Kampanie i Promocje

Przysnacki „Chrupać Wolno”… głośno w sieci!

Czwartek, 20 stycznia 2022
Marka przekąsek słonych Przysnacki, należąca do firmy Intersnack Poland, działa na zmysły… i to dosłownie. Bo ruszyła właśnie z unikalną kampanią digitalową, skupiającą się na relaksujących i przyjemnościowych wrażeniach sensorycznych. Akcja stanowi kolejną odsłonę kampanii „Chrupać Wolno”, która z powodzeniem kontynuowana jest od 2021 roku.
Nowa kampania Przysnacków wykorzystuje mechanizm ASMR – samoistnej odpowiedzi meridianów czuciowych. Pojawia się on, gdy odczuwamy przyjemne bodźce wzrokowe lub słuchowe, jak na przykład widok uśmiechniętej twarzy, delikatny szept czy odgłosy chrupania. Jak to działa, przekonamy się oglądając i słuchając materiały audiowizualne, zrealizowane przez markę we współpracy z czołową polską influencerką ze świata ASMR – „Szepczącą w sieci” Martyną Maj.

Zadanie Martyny nie było łatwe – wydobyć kwintesencję smaku produktów marki Przysnacki i pokazać, jak przyjemnie i relaksująco jest je „Chrupać Wolno”. Tak powstał szereg materiałów video, w których Martyna zaprasza widzów do cieszenia swoich zmysłów chrupkami, prażynkami i chipsami Przysnacki. W kampanii zaplanowane są działania zasięgowe w serwisach VOD i YouTube, Facebook oraz Spotify, a także zaangażowanie fanów na Tik Toku oraz na Facebooku.

„Kampania digitalowa Chrupać Wolno marki Przysnacki to kontynuacja rozpoczętych w 2021 roku zmian strategicznych w kierunku emocjonalnego spozycjonowania marki, a co za tym idzie redesignu opakowań przeprowadzonego przez agencję Hi Brands oraz nowej komunikacji przygotowanej przez agencję PZL. Podjęte działania w środowisku digitalowym mają za cel podkreślić jeszcze bardziej pozycjonowanie marki oraz jej unikalny charakter” mówi Tobiasz Jaskuła, Brand Manager marki Przysnacki, związany z marką od 2012 roku.

Akcja potrwa do końca lutego i stanowi naturalną kontynuację kampanii „Chrupać Wolno” autorstwa agencji PZL. Za koncepcję, realizację i nadzór merytoryczny nad całością projektu ASMR, w tym nad działaniami niestandardowymi, odpowiada agencja GoldenSubmarine. Wideo nagrało i wyprodukowało studio Brown Sugar. Za koordynację współpracy z influencerami na Tik Toku, oraz za zaplanowanie i zakup mediów odpowiada agencja mediowa Zenith.

Przysnacki to marka przekąsek słonych należąca do Intersnack Poland. W jej portfolio znajdują się chrupki i prażynki, Chrupki z soczewicy, chipsy i Chipsy w Kotle Prażone, oraz linia prażynek Reksio skierowana do najmłodszych konsumentów. Marka Przysnacki pojawiła się na rynku w 2011 roku. Obecnie jest 6. marką pod względem wartości sprzedaży na rynku polskim w kategorii słonych przekąsek (Źródło: Intersnack Poland za NielsenIQ, Marka Przysnacki osiągnęła 6. miejsce z wyłączeniem marek własnych pod względem wartości sprzedaży, Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska z Dyskontami (Food), Wartość Sprzedaży, w okresie skumulowanym: 12.2020 – 11. 2021 w kategorii Słonych Przekąsek (Własna klasyfikacja klienta) Copyright © 2021, NielsenIQ).

Czym jest ASMR?

ASMR (Autonomous Sensory Meridian Response, Samoistna Odpowiedź Meridianów Czuciowych) to zjawisko przyjemnego mrowienia w okolicach głowy, szyi i innych obszarach ludzkiego ciała. Mogą je wywołać wizualne, słuchowe, dotykowe i zapachowe bodźce zewnętrzne. ASMR został przebadany po raz pierwszy przez Emmę L. Baratt i Nicka J. Davisa. w 2015 roku. W toku badań stwierdzono dobroczynny wpływ zjawiska na zdrowie, w szczególności w zakresie redukcji stresu. [Źródło: Emma L. Barratt, Nick J. Davis, Autonomous Sensory Meridian Response (ASMR): a flow-like mental state, „PeerJ”, 3, 2015]tagi: Przysnacki , przekąski słone , kampania digitalowa , Intersnack Poland , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument ,