Wiadomości

AmRest szacuje przychody w I kw. na 507 mln euro

Wtorek, 10 maja 2022
Grupa AmRest, wiodący multibrandowy operator restauracji franczyzowych w Europie szacuje, że skonsolidowane przychody wyniosły w pierwszym kwartale 2022 roku 507 mln euro, co oznacza wzrost rdr o 33,4 proc. - podała spółka w komunikacie.
Jak szacuje Grupa AmRest, skonsolidowane przychody spółki wyniosły w pierwszym kwartale 2022 roku 507 mln euro, co oznacza wzrost rdr o 33,4 proc. Wskaźnik sprzedaży porównywalnej w restauracjach osiągnął w Q1 2022 poziom 127,8%, a udział funkcjonujących restauracji wyniósł na koniec marca 99%.

Jak podaje Grupa AmRest w komunikacie, złagodzenie restrykcji Covid-19 na wszystkich rynkach, na których działa AmRest, za wyjątkiem Chin, w połączeniu z doskonałością operacyjną i zwiększoną wydajnością w obszarze digital, zaowocowało osiągnięciem najwyższych przychodów za pierwszy kwartał w historii Grupy. Oznacza to konsekwentne generowanie lepszych wyników na większości rynków działalności. Postępujące ożywienie sprzedaży w kanale dine-in przyczyniło się do wzrostu skonsolidowanej sprzedaży AmRest, która wyniosła w pierwszym kwartale 2022 roku 507 mln EUR i wzrosła o 33,4% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Wskaźnik sprzedaży porównywalnej w restauracjach osiągnął w Q1 2022 poziom 127,8%. Udział działających restauracji w portfelu AmRest wyniósł na koniec marca 99%, na co nieznacznie wpłynęły niedawne ograniczenia (lockdown) w rejonie Szanghaju.Źródło: Bankier.pl
Fot: AmRest


tagi: Grupa AmRest , gastronomia , restauracje , franczyza , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , przemysł spożywczy ,