W dniu 9 maja 2022 roku PPHU Specjał Sp. z o.o. podpisał umowę nabycia 100% udziałów w Ren Sp. z o.o.
Warunkiem dojścia do skutku transakcji jest uzyskanie pozytywnej decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczącej planowanej koncentracji.
W ramach uzgodnionej transakcji Grupa Specjał m.in. dostarczy Ren dodatkowe istotne finansowanie oraz wesprze Ren w zakresie zarządzania oraz know-how.
Zakup Ren pozwoli na rozszerzenie działalności Grupy Specjał o nowy segment dystrybucji żywności mrożonej - Ren ze swoją strukturą 11 oddziałów w całej Polsce oraz z bardzo doświadczoną kadrą stanowi unikalną platformę dla szybkiego rozwoju sprzedaży w tym segmencie.
Grupa Specjał planuje istotnie wesprzeć Ren tak finansowo, jak i operacyjnie i obie firmy wierzą, że z pomocą Grupy Specjał w ciągu kilku najbliższych lat Ren ma szanse uzyskać pozycję lidera bardzo ciekawego i szybko rosnącego rynku dystrybucji żywności mrożonej. W szczególności realizacja uzgodnionej transakcji pozwoli na umocnienie relacji Ren z kluczowym dostawcami, dalszą poprawę obsługi klientów z kanałów detalicznego i Horeca, a także w pełni wykorzystać potencjał najcenniejszego z zasobów Ren – wysoko wykwalifikowanych pracowników doskonale znających rynek dystrybucji lodów i mrożonek.
Grupa Specjał to wiodący dystrybutor żywności z rocznymi przychodami przekraczającymi 2 miliardy PLN, specjalizujący się przede wszystkim w dystrybucji produktów ogólnospożywczych, alkoholi i nabiału. Ren Sp. z o.o. to jeden z największych dystrybutorów żywności mrożonej z rocznymi przychodami przekraczającymi 340 milionów złotych.
Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek...
Bądź na bieżąco z wiadomościami z rynku FMCG
Zaprenumeruj bezpłatny newsletter Portalu Kupców Polskich
Bezpłatny newsletter, to przegląd najważniejszych wiadomości ukazujących się w Portalu Kupców Polskich
www.hurtidetal.pl. Subskrypcja bezpłatna!
Aby zamówić newsletter, wystarczy wpisać adres e-mail w polu poniżej.
Twój adres został dodany do naszego newslettera, dziękujemy!Podany adres email jest niepoprawny
Podając adres email wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (pokaż więcej)
podanych przeze mnie w powyższym formularzu w zakresie danych identyfikacyjnych i teleadresowych przez Wydawnictwo
Fischer Trading Group Spółka z o.o. dla celów promocji produktów i usług
oraz na dostarczanie mi informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
Jestem świadomy, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, a powyższą zgodę mogę w każdej chwili cofnąć w
całości lub w części. Więcej o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci w związku z tym uprawnieniach czytaj w Regulaminie.
Pamiętaj, że w każdym momencie możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera.