Wiadomości

Hochland Polska Zakład Mleczarski w Węgrowie mistrzem województwa mazowieckiego w konkursie AgroLiga 2022

Sobota, 01 października 2022
22 września, w Domu Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach, odbył się uroczysty finał wojewódzkiego etapu konkursu AgroLiga 2022 dla województwa mazowieckiego. Hochland Polska Zakład Mleczarski w Węgrowie był jednym z uczestników konkursu, w kategorii firm.
Ogólnopolski konkurs AgroLiga organizowany jest od 1993 i nagradza wyróżniających się rolników oraz najlepszych przedsiębiorców, działających w branży rolnej. Uczestnicy typowani są przez Ośrodki Doradztwa Rolniczego, w dwóch kategoriach: ROLNIK oraz FIRMA. Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym wyłaniani są Mistrzowie Województw w obu kategoriach. Awansują oni do etapu ogólnopolskiego, gdzie walczą o tytuł Krajowego Mistrza AgroLigi.

Komisja konkursowa, oceniająca kandydatów na etapie wojewódzkim, bierze pod uwagę szereg aspektów, związanych z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa, od wyników ekonomicznych przez zarządzanie przedsiębiorstwem, po kwestie proekologiczne, zrównoważony rozwój czy współpracę z lokalnymi społecznościami.

Tegorocznym Mistrzem województwa mazowieckiego, w kategorii FIRMA został Hochland Zakład Mleczarki w Węgrowie. Jury doceniło fakt, że firma stale i z dobrym skutkiem współpracuje z rolnikami z najbliższych okolic. Działa na rzecz lokalnej społeczności poprzez udział i sponsoring m.in. Biegu Niepodległości czy Mazowieckiego Święta Chleba i Sera, a także współpracuje ze szkołami.

Tytuł Mistrza województwa mazowieckiego był dla nas ogromnym zaskoczeniem – powiedział Marcin Boruc Kierownik Działu Współpracy z Dostawcami Mleka w Hochland Polska. Wyniki konkursu do ostatniej chwili były utrzymywane w tajemnicy, co wzbudzało wśród uczestników wielkie emocje. Tytuł Mistrza województwa mazowieckiego traktujemy jako ogromne wyróżnienie. Cieszymy się, że została doceniona nasza wieloletnia praca nad rozwojem zakładu w Węgrowie, nad rozwojem produktu w poszanowaniu środowiska naturalnego i we współpracy z lokalnymi społecznościami. Dumą napawa nas również fakt, że jeden z naszych dostawców mleka z powiatu węgrowskiego, pan Wojciech Piotrowski, uzyskał wyróżnienie w kategorii ROLNIK. Jest dla nas niezmiernie, ważne aby nasi dostawcy mleka rośli i doskonalili się wraz z nami. Czekamy na kolejny etap, gdzie będziemy walczyć w stawce ogólnopolskiej.tagi: Hochland Polska , Zakład Mleczarski w Węgrowie , mistrz województwa mazowieckiego , konkurs , AgroLiga 2022 , rynek spożywczy ,