Kampanie i Promocje

Negroni Week świętuje 10 lecie!

Piątek, 09 września 2022
Marka Campari startuje z kolejną edycją Negroni Week, która potrwa od 12 do 18 września 2022. W jej ramach lokale na całym świecie promować będą kultowy włoski aperitif, jednocześnie angażując się w zbieranie środków pieniężnych na cele charytatywne. W tym roku okazja jest szczególna, tegoroczna inicjatywa obchodzi swoje 10 urodziny. W ciągu ostatniej dekady przedsięwzięcie zebrało miliony dolarów na cele dobroczynne.
Negroni Week to nie tylko la dolce vita i włoski drink. To przede wszystkim niesienie pomocy. Podstawową zasadą uczestnictwa jest wręczenie darowizn pieniężnych na rzecz wybranych organizacji charytatywnych i non-profit. W swoim jubileuszowym dziesiątym roku Negroni Week rozpoczyna swoją charytatywną akcję z nowym partnerem – Slow Food!

„Slow food” to międzynarodowa organizacja i równocześnie ruch społeczny skupiający się na ochronie, a także promocji lokalnych i tradycyjnych sposobów produkcji żywności oraz ich producentów. Chce chronić wszystko, co zdrowe i naturalne.

Zebrane środki z tegorocznej edycji Negroni Week przekazane będą na projekty Slow Food – wspierające lokalne przedsiębiorstwa, społeczną gościnność, zachowanie różnorodności kulturowej oraz promocję edukacji w zakresie żywności i żywienia.

Wraz z rosnącymi wyzwaniami stojącymi przed branżą gastronomiczną i hotelarską projekt ten jest szczególnie ważny.

A to nie koniec niespodzianek…

2022 rok to nie tylko 10 urodziny Negroni Week, to także wyjątkowy rok dla samego koktajlu Negroni, który zajmuje pierwsze miejsce jako najlepiej sprzedający się koktajl na świecie! 

To nic innego jak Campari, gin i czerwony wermut – król aperitifu. Jego popularność nie dziwi, bardzo prosty w przygotowaniu, a zarazem niezwykle złożony i bogaty w smaku.

Negroni Week to idealna okazja, aby bary biorące udział w wydarzeniu mogły zaprezentować swoje autorskie wariacje pokazujące uniwersalność Campari, jako głównego składnika tego koktajlu.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz pełną listę lokali uczestniczących w festiwalu można znaleźć na stronie www.negroniweek.com.tagi: Negroni Week , Campari , alkohole , aperitif , promocja , kampania , sprzedaż , handel , konsument , rynek FMCG ,