Wiadomości

DHL Parcel Polska z nowym Wiceprezesem ds. Operacyjnych

Czwartek, 12 maja 2022
Od maja stanowisko Wiceprezesa ds. Operacyjnych w DHL Parcel Polska objął Arkadiusz Stasiak, zorientowany na cel strateg biznesowy z około 20 letnim doświadczeniem w branżach FMCG i TSL. Nowy Wiceprezes efektywnie zarządzał zespołami operacyjnymi, liczącymi ponad 3000 pracowników w 6 regionach. Jego priorytet to budowanie i optymalizacja procesów skoncentrowanych wokół kwestii będących odpowiedziami na potrzeby i oczekiwania klientów.
Karierę w DHL Parcel Polska zaczynał w 2008 r., na stanowisku Kierownika Operacyjnego Regionu, a następnie Dyrektora ds. Operacji w Regionach. W 2017 r. przeszedł do pionu Sprzedaży obejmując stanowisko Dyrektora ds. Sprzedaży Regionalnej, które pełnił do tej pory. Jednym z jego osobistych celów zawodowych jest ciągłe doskonalenie kompetencji lidera i dbałość o rozwój w tym zakresie. Jego priorytety to również mocne ukierunkowanie działań operacyjnych na rozwiązania proekologiczne i inwestycje w tym zakresie, a także dbałość o projektowanie rozwiązań kreujących rynkowe trendy.

- W dobie zmian rynkowych i intensywnego rozwoju obszaru B2C mamy przed sobą dużą szansę, ale także duże wyzwanie. Wieloletnie doświadczenie sprzedażowe to nieoceniony kapitał, który procentuje doskonałym zrozumieniem potrzeb klienta i umiejętnością proponowania szytych na miarę rozwiązań, których najbardziej potrzebuje dynamicznie zmieniający się rynek. Nowy szef operacji, to również nowa perspektywa i uważne spojrzenie na klienta, który zawsze jest w centrum naszej uwagi. Jestem przekonana, że dzięki szerokiej znajomości dwóch kluczowych obszarów naszej firmy, jakimi są Operacje i Sprzedaż, Arek znakomicie sobie poradzi na tym stanowisku. Mamy przed sobą nowe otwarcie, którego wyróżnikiem będzie jeszcze większa synergia działań operacyjnych i sprzedażowych, a także strategia oparta na automatyzacji i digitalizacji – komentuje Agnieszka Świerszcz – Prezes Zarządu DHL Parcel Polska.

- Bazując na moim dotychczasowym doświadczeniu w branżach FMCG i TSL, będę koncentrował się na rozwoju mocnej pozycji DHL Parcel na rynku usług kurierskich. Wraz z zespołem profesjonalistów, z którym pracuję, będziemy realizowali strategię, opartą na najwyższej jakości, efektywności i kluczowych dla klienta wyróżnikach. Moim celem jest to, by być jeszcze bliżej klienta i wyprzedzać jego oczekiwania, proponując rozwiązania najlepiej dostosowane do jego potrzeb i biznesu – zapowiada Arkadiusz Stasiak – Wiceprezes ds. Operacyjnych DHL Parcel Polska.

Jako nowy szef operacji w DHL, Arkadiusz Stasiak będzie odpowiedzialny za cały pion operacyjny, w tym m.in. ustalanie priorytetów i planowanie sieci operacyjnej, nadzór nad jakością, inwestycje infrastrukturalne, a także zarządzanie operacyjne i rozwój zespołu.
Źródło: DHL Parcel Polska
Fot:. mat. prasowetagi: Arkadiusz Stasiak , DHL Parcel Polska , transport , logistyka , handel , sprzedaż , FMCG , rynek spożywczy ,