Wiadomości

Zmiany personalne w Kaufland Polska

Piątek, 01 marca 2024
W dniu 1 marca 2024 nastąpiły zmiany personalne w składzie Zarządu - informuje Kaufland Polska.
Adam Madeja (Dyrektor Departamentu Sprzedaży Region Zachód), Ewelina Jarosińska (Dyrektor Departamentu Obszary Centralne), Marcin Łojewski (Dyrektor Departamentu Administracji) i Paweł Staniszewski (Dyrektor Pionu Controllingu) opuścili firmę z dniem 29 lutego 2024.

W związku z powyższymi zmianami z dniem 1 marca 2024 obowiązki odpowiednio przejmują:

Martin Piterak obejmie stanowisko Dyrektora Departamentu Sprzedaży Region Zachód. Martin pracuje w Kaufland Czechy od 1998 roku. Początkowo był zatrudniony w Logistyce, następnie w SCM i Zakupie. Od 2020 roku jest odpowiedzialny za zarządzanie Departamentem Sprzedaży w Czechach.

Karol Krasowski obejmie stanowisko Dyrektora Departamentu Obszary Centralne. Karol jest związany z Lidl od ponad 20 lat, w tym od 14 lat z Lidl Polska, a obecnie z Lidl Słowacja. Bardzo dobrze zna polski handel detaliczny a w szczególności branżę nieruchomości.

Przemysław Witkowski obejmie stanowisko Dyrektora Departamentu Administracji. Przemysław jest związany z Kaufland Polska od 2001 roku i dotychczas był odpowiedzialny za Pion Rachunkowości i Finansów jako Dyrektor Departamentu Rachunkowości i Finansów.

Krzysztof Szponder obejmie stanowisko Dyrektora Departamentu Zakupu od dnia 1 czerwca 2024. Krzysztof ma wieloletnie doświadczenia w branży detalicznej, w tym kilka lat na stanowisku Dyrektora Departamentu Zakupu w Kaufland Polska. Zastąpi on na tym stanowisku Laurę Elenę Manu, która w ubiegłym roku odeszła z firmy.

Stephanie Völlinger obejmie stanowisko Dyrektora Pionu Controllingu. Stephanie jest odpowiedzialna za Dział Controllingu Zakupu i Data Science w Międzynarodowym Pionie Controllingu.

W ramach zmian personalnych Michał Łagunionek obejmie stanowisko Prezesa Zarządu z dniem 1 marca 2024. Jest on związany ze spółkami grupy Schwarz od ponad 20 lat i zastąpi Gunnara Günther, który opuszcza firmę.

Kaufland jest reprezentowany w Polsce od 2001 roku i obecnie posiada 245 sklepów.
Źródło: Kaufland
tagi: Kaufland Polska , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,