Wiadomości

MLEKOVITA z tytułami EKOinwestora 2022 i Ambasadora Polskiego Sera

Czwartek, 22 września 2022
Wrzesień obfituje w liczne nagrody dla lidera branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas Polskiego Kongresu Serowarskiego Grupa Mlekovita została uhonorowana tytułami EKOinwestora 2022 w Przemyśle Spożywczym oraz Ambasadora Polskiego Sera.
EKOinwestor w Przemyśle Spożywczym to cykliczny konkurs organizowany przez Bikotech sp. z o.o. – wydawcę serwisu agroindustry.pl, w tym roku objęty patronatem honorowym Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Celami konkursu są m.in.: podkreślenie społecznej odpowiedzialności przemysłu spożywczego, promowanie technologii przyjaznych dla środowiska czy popularyzacja najlepszych dostępnych praktyk związanych z efektywnością energetyczną i ograniczaniem zużycia mediów. Nagradzane są najciekawsze projekty środowiskowe zrealizowane w przemyśle spożywczym – Mlekovita tytuł EKOinwestora 2022 otrzymała za budowę własnych źródeł wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej z odpadów – produkcję przefermentowanego osadu ściekowego i serwatki. Nagrodzona inwestycja została w całości sfinansowana ze środków własnych, a jej koszt wyniósł 70 mln złotych.

Grupa Mlekovita podejmuje szereg działań, które pozytywnie wpływają na środowisko naturalne, realizując je w oparciu o System Zarządzania Środowiskowego 14001. Firma prowadzi racjonalną gospodarkę surowcami, optymalizuje zużycie wody i energii. Modernizuje swoje zakłady, by uczynić je jak najbardziej przyjaznymi środowisku oraz wykorzystywać tzw. „zieloną energię”, która nie zanieczyszcza środowiska. Obecnie kończy budowę nowej oczyszczalni, która zwiększy dodatkową produkcję energii elektrycznej oraz ciepła. Dalsze działania inwestycyjne w zakresie wykorzystania biogazu z oczyszczalni ścieków i produkcja energii elektrycznej z kogeneracji zapewni łącznie pokrycie na energię elektryczną w 30% ogólnego zapotrzebowania zakładu centrali Grupy Mlekovita.

Tytuł EKOinwestora 2022 w Przemyśle Spożywczym został wręczony podczas obchodzącego jubileusz 10-lecia Polskiego Kongresu Serowarskiego, który odbył się w dniach 19-21 września 2022 r. w Łochowie. Uroczysta gala nagród była okazją nie tylko do wyróżnienia firm w kategoriach proekologicznych. Mlekovita odebrała również tytuł Ambasadora Polskiego Sera za nieustanne wdrażanie nowości, doskonałą dystrybucję i eksport polskich serów w najdalsze zakątki świata.

– Co roku rozszerzamy asortyment oferowanych przez Mlekovitę serów. Jako lider na rynku posiadamy najszerszą ofertę, unikalny wybór produktów – największy w Europie i wciąż go rozwijamy. Tylko w tym roku pojawiły się m.in. sery Favita w plastrach w trzech wariantach smakowych, ser Favita do grillowania i sałatek, trzy warianty serów topionych w wygodnych osobno pakowanych kostkach czy dwa kolejne smaki batoników twarogowych MiaMu, tym razem w polewie toffi. Inwestujemy także w innowacje w zakresie ekologii i m.in. ograniczamy ilości tworzyw sztucznych w opakowaniach produktów, w tym zmniejszamy grubość folii w opakowaniach sera w plastrach. Tym bardziej więc cieszy, że tytuł Ambasadora Polskiego Sera odbieramy w towarzystwie EKOinwestora 2022 – w ten sposób uhonorowane zostają nasze codzienne wysiłki wkładane w produkcję najlepszych polskich serów i ich promocję na arenie międzynarodowej, a przy tym doceniani jesteśmy jako przedsiębiorstwo dbające o środowisko naturalne i uruchomienie szeregu działań przyjaznych środowisku i inwestowanie w najlepsze dostępne technologie jest tego wynikiem – mówi Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński.tagi: MLEKOVITA , EKOinwestor , Ambasador Polskiego Sera , przemysł spożywczy , rynek mleka , sprzedaż , handel , produkcja ,