Wiadomości

Nowość od SIG już w Europie! COMBISMILE - Nowe opakowanie kartonowe ON-THE-GO

Poniedziałek, 01 czerwca 2020 Autor: Tomasz Pańczyk,
Innowacyjne lifestyle'owe opakowanie kartonowe #combismile rozpoczęło podbój europejskiego rynku on-the-go
Firma SIG, będąca jednym z liderów wśród dostawców systemów oraz opakowań kartonowych do produkcji żywności i napojów w systemie aseptycznym, wprowadziła na rynek europejski* innowacyjne kartonowe opakowanie combismile. Podbiło już ono serca konsumentów na całym świecie: w Azji, Ameryce Północnej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce i właśnie zawitało w Europie. 

Opakowanie combismile zostało opracowane dla mobilnych konsumentów poszukujących napojów, czy też zdrowych przekąsek dla siebie jak i swoich bliskich, ale w mniejszych wygodnych pojemnościach od 180 do 350 ml. Dostępne jest z zakrętką lub papierową słomką dzięki czemu może im towarzyszyć niezależnie od okoliczności. Daje markom i producentom możliwość oferowania zróżnicowanych napojów - mlecznych czy też roślinnych, owocowych soków lub smoothie, herbat i kaw mrożonych, czy też wody niegazowanej lub napojów funkcjonalnych. 

Wygoda oraz zdrowie nade wszystko

Opakowanie combismile umożliwi markom i producentom tworzenie unikalnych jak i przyjaznych zdrowiu produktów. Atrakcyjny i wygodny kształt gwarantuje wyróżnienie się na konkurencyjnej półce sklepowej oraz zaspokoi potrzebę indywidualizacji wśród nowoczesnych konsumentów, poszukujących produktów dopasowanych do ich nowoczesnego stylu życia. 
Ponadto, dzięki technologii DrinksPlus, istnieje możliwość tworzenia zdrowych napojów z dodanymi dużymi kawałkami żywności: owoców, warzyw, orzechów czy ziaren. Pozwala to producentom na tworzenie nowych kategorii produktów i tym samym dotarcie do nowych segmentów klientów. 

Zielone opakowanie 

Konsumenci coraz bardziej domagają się najwyższej jakości produktów, przyjaznych dla zdrowia i środowiska. Odnosi się to również do samego opakowania. W odpowiedzi na tą potrzebę, SIG stworzyło strukturę kartonu w na bazie roślin, ze 100% udziałem surowców odnawialnych.
Z możliwością ponownego przetworzenia stanowi pożądaną i realną alternatywę dla opakowań plastikowych. 

Każdy karton combismile wykonany jest w 100% z tektury z certyfikatem FSC™ oraz na życzenie, z polimerów uzyskanych z odpowiedzialnie pozyskiwanych materiałów pochodzenia roślinnego. Ponadto, wszystkie kartony produkowane na rynek europejski, dla produktów wrażliwych na tlen, posiadają barierę ochronną w postaci aluminium certyfikowanego przez ASI (Aluminium Stewardship Initiative). W ten sposób SIG wspiera marki i producentów w realizacji ich celów dotyczących zrównoważonego rozwoju, w tym w edukacji konsumentów w zakresie ekologicznych rozwiązań.

"Wraz ze stopniowym otwieraniem się świata i rynków, konsumenci zaczynają szukać napojów, które będą im towarzyszyć w ciągu dnia. Napoje, które można łatwo transportować i spożywać, a także spełniające najwyższe standardy w zakresie zdrowia oraz zrównoważonego rozwoju - wymagania, które stały się ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki opakowaniu combismile producenci oraz ich marki mogą wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom, spełniając jednocześnie własne cele związane z rozwojem. Daje to im możliwość zwiększenia i uatrakcyjnienia oferty jak i wzrostu na wymagającym rynku" - mówi Karina Zawadzka, Marketing Account Manager Poland & Nordics w SIG Combismile.

Opakowania, które zaspokajają światowy popyt

Fiński producent Juustoportti, jako pierwszy w Europie wprowadził swoje napoje owocowe oraz owsiane w opakowaniu combismile. 

"Dzięki naszym ambicjom, by dostarczać konsumentom innowacyjne produkty, a jednocześnie stale wyprzedzać konkurencję o krok, nie było innego wyjścia niż combismile. Stylowe wzornictwo opakowania umożliwiło nam podkreślenie kluczowych cech naszych produktów, zwiększając jednocześnie wartość, jaką oferujemy naszym lojalnym klientom, starym i nowym" - mówi Niklas Keski-Kasari, dyrektor w Juustoportti.

Jest to następstwo udanej premiery na innych rynkach na całym świecie: począwszy od partnerstwa SIG z największymi chińskimi producentami produktów mlecznych z Inner Mongolia Yili Industrial Group Co i Inner Mongolia Mengniu Dairy Group, po współpracę z Pioneer Foods z RPA, wprowadzającą combismile na Bliski Wschód i Afrykę. Dzięki współpracy z firmą Steuben Foods, wiodącym amerykańskim producentem aseptycznych produktów żywnościowych i napojów, opakowania kartonowe on-the-go firmy SIG zyskały również uznanie na rynku północnoamerykańskim. 


Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://www.sig.biz/en/combismile


* Zastrzeżenie: dostępne obecnie z wyłączeniem Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch.

-------------------------------------------- 
 
O FIRMIE SIG 
SIG jest wiodącym dostawcą systemów i rozwiązań w zakresie kartonowych opakowań aseptycznych. Współpracujemy z naszymi klientami, aby w sposób bezpieczny, zrównoważony i przystępny cenowo, dostarczać produkty żywnościowe konsumentom na całym świecie. Nasza technologia i wyjątkowa zdolność do innowacji umożliwiają nam dostarczanie klientom kompleksowych rozwiązań dla zróżnicowanych produktów, inteligentniejszych fabryk, a wszystko to w celu zaspokojenia ciągle zmieniających się potrzeb konsumentów.

Firma SIG została założona w 1853 r. ma siedzibę w Neuhausen w Szwajcarii. Umiejętności i doświadczenie naszych około 5.500 pracowników na całym świecie pozwalają nam szybko i skutecznie reagować na potrzeby naszych klientów w ponad 60 krajach. W roku 2019 firma SIG wyprodukowała 38 miliardów opakowań kartonowych i osiągnęła przychody w wysokości 1,8 miliarda euro. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sig.biz 

tagi: SIG , Combismile , opakowania , packaging ,