Z rynku FMCG

„Zdrowy balans – najlepszą dietą” – rusza akcja edukacyjna ZM Silesia i Federacji Polskich Banków Żywności

Piątek, 22 października 2021
Zakłady Mięsne Silesia SA rozpoczynają współpracę z Federacją Polskich Banków Żywno-ści. Jej celem jest edukacja społeczeństwa dotycząca podstawowych zasad zdrowej i zbi-lansowanej diety. Kampania będzie składała się z dwóch odsłon.
Wspólna kampania Zakładów Mięsnych Silesia oraz Federacji Polskich Banków Żywności porusza temat tzw. zdrowego balansu i planowania ciekawych kompozycji kulinarnych zgodnie z zasadą „niczego za dużo”. Jej celem jest promocja zrównoważonej i zbilansowanej diety, pomagającej nie tylko utrzymać zdrowie, ale też osiągać lepsze wyniki w sporcie, nauce, a także w pracy.

Aby ułatwić planowanie zbilansowanej diety, eksperci Narodowego Centrum Edukacji Ży-wieniowej opracowali nową wersję zaleceń, tzw. talerz zdrowego żywienia, który w przejrzy-sty sposób przedstawia racjonalny sposób odżywiania. – Zalecenia tzw. zdrowego talerza są cennym zestawem wskazówek, których każdy Polak powinien przestrzegać. Zgodnie z nimi na naszym talerzu powinny dominować warzywa i owoce, a mięso powinno stanowić dodatek wzbogacający dietę o niezbędne białko i wszystkie witaminy z grupy B. To właśnie do tej idei będzie nawiązywać pierwsza odsłona kampanii – wyjaśnia Beata Ciepła – prezes Zarządu Federacji Polskich Banków Żywności.

Jak mówi Edyta Zębala, zastępca dyrektora marketingu w Zakładach Mięsnych Silesia, celem pierwszej odsłony kampanii Silesii i FPBŻ jest edukowanie w zakresie smart shoppingu, czyli mądrego kupowania przekładającego się na wybór produktów najwyższej jakości poprzez czytanie składów na etykietach i uświadamianie konsumenta, że czysty skład to krótszy ter-min ważności produktu.

W ramach akcji odbędzie się również prezentacja propozycji posiłków z udziałem wędlin drobiowych jako dodatku do dań. Specjalnie skomponowane przepisy – z podziałem na okres letni i zimowy – będą przedstawione za pomocą takich kanałów, jak e-book, media społecznościowe oraz warsztaty na żywo na Facebooku.

Natomiast głównym tematem drugiej części kampanii, która przypada na czas postanowień noworocznych, będzie edukacja z zakresu komponowania posiłków tak, aby zachowały one jednocześnie wartości odżywcze oraz swój smak. – Podpowiemy, jak dobierać wyroby wędli-niarskie, by tradycyjne potrawy bazujące na nich były zdrowsze i zachowały swoje walory smakowe. Dostarczymy również wskazówek, jakie rodzaje obróbki termicznej mięsa są najko-rzystniejsze dla zdrowia – dodaje Edyta Zębala.

Podkreśla ona, że Zakłady Mięsne Silesia już od dawna promują dobre nawyki żywieniowe związane z wyborem żywności poprzez tworzenie produktów o prostym i czystym składzie, co wpisuje się w filozofię „wiem, co jem”. W portfolio firmy znajduje się m.in. linia produk-tów drobiowych Cedrob z Kurnej Półki. Jest ona tworzona z użyciem najlepszego mięsa po-chodzącego z polskich hodowli.tagi: Zakłady Mięsne Silesia , Federacja Polskich Banków Żywności , Zdrowy balans najlepszą dietą , akcja edukacyjna , rynek spożywczy,przemysł mięsny ,