Wiadomości

Bruno Piacenza odszedł z Henkla po ponad 30 latach

Poniedziałek, 03 października 2022
Z dniem 30 września 2022 r. z firmy Henkel odszedł Bruno Piacenza, który od 2011 r. piastował stanowisko Executive Vice President w dziale Laundry & Home Care. Wolfgang König, obecnie Executive Vice President w dziale Beauty Care, od 1 października 2022 r. przeją dodatkowo odpowiedzialność za dział Laundry & Home Care, a w przyszłości pokieruje nowo utworzonym działem Henkel Consumer Brands.
Zmiana ta została zapowiedziana już w styczniu br., kiedy Henkel ogłosił plany połączenia swoich dwóch działów konsumenckich. Bruno Piacenza miał odejść z Henkla z końcem 2022 r., ponieważ jednak proces wdrażania nowej struktury organizacyjnej Consumer Brands wyprzedził pierwotny harmonogram, także ta zmiana w zarządzie Henkla odbywa się wcześniej.

Dr Simone Bagel-Trah, Chairwoman of the Supervisory Board and Shareholders' Committee, w imieniu firmy i rodziny Henkel złożyła Bruno Piacenzy serdeczne podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz Henkla. - Bruno Piacenza wniósł znaczący wkład w rozwój działu Laundry & Home Care, a tym samym całej firmy. Pod jego kierownictwem znacząco wzrosła pozycja rynkowa tego działu na arenie międzynarodowej, wprowadzono ważne innowacje produktowe, a zasady zrównoważonego rozwoju znalazły odbicie w całym łańcuchu wartości – zaczynając od procesu pracy nad produktem, przez jego użytkowanie po możliwość recyklingu - powiedziała dr Simone Bagel-Trah.

Prezes Henkla Carsten Knobel również podziękował Bruno Piacenzy za wszystkie lata wytężonej pracy, poświęcenia i za wkład w rozwój firmy. – W imieniu wszystkich kolegów z Henkla chciałbym złożyć szczere podziękowania mojemu koledze z zarządu, Bruno Piacenzy. Jest on związany z naszą firmą od ponad trzech dekad i przez prawie 12 lat z powodzeniem kierował działem Laundry & Home Care. Dzięki jego pasji i doświadczeniu, nasze główne marki i cały dział bardzo się w tym czasie rozwinęły. Chciałbym również podziękować mu za jego aktywne wsparcie w trwającym procesie tworzenia działu Henkel Consumer Brands. Ze względu na duże postępy w trwającej integracji, wspólnie zdecydowaliśmy, że teraz jest odpowiedni czas na zmianę odpowiedzialności za łączący się z Beauty Care dział Laundry & Home Care.

Bruno Piacenza urodził się we Francji, a karierę zawodową rozpoczął w Henklu w 1990 r. Zanim dołączył do zarządu, zajmował stanowisko Corporate Senior Vice President i odpowiadał za dział Beauty Care w regionie Europy Zachodniej, Bliskiego Wschodu/Afryki oraz Azji i Pacyfiku. Był także prezesem Henkla we Francji. W 2011 r. został powołany w skład zarządu Henkla, gdzie odpowiada za dział Laundry & Home Care.
tagi: Bruno Piacenza , Henkel , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,