Z rynku FMCG

Netto przyłącza się do Świątecznej Zbiórki Żywności Banków Żywności

Środa, 24 listopada 2021
„Święta godne a nie głodne” to hasło przyświecające tegorocznej zbiórce żywności organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności, do której już po raz kolejny dołącza sieć Netto. Zbiórka odbędzie się w blisko 140 sklepach Netto zlokalizowanych w województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, opolskim, pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, warmińsko mazurskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim w dniach 26–27 listopada.
Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, w którym cieszymy się spotkaniami z najbliższymi. Warto w tym okresie wesprzeć najuboższych, by także oni mogli godnie przeżyć Święta. Sieć sklepów Netto kolejny rok z rzędu dołącza do Federacji Polskich Banków Żywności i przeprowadza w swoich placówkach zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów spożywczych, aby wspomóc najuboższych w tym wyjątkowym okresie.

– Od lat współpracujemy ściśle z Federacją Polskich Banków Żywności, m.in. przekazując na co dzień nadwyżki żywności z naszych sklepów na rzecz lokalnych banków żywności – mówi Patrycja Kamińska, PR Manager Netto Polska. – Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Chcielibyśmy, by był taki dla wszystkich, także najuboższych. Dlatego dołączamy do inicjatywy banków żywności, jaką są świąteczne zbiórki produktów spożywczych. Gorąco zachęcamy wszystkich naszych klientów do przyłączenia się do tej szlachetnej akcji.

Jak wziąć udział w zbiórce?

Zasady udziału w zbiórce są bardzo proste: robiąc zakupy w sklepie uczestniczącym w akcji, wystarczy kupić dodatkowe, rekomendowane produkty, a następnie umieścić je w specjalnym koszu ustawionym w sklepie.

W ramach inicjatywy zbierana jest tzw. żywność trwała, czyli taka, która może być przechowywana i zasili spiżarnię na dłużej: olej, mąka, cukier, słodycze, konserwy i bakalie.

Gdzie?

Zakupione produkty można przekazać w uczestniczących w akcji sklepach. Łącznie w inicjatywie uczestniczy blisko 140 placówek Netto. Ich pełną listę można znaleźć na stronie internetowej dostępnej TU.

Zapraszamy do uczestnictwa!

Blisko 350 sklepów Netto współpracuje obecnie z Federacją Polskich Banków Żywności. Od stycznia do sierpnia br. Netto przekazało ponad 1200 ton żywności o wartości blisko siedmiu milionów złotych. Z kolei w roku ubiegłym sieć przekazała prawie 843 tony żywności o łącznej wartości ponad pięciu milionów złotych. Produkty spożywcze trafiły do organizacji i instytucji społecznych, zajmujących się pomocą osobom w potrzebie, m.in. noclegowni i domów dla bezdomnych, ośrodków wsparcia dla kobiet samotnie wychowujących dzieci, domów dziecka, jadłodajni i świetlic środowiskowych.tagi: Netto , Świąteczna Zbiórka Żywności Banków Żywności , sieci handlowe , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument ,