Wiadomości

20% wzrost sprzedaży Global Cosmed S.A. i 6,7 mln zł EBITDA

Środa, 31 maja 2023
Potencjał technologiczny, organizacyjny i produktowy Global Cosmed S.A. przełożył się w pierwszym kwartale 2023 roku na znaczącą poprawę wyników finansowych. Dynamiczny wzrost sprzedaży własnych marek przełożył się na 103 mln zł obrotu skonsolidowanego ze sprzedaży a osiągnięta EBITDA na poziomie 6,7 mln zł oznacza ponad trzykrotny wzrost r/r.
20% wzrost sprzedaży to efekt zaplanowanych i zrealizowanych działań w każdym z obszarów działalności. Inwestycje poczynione w re-branding naszych własnych marek przynoszą oczekiwane efekty, produkty Bobini, Apart czy Kret zdobywają coraz szersze grono konsumentów. Nowy design, udoskonalone formuły, w dużej mierze wegańskie i oparte na składnikach pochodzenia naturalnego, podane w przyjaznych dla środowiska opakowaniach to benefity, które doceniają nasi konsumenci. Kolejnym przykładem strategicznych inwestycji jest nasza marka Sofin, znana do tej pory głównie z płynów do płukania. Dziś Sofin to kompletna paleta detergentów posiadająca w asortymencie: kapsułki i płyny do prania, koncentraty do płukania czy też boostery zapachowe, obecne m.in. na rynkach: polskim, niemieckim, szwajcarskim, czeskim, węgierskim i ukraińskim. Potencjał marki Sofin jest dla nas jednym z filarów rozwoju, co potwierdzają wyniki sprzedaży osiągnięte w Q1 ’23, czyli ponad dwukrotny wzrost względem analogicznego okresu poprzedniego roku. Ambicje Sofina sięgają zarówno naszych rynków macierzystych, czyli Niemiec i Polski, jak również sprzedaży eksportowej.

„Równie ważne, jak rozwój produktów i sprzedaży, jest udoskonalanie systemów produkcyjnych. Decyzja o przeniesieniu części produkcji ze Świętochłowic do innych zakładów wpłynie na poprawę efektywności. Przykładem jest nasz zakład w niemieckim Stadtilm. Dzięki przeprowadzonym inwestycjom oraz realokacji dwóch maszyn ze Świętochłowic, uzyskaliśmy już w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku wzrost produkcji o 1,5 mln sztuk w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. To konkretne oszczędności w kosztach transportu i emisjach gazów cieplarnianych (produkcja w Stadtilm opiera się na zielonej energii elektrycznej), co jest niezwykle istotnym czynnikiem budowania efektywności i przewagi konkurencyjnej na stale rosnącym niemieckim rynku sprzedaży” skomentowała Magdalena Miele, Wiceprezes Zarządu Global Cosmed S.A.Źródło: Global Cosmedtagi: Global Cosmed , drogeria , sprzedaż , handel , konsument , rynek FMCG , kosmetyki , środki higieny , środki czystości ,