Z rynku FMCG

Blisko 900 tysięcy złotych dla Fundacji Happy Kids dzięki zbiórce w sklepach Auchan poprzez aplikację Donateo

Czwartek, 01 grudnia 2022
Blisko 900 tysięcy zł na rzecz Fundacji Happy Kids zebrano w sklepach sieci Auchan dzięki mikrodonacjom bezgotówkowym. Zbiórka zrealizowana w październiku i listopadzie br. za pomocą aplikacji Donateo, miała na celu zgromadzenie funduszy na budowę Rodzinnego Domu Pomocy Społecznej dla podopiecznych fundacji.
Dzięki hojności klientów sieci Auchan blisko 900 tysięcy złotych zasili budowę pierwszego w Polsce Rodzinnego Domu Pomocy Społecznej (RDPS) dla pełnoletnich podopiecznych fundacji z dysfunkcjami i niepełnosprawnościami, którzy zmuszeni są opuścić domy dziecka. W domu, który powstaje w Opatowie zamieszka ośmioro młodych podopiecznych fundacji wraz z dwójką opiekunów. Zebrane środki zostaną przeznaczone na remont budynku, w tym utworzenie wewnętrznego podziału pomieszczeń, przystosowanie ich do potrzeb mieszkańców, prace wykończeniowe oraz wyposażenie – także specjalistyczne.

Usamodzielnienie się niektórych podopiecznych Fundacji Happy Kids nigdy nie będzie możliwe z powodu ich niepełnosprawności. Zależy nam bardzo na stworzeniu wyjątkowego domu dla wyjątkowych osób, który zapewni im właściwą opiekę, i w którym będą mogli dalej rozwijać się i godnie żyć. Pokrzywdzeni przez los podwójnie, po opuszczeniu rodzinnego domu dziecka, trafiają do Domu Pomocy Społecznej, który nie jest w stanie sprostać tym potrzebom. Chcemy ochronić naszych wychowanków przed tak okrutną perspektywą. Dziękujemy darczyńcom – klientom sieci Auchan za hojność, a firmie Auchan za możliwość przeprowadzenia tej szlachetnej akcji i wrażliwość na losy naszych podopiecznych – mówi Aleksander Kartasiński, Prezes Fundacji Happy Kids.

Auchan od lat aktywnie działa na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci. W październiku i listopadzie br. zaprosiliśmy naszych klientów do wsparcia Fundacji Happy Kids w celu zebrania funduszy na budowę wyjątkowego miejsca – Rodzinnego Domu Pomocy Społecznej. Cieszymy się, że wspólnie, dzięki aplikacji Donateo możemy wspierać tak ważne cele charytatywne. Wyniki akcji pokazały, że klienci docenili możliwość pomagania w nowoczesny, przejrzysty i efektywny sposób – mówi Inga Szaniawska, koordynator CSR Auchan Retail Polska

Polacy chcą pomagać mądrze, nowocześnie i bezpiecznie, a my oferujemy rozwiązanie, które im to umożliwia. W dotychczas zrealizowanych akcjach spotykamy się ze wspaniałym odbiorem ze strony klientów sieci. Dzięki ich szczodrości zyskują potrzebujący. Dlatego tak bardzo cenimy współpracę z firmą Auchan – mówi Krzysztof Adamski, CEO BetterPOS i pomysłodawca Donateo.

Od grudnia w sieci Auchan można wspierać kolejną organizację dobroczynną – Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Auchan_na_rzecz_Fundacji_Happy_Kids.jpg


Źródło: Auchan


tagi: Fundacja Happy Kids , Auchan , Donateo , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,