Wiadomości

Specjał kupił firmę Ren

Poniedziałek, 09 maja 2022 Autor: Tomasz Pańczyk,
W dniu 9 maja 2022 roku PPHU Specjał Sp. z o.o. podpisał umowę nabycia 100% udziałów w Ren Sp. z o.o.
Warunkiem dojścia do skutku transakcji jest uzyskanie pozytywnej decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczącej planowanej koncentracji.

W ramach uzgodnionej transakcji Grupa Specjał m.in. dostarczy Ren dodatkowe istotne finansowanie oraz wesprze Ren w zakresie zarządzania oraz know-how.

Zakup Ren pozwoli na rozszerzenie działalności Grupy Specjał o nowy segment dystrybucji żywności mrożonej - Ren ze swoją strukturą 11 oddziałów w całej Polsce oraz z bardzo doświadczoną kadrą stanowi unikalną platformę dla szybkiego rozwoju sprzedaży w tym segmencie.

Grupa Specjał planuje istotnie wesprzeć Ren tak finansowo, jak i operacyjnie i obie firmy wierzą, że z pomocą Grupy Specjał w ciągu kilku najbliższych lat Ren ma szanse uzyskać pozycję lidera bardzo ciekawego i szybko rosnącego rynku dystrybucji żywności mrożonej. W szczególności realizacja uzgodnionej transakcji pozwoli na umocnienie relacji Ren z kluczowym dostawcami, dalszą poprawę obsługi klientów z kanałów detalicznego i Horeca, a także w pełni wykorzystać potencjał najcenniejszego z zasobów Ren – wysoko wykwalifikowanych pracowników doskonale znających rynek dystrybucji lodów i mrożonek.  

Grupa Specjał to wiodący dystrybutor żywności z rocznymi przychodami przekraczającymi 2 miliardy PLN, specjalizujący się przede wszystkim w dystrybucji produktów ogólnospożywczych, alkoholi i nabiału. 
Ren Sp. z o.o. to jeden z największych dystrybutorów żywności mrożonej z rocznymi przychodami przekraczającymi 340 milionów złotych.  

tagi: ren , specjał , przejęcie , handel , akwizycja , fmcg ,