Kampanie i Promocje

Jest sprawa, nowa kawa! Ruszyła kampania marketingowa marki Eduscho

Poniedziałek, 18 marca 2024
Wystartowała jedna z największych polskich kampanii marketingowych w historii Tchibo. Towarzyszy ona wprowadzeniu na rodzimy rynek marki Eduscho, która dołączyła do portfolio firmy. Kampania realizowana jest wielokanałowo i potrwa do końca roku. Jej hasło przewodnie brzmi: „Jest sprawa, nowa kawa!”.
Eduscho to nie tylko gwarancja wyjątkowego smaku, ale także przyjemna i czytelna identyfikacja wizualna, która sprawia, że wybór ulubionego wariantu kawy staje się banalnie prosty. Komunikacja reklamowa została dopasowana do charakterystycznego designu samych produktów oraz ich walorów smakowych, a także lokalizacji poszczególnych nośników. Dlatego w przestrzeni miejskiej, telewizji czy online można znaleźć formaty z takimi dwuznacznymi hasłami, jak: „Moc, na której zajedziesz najdalej”, „Nowa mała czarna, a już klasyk”, „Tak ekspresowa, że odjazd”, „Z pozoru delikatna, a mocna w gębie”, „Tak mocna, że sama się budzi o poranku”, „Z tradycją się nie dyskutuje”, „Na tej linii zajedziesz daleko” czy „Złoto w zasięgu ręki”.

– Eduscho zaskakuje. Produktowo – to po prostu dobra kawa w dobrej cenie. Komunikacyjnie zaś to wyjątkowa, wyróżniająca się w kategorii, szeroko zakrojona kampania, w której wykorzystujemy m.in. nowatorskie fake OOH, czy zaczepne hasła. Należy wypatrywać ich w kluczowych lokalizacjach w przestrzeni miejskiej i w digitalu. Nasze działania, w trakcie których dotrzemy do większości kawoszy w Polsce, zaplanowaliśmy na wiele miesięcy – mówi Izabela Brzozowska, Senior Brand Manager Coffee & RTD PL w Tchibo Warszawa.

Prawdziwa i fake’owa obecność w każdym kanale

Działania komunikacyjne są realizowane w mediach tradycyjnych, tj. w telewizji, gdzie emitowane są 15 sekundowe spoty, oraz w prasie. Eduscho zagości także na nośnikach outdoor, m.in. bilboardach położonych w kluczowych lokalizacjach w całej Polsce: w sąsiedztwie stacji benzynowych i galerii handlowych oraz na przystankach tramwajowych i autobusowych. Dodatkowo, w największych skupiskach biurowych w Warszawie w wybranych terminach będzie można spróbować pysznej, aromatycznej i gorącej kawy serwowanej wprost z Eduscho Coffee Truck’a. 

Zaplanowano także szereg aktywności online – emisję spotów reklamowych w serwisach VoD czy Youtube, działania display oraz szeroką kampanię w mediach społecznościowych, tj. Facebook, Instagram czy TikTok. Promocja będzie realizowana również poprzez współpracę z influencerami. W pierwszym etapie kampanii m.in. Natalia Broszkiewicz (@mamokochamcie), Kaja Soboń (@kajasnb), Ania Wiatrowska (@aniaplakapl) czy Mateusz Jarząbek (@bulsjarz) na swoich kanałach pokażą stworzone specjalnie dla marki nośniki zewnętrzne, które w rzeczywistości….nie istnieją. Fake OOH to nadal nowatorskie dla Polski narzędzie marketingowe, w którym wykorzystywane są wysokiej jakości obrazy generowane komputerowo. Dzięki nim Eduscho zagości w polskich miastach – tam, gdzie nikt się kawy nie spodziewa.

Autorem spotu reklamowego jest niemiecka agencja marketingowa UBERGROUND. Adaptację spotu oraz kreacje do działań na rodzimy rynku przygotowała zaś Agencja DDB.  Za aktywności w mediach społecznościowych odpowiada Golden Submarine, zaś działania z zakresu public relations są realizowane przez 24/7Communication. Zakup mediów należy do kompetencji OMD.

Eduscho trafia do wszystkich kubków smakowych Polaków

W  portfolio Eduscho znaleźć można zarówno warianty ziarniste, jak i mielone oraz instant, a sposób ich przyrządzenia jest podany już na przodzie opakowania. Dzięki temu odnalezienie ulubionej kawy nie zabiera – tak przecież cennego – czasu. Zgodnie z założeniami marki, produkty Eduscho są ogólnodostępne – w hipermarketach, supermarketach, dyskontach, ale także sklepach mniejszego formatu i na platformach online.


KAWY ZIARNISTE:Eduscho Caffé Crema Strong
Opis smaku: Aromatyczna, o bogatym smaku.
Opis produktu: Caffè Crema Strong to średnio palona kawa, która z każdym łykiem przeniesie Cię w magiczne zakątki Azji Południowej i Ameryki Łacińskiej. Zamknij oczy i delektuj się jej aromatycznym, pełnym smakiem.
Dostępna w wariantach 500g i 1000g.
Obraz1.jpg


Eduscho Espresso Classic
Opis smaku: Mocna i wyrazista
Opis produktu: Dzięki intensywnie palonym ziarnom, Eduscho Espresso Classic pomoże stworzyć Ci chwilę pełne charakteru i radości. Mieszanka ziaren Arabiki i Robusty sprawia, że kawa ta zostanie Twoim ulubieńcem.
Dostępna w wariantach 500g i 1000g.
Obraz2.jpg

Eduscho Espresso Intenso
Opis smaku: Intensywna i pełna mocy
Opis produktu: Bella Italia w Twoim własnym domu? Jeśli tak, wyrazista Espresso Intenso jest właśnie dla Ciebie. Ta charakterystyczna i intensywna w smaku mieszanka ziaren jest palona długo i starannie - w klasyczny, włoski sposób. Po prostu delicioso – także jako Cappuccino i Latte Macchiatto!
Dostępna w wariantach 500g i 1000g.
Obraz3.jpg

Eduscho Crema Gold
Opis smaku: Wyważona i harmonijna
Opis produktu: Dzięki tej średnio palonej kawie, każdego dnia możesz czuć się niczym muśnięty słońcem. Idealna równowaga Arabiki i Robusty sprawi, że z kawą Crema Gold z łatwością stworzysz złote chwile.
Dostępna w wariantach 500g i 1000g, tylko w Biedronce.
Obraz4.jpg


KAWY MIELONE:

Eduscho Classic Coffee Traditional
Opis smaku: Bogata w smaku i wyważona.
Opis produktu: Ta tradycyjna kawa to radość przy każdym łyku. Aromatyczne ziarna prosto z Brazylii, połączone z intensywną Robustą z Wietnamu tworzą kawę pełną charakteru, którą możesz rozkoszować się na co dzień.
Dostępna w wariantach 250g i 500g.
Obraz5.jpg

Eduscho Classic Coffee Strong
Opis smaku: Intensywna i wyrazista.
Opis produktu: Lubisz mocną kawę? Jeśli tak, Classic Coffee Strong to napój idealny dla Ciebie! Z pomocą starannie wyselekcjonowanych i mocno palonych ziaren Robusty, z energią stawisz czoła każdemu dniu. Do dzieła!
Dostępna w wariantach 250g i 500g.
Obraz6.jpg

KAWY INSTANT

Eduscho Instant Classic
Opis smaku: Klasyczna
Opis produktu: Po prostu. Dobra. Kawa. Wsyp swoją kawę rozpuszczalną do filiżanki, zalej wodą i ciesz się pysznym klasykiem.
Dostępna w wariantach 200g i 100g.
Obraz7.jpg

Eduscho Instant Intense
Opis smaku: Intensywna.
Opis produktu: Szybsza. Mocniejsza. Pyszniejsza. Wsyp swoją kawę do filiżanki, zalej wodą i natychmiast rozkoszuj się intensywnym smakiem kawy.
Dostępna w wariantach 200g i 100g.
Obraz8.jpg

Eduscho Instant Crema
Opis produktu: Nawet kawa przygotowana na szybko może mieć perfekcyjną cremę – wypróbuj Instant Crema!
Dostępna w wariantach 180g i 90g.
Obraz9.jpgŹródło: 24/7 Communication
Fot: mat. prasowetagi: Eduscho , kawa , kampania , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,