Technologia

InPost wprowadza usługę „szybkie zwroty” w aplikacji InPost Mobile

Czwartek, 27 stycznia 2022
InPost wprowadza usługę „szybkie zwroty” w aplikacji InPost Mobile, bez konieczności drukowania etykiet. Każdy użytkownik aplikacji może dokonywać zwrotów bezpośrednio z aplikacji mobilnej, zaraz po odbiorze paczki. Zwracany towar można nadać w dowolnym Paczkomacie®. Sam proces zwrotu przesyłki jest szybki i bardzo intuicyjny. Dodatkowo klient od razu może śledzić w aplikacji drogę powrotną paczki do nadawcy.
– Już teraz każdy użytkownik InPost Mobile może w szybki i wygodny sposób zwrócić swoją przesyłkę! Nie potrzeba do tego żadnej etykiety – wystarczy kod wygenerowany w procesie zwrotu paczki w aplikacji mobilnej InPost i nadanie jej w dowolnym Paczkomacie®. To kolejne udogodnienie, które wprowadziliśmy w naszej sieci Paczkomatów® – obejmującej ponad 16.000 lokalizacji. Przy dynamicznym wzroście zakupów online już 40% kupujących oczekuje wygodnej opcji zwrotu towaru, a aż 64% najchętniej robiłaby to za pośrednictwem Paczkomatów® InPost. To potwierdza, że łatwe zwroty towarów kupionych on-line to jeden z najbardziej motywujących czynników do zakupów – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

2022_01_27_InPost_Mobile_Zwroty.jpg

Jak zwrócić przesyłkę w aplikacji InPost Mobile? To proste!

1.    W dolnym menu aplikacji wybierz ikonę ZWRÓĆ
W sekcji „Wyszukaj sklep” zacznij wpisywać nazwę sklepu, do którego chcesz zwrócić przesyłkę. Lista obejmuje sklepy oferujące usługę zwrotu. Możesz również wybrać paczkę do zwrotu z listy Twoich przesyłek, którą znajdziesz poniżej pola wyszukiwania.

2.    Wypełnij dane zwrotu
Uzupełnij dane i kliknij “zwróć przesyłkę”. Jeśli wybrany przez Ciebie sklep nie wymaga akceptacji zwrotu, to tyle – Twój zwrot został zgłoszony! Kod zwrotu znajdziesz w aplikacji oraz w wiadomości e-mail. 

3.    Poczekaj na akceptację zwrotu przez sklep
W przypadku wymaganej akceptacji zwrotu przez sklep, po wypełnieniu formularza, poczekaj na potwierdzenie. Powiadomienie otrzymasz w aplikacji oraz w wiadomości e-mail, kiedy zwrot będzie można już nadać w Paczkomacie®.

4.    Przygotuj paczkę ze zwrotem
Spakuj i zabezpiecz przesyłkę. Jeśli używasz tego samego pudełka (zachęcamy, by być eko i zero waste!), usuń starą etykietę. Nie musisz drukować żadnej nowej etykiety – przy nadaniu użyj wygenerowanego w aplikacji kodu zwrotu.

5.    Nadaj zwrot w Paczkomacie®
Z przygotowaną paczką udaj się do dowolnego Paczkomatu®. W czytniku w Paczkomacie® zeskanuj kod QR z aplikacji lub wybierz opcje nadania paczki na ekranie Paczkomatu® i wpisz kod zwrotu. Skrytka otworzy się automatycznie! Teraz włóż paczkę do skrytki. Gotowe! Paczka nadana!

Aplikację InPost Mobile można pobrać w:
•    Google Play
•    App Store
•    Huawei AppGallery


tagi: InPost , szybkie zwroty , aplikacja InPost Mobile , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , transport , logistyka ,