Wiadomości

Kaufland dołączył do Konfederacji Lewiatan

Poniedziałek, 28 listopada 2022
Kaufland jako jedna z największych sieci handlowych w Polsce od początku swojej działalności stawia na dialog i budowanie partnerskich relacji z otoczeniem. Chcąc jeszcze bardziej angażować się na rzecz stabilnego wzrostu gospodarczego i rozwoju kapitału społecznego, sieć dołączyła do grona przedsiębiorstw zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan.
Kaufland działa w Polsce od 2001 roku, zapewniając milionom Polaków nieprzerwany dostęp do produktów spożywczych, drogeryjnych i przemysłowych. Sieć należy do grona największych pracodawców w Polsce – w 238 sklepach, trzech centrach logistycznych oraz siedzibie głównej Kaufland zatrudnia ponad 15 000 osób. Roczne przychody spółki wynoszą ok. 12 mld. zł. W całej Europie Kaufland posiada ponad 1450 sklepów i zatrudnia ok. 148 000 pracowników. Spółka jest częścią Grupy Schwarz, która pod względem generowanych przychodów jest największym przedsiębiorstwem z branży handlu detalicznego w Europie i czwartym co do wielkości na świecie.

Będąc kluczowym przedstawicielem branży handlowej i pracodawców w Polsce chcemy współtworzyć zasady korzystne nie tylko z perspektywy biznesowej, ale także społecznej. Zaangażowanie w Konfederacji Lewiatan pozwoli nam zacieśnić współpracę z uczestnikami rynku i wypracować rozwiązania uwzględniające interesy różnych stron, co stanowi dla nas podstawę odpowiedzialnego biznesu – mówi Marcin Łojewski, członek zarządu w Kaufland Polska.

Reprezentatywna organizacja pracodawców

Konfederacja Lewiatan jest najbardziej wpływową organizacją biznesową, która reprezentuje interesy pracodawców w Polsce i na forum Unii Europejskiej. Celem Lewiatana jest wspieranie rozwoju przedsiębiorstw. Zespół organizacji składa się z ekspertów wyspecjalizowanych w kluczowych dziedzinach i branżach obecnych na rynku, którzy uczestniczą w pracach ponad 450 rad, komitetów, grup i innych podmiotów decyzyjnych. Głównym celem Konfederacji jest dbałość o sprawiedliwe i dobre prawo, wyższy odsetek miejsc pracy, stabilny wzrost gospodarczy kraju oraz jego kapitału społecznego. Lewiatan to jedyna polska organizacja pracodawców, która jest członkiem BusinessEurope, czyli stowarzyszenia przedsiębiorców i pracodawców z siedzibą w europejskiej Brukseli.Źródło: Kauflandtagi: Kaufland , Lewiatan , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,