Kategorie produktów

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Środa, 13 lipca 2022 Autor: Monika Książek , HURT & DETAL Nr 07/197. Lipiec 2022
Światowy Dzień Ochrony Środowiska obchodzony jest corocznie 5 czerwca. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, obchodzone jest w 100 krajach na całym świecie. Hochland Polska zachęca do przyłączenia się do działań na rzecz planety i świętowania zrównoważonego życia - przez cały rok. Rozmawiamy na ten temat z Jackiem Wyrzykiewiczem, PR & Marketing Services Managerem w Hochland Polska.
Skąd wziął się pomysł na zorganizowanie Dnia Ochrony Środowiska?

Pierwszy Światowy Dzień Ochrony Środowiska obchodzono w 1972 roku. W ciągu kilkudziesięciu kolejnych lat charakter realizowanych inicjatyw wielokrotnie się zmieniał, ale wszystkim chodziło o budowanie partnerstwa wśród ludzi, ale także między żyjącymi na naszej planecie gatunkami. W 2022 roku hasło obchodów Światowego Dnia Środowiska brzmi: #OnlyOneEarth, czyli #TylkoJednaZiemia!

Chcemy uświadomić wszystkim, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi i promować postawy proekologiczne. Już w ubiegłym roku rozpoczęliśmy program „Almette Chroni Łąki”, który wpisuje się w strategię Zrównoważonego Rozwoju Hochland Polska. Cele mamy ambitne: do 2024 r. chcemy zasiać 150 000 mkw. łąk, które wyżywią ok. 1 000 000 zapylaczy. Dbanie o przyrodę, to ważna wartość dla Hochland jako organizacji, której jednym z filarów strategii jest Zrównoważony Rozwój, ale także dla pracowników.

Jaka jest idea?

Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi na problemy związane z zanieczyszczeniem i ochroną środowiska naturalnego, podnoszenie świadomości ekologicznej, a także pobudzenie ludzi do aktywnej działalności proekologicznej. To doskonała okazja, także w Hochland Polska, by rozmawiać o ochronie środowiska oraz by kształtować postawy ekologiczne. Żyjemy na ekologiczny kredyt, a nasz ślad ekologiczny wzrósł w ciągu ostatnich 50 lat dwukrotnie. Nasze codzienne decyzje, wybory i zachowania tworzą świat w jakim żyjemy. Dlatego warto zastanowić się co możemy zrobić dla Ziemi i zachęcić do tego dzieci, znajomych i przyjaciół.

Jak świętowaliście?

W Hochland rozpoczęto świętowanie od pikniku rodzinnego zorganizowanego dla pracowników wraz z rodzinami i dziećmi, który odbył się 28 maja w Kaźmierzu. W ramach atrakcji przewidziano gry terenowe, miasteczko rowerowe, zawody wędkarskie, budowę budek lęgowych i domków dla owadów, przygodę z naturą dla najmłodszych, obliczanie śladu węglowego, plener malarski oraz stoisko rękodzielnicze. Na najmłodszych czekali animatorzy wraz z alpakami, było też balonowe zoo, farby, warkoczyki i tatuaże. Element pysznego poczęstunku stanowiły oczywiście sery Hochland. Z kolei 3 czerwca przygotowano atrakcje dla pracowników stacjonujących w nowym biurze Hochland w Poznaniu. Obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska w Poznaniu były również doskonałą okazją do integracji z innymi firmami, które stanowią środowisko Business Garden. W Poznaniu z wielką przyjemnością gościliśmy pracowników firm sąsiadujących z Hochland, którzy dołączyli do wspólnego świętowania. Ważnym przesłaniem zaplanowanych spotkań z Hochland było zwrócenie uczestnikom uwagi na to, że wiele z podejmowanych działań ma bezpośredni wpływ na ograniczenie skutków zmian klimatu w Polsce. Wystarczy wybrać się na spacer i posprzątać okolicę, posadzić drzewo czy pojechać do pracy rowerem. Można również oszczędniej gospodarować wodą i prądem w domu. Eksperci szacują, że zużywa się rocznie o ponad połowę więcej zasobów niż Ziemia jest w stanie odtworzyć.

Dziękuję za rozmowę.
Monika Książek
tagi: Hochland Polska , Światowy Dzień Ochrony Środowiska , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , przemysł spożywczy ,