Z rynku FMCG

Mlekpol na targach Gulfood 2024 w Dubaju

Środa, 21 lutego 2024
Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol po raz kolejny prezentuje bogatą ofertę swoich produktów podczas Gulfood 2024 w Dubaju. To jedno z najważniejszych wydarzeń branży spożywczej na świecie, które zgromadziło ponad 5,5 tys. wystawców ze 190 krajów.
Tegoroczna edycja Gulfood odbywa się od 19 do 23 lutego w Dubai World Trade Centre. Targi skupiają głównych przedstawicieli sektora F&B (żywności i napojów), którzy prezentują swoje innowacyjne produkty, usługi i technologie, kształtujące przyszłość światowego rynku spożywczego i wyznaczające nowe kierunki jego rozwoju. Wydarzeniu towarzyszą konferencje, debaty, szkolenia oraz kulinarne show najlepszych szefów kuchni, wyróżnionych gwiazdkami Michelina.

Mlekpol od kilku lat regularnie uczestniczy w targach Gulfood, efektywnie promując najwyższej jakości produkty mleczarskie, doceniane nie tylko na terenie Bliskiego i Środkowego Wschodu, ale też w innych regionach świata.

– Produkty Mlekpolu docierają do ponad 100 państw na całym globie, jednak wyraźnie widzimy, że zapotrzebowanie na nabiał rośnie, szczególnie w regionach z niedostatecznie rozwiniętą produkcją własną i zmagających się z zagrożeniem, jakim jest susza. Odwiedzający nasze stoisko zainteresowani są głównie wyrobami o długim terminie przydatności do spożycia, jak mleko UH, masło, mozzarella czy proszki mleczne. Liczymy, że dzięki kontaktom nawiązanym podczas Gulfood 2024 zwiększymy możliwości eksportowe Mlekpolu nie tylko w państwach arabskich, ale także azjatyckich czy afrykańskich – komentuje Tomasz Trzaska, Kierownik Działu Handlu Zagranicznego SM Mlekpol.

Mlekpol uczestniczy w targach dzięki współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, tworzącym na Gulfood polskie stoisko narodowe pn. „Poland Tastes Good”.Źródło: Opublikowani
Fot: mat. prasowetagi: Mlekpol , targi Gulfood , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,