Kategorie produktów

Rozmowa z Aleksandrą Luchowską, Business Unit Director w USP Zdrowie

Poniedziałek, 11 kwietnia 2022 Autor: Joanna Kowalska, HURT & DETAL Nr 04/194. Kwiecień 2022
Trzy pytania do Aleksandry Luchowskiej, Business Unit Director w USP Zdrowie kieruje Joanna Kowalska.
Jak USP Zdrowie pomaga Polakom dbać o zdrowie?

USP Zdrowie to lider na rynku suplementów diety i leków dostępnych bez recepty (OTC) w Polsce. Jednym z celów firmy jest dostarczanie konsumentom najwyższej jakości produktów, które pozwalają im oraz ich bliskim w pełni cieszyć się zdrowiem i zadbać o dobre samopoczucie. Produkty USP Zdrowie są obecne na szeroką skalę nie tylko w aptekach, ale i w sklepach. Popularnym trendem na rynku suplementów diety, ale nie tylko, jest adresowanie jednym produktem więcej niż jednej potrzeby. Takim przykładem w portfolio USP Zdrowie jest suplement diety Verdin Fix, najlepiej sprzedająca się herbatka funkcjonalna w Polsce. Stosowana do posiłku wspiera trawienie, ale też dobrze smakuje, dlatego może być ciekawą alternatywą do zwykłej herbaty czy zimnych napojów.

Prawidłowa praca układu pokarmowego – jak o nią dbać?

Zgodnie z wynikami projektu badawczego wykonanego dla USP Zdrowie w 2018 roku, aż 91% Polaków odczuwa jakiś dyskomfort ze strony układu pokarmowego przynajmniej raz w roku. Najczęściej wskazuje się wzdęcia, uczucie pełności, ciężkości, przejedzenie. Często są one efektem wyborów kulinarnych – gdy jemy za dużo i za ciężko, dlatego głównym momentem ich występowania są święta wielkanocne i Bożego Narodzenia. Część problemów ma podłoże stresowe, gdy jemy zbyt szybko, połykamy powietrze, nie gryziemy dokładnie. Stres potrafi rozregulować układ pokarmowy, i nawet gdy się je niewiele, można odczuwać pieczenie przełyku czy mieć trudność z wypróżnieniem. Niektórym z nich może zapobiec poprawienie zwyczajów kulinarnych, nie stresowanie się. Ważna jest też regularna regeneracja mikrobiomu w jelicie – armii ponad 100 mld dobroczynnych bakterii, dbających o prawidłową pracę układu pokarmowego.

Czy preferencje Polaków zmieniają się jeśli chodzi o wybór produktów farmaceutycznych?

Stałą preferencją jest sięganie po sprawdzone marki, dlatego na półkach sklepowych najczęściej obecni są liderzy kategorii z kanału aptecznego. Bardzo ważna jest wygoda stosowania, która najczęściej oznacza wybór tabletki lub kapsułki. Są jednak kategorie, w których popularność zyskują inne formy – herbatka do posiłku, saszetka do rozpuszczania na zatoki, czy tabletka do ssania na zgagę.tagi: USP Zdrowie , rynek spożywczy , sprzedaż handel , konsument , FMCG , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy ,