sieci handlowe, które tu odwiedziliśmy, to Coop, Denner, Migros i Aldi. Są tu również sklepy firmowe marki Lindt.

Tomasz Pańczyk

1a.jpg
2a.jpg


tagi: Bazylea , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,