Wiadomości

Henkel zakończył ostatni etap inwestycji w fabryce w Raciborzu

Środa, 10 listopada 2021
Henkel ukończył inwestycję wartą blisko cztery miliony euro w zakładzie produkcji detergentów i środków piorących w Raciborzu. Dzięki zainstalowaniu kolejnej linii produkcyjnej w raciborskim zakładzie rozpoczęto wytwarzanie zupełnie nowego asortymentu: płynów do płukania tkanin marek Silan i E oraz płynu do prania specjalistycznego Perwoll. To już druga inwestycja firmy w fabrykę w Raciborzu w ciągu ostatnich trzech lat.
Asortyment produktów wytwarzanych na nowej linii przeznaczony jest do sprzedaży na rynkach Polski, Ukrainy i krajów bałtyckich. Oznacza to duże korzyści środowiskowe, gdyż produkcja środków piorących w miejscu położonym bliżej rynków docelowych pozwala redukować obciążenie dla środowiska, jakie generują przewozy logistyczne o kilkaset tysięcy km rocznie, co przekłada się na eliminację ok. 560 ton CO2.

Ukończenie nowej inwestycji daje nie tylko większe wykorzystanie potencjału linii produkcyjnych zakładu w Raciborzu, ale także pozwala bardziej zadbać o środowisko naturalne.  Wszystkie linie w fabryce działają, a my cieszymy się, gdyż jest to kolejna inwestycja wpisująca się w strategię zrównoważonego rozwoju Henkla – powiedział Adrian Wycisk, dyrektor fabryki w Raciborzu.

Dzięki nowej inwestycji do dotychczas wytwarzanych w raciborskim zakładzie proszków i żeli do prania dołączyły nowe formaty żeli Persil (luty 2021), płyny do prania specjalistycznego Perwoll (kwiecień 2021) oraz płyny do płukania tkanin E i Silan (sierpień 2021). Uruchomienie nowej linii produkcyjnej pozwoliło zwiększyć produkcję działu płynów o 200%.

Kolejna linia produkcyjna wzmacnia rangę i strategiczne znaczenie raciborskiego zakładu produkcyjnego dla firmy Henkel w Europie. W 2018 roku, dzięki inwestycji ponad 100 mln złotych, w Raciborzu powstały zupełnie nowa, ultranowoczesna i spełniająca wyśrubowane standardy środowiskowe hala produkcyjna z linią produkcji żeli do prania oraz hala magazynowa. Zostały one zrealizowane zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa i spełniają wymagania ekologicznej certyfikacji LEED (Leadership in Energy and Environmental Design). Podobne wymagania spełniają nowoczesne powierzchnie magazynowe, przylegające do hali produkcyjnej.tagi: Henkel Polska , inwestycje , fabryka , Racibórz , linia produkcyjna , płyny do płukania tkanin , Silan , płyn do prania specjalistycznego , Perwoll ,