Advertisement

Kategorie produktów

WÓZKI WIDŁOWE Jungheinrich Polsk

Niedziela, 11 czerwca 2006 Fischer Hurt - Nr 2 (2) / 2005
Przed zakupem wózka widłowego należy możliwie precyzyjnie określić swoje potrzeby oraz stawiane zadania - twierdzi Nina Jędrzejewska z firmy Jungheinrich Polska Spółka z o.o..
Przy formułowaniu swoich potrzeb przedsiębiorca powinien zacząć od odpowiedzi na następujące pytania:
1. Jakiej wielkości (tj. wymiary i ciężar) oraz jakiego rodzaju towary potrzebuje transportować?
2. Jakiej długości trasy przejazdowe są do pokonywania każdego dnia?
3. Jakie ilości towaru trzeba transportować w jednostce czasu, tj. w ciągu godziny, zmiany, doby, tygodnia, miesiąca?
4. Jaka jest odległość punktów, w których miałyby pracować poszczególne wózki widłowe?
5. Czy zachodzi prawdopodobieństwo okresowego spiętrzenia prac? Być może racjonalniej będzie wynająć w takim okresie dodatkowy wózek widłowy zamiast zawyżać swoje potrzeby na dzień dzisiejszy.
Odpowiedziawszy na pytania od 1 do 4, klient przy pomocy doświadczonego handlowca, będzie w stanie określić swoje zapotrzebowanie na wózki widłowe co do możliwych typów i bardzo ogólnie co do liczby potrzebnego sprzętu. Należy pamiętać zawsze o tym, że nie ma w pełni uniwersalnych wózków widłowych.
Wybór typów wózków może odbywać się w oparciu o własne dotychczasowe doświadczenie, które zazwyczaj bywa najlepszym doradcą lub wiedza teoretyczna z dziedziny logistyki. Niebagatelny wpływ mają również inne czynniki zawężające wybór typów wózków, z których można wymienić tylko niektóre: wysokość posiadanego budynku produkcyjnego lub magazynowego, jakość posadzki w magazynie, możliwości przejazdów miedzy drzwiami lub na zewnątrz i miedzy poszczególnymi częściami magazynu, obecność rampy lub jej brak, dostępność źródeł energii, standardy narzucone przez dostawców lub klientów, kwalifikacje personelu oraz specjalne zadania stawiane wózkom widłowym.
Firma Jungheinrich Polska Sp. z o.o. oferuje kompleksowe rozwiązania logistyczne w zakresie składowania, transportu, kompletacji towarów w nowoczesnym magazynie i ma w swojej ofercie wszystkie typy wózków widłowych: - akumulatorowe unoszące i podnośnikowe wózki widłowe z dyszlem, akumulatorowe wózki widłowe wysokiego składowania, czołowe akumulatorowe wózki widłowe, czołowe spalinowe (diesel / gaz) wózki widłowe, akumulatorowe wózki widłowe do kompletacji towarów i pojazdy systemowe. Każdy Klient korzystający z wózków widłowych ma inne potrzeby i inną specyfikę pracy.

Czytelnikom „Fischer-Hurt” chcielibyśmy przestawić i jednocześnie polecić czołowe wózki widłowe z napędem spalinowym typ DFG/TFG 425-435 o udźwigu 2500, 3000 i 3500 kg, ponieważ są idealne do każdego przemysłu , zachowują udźwig nominalny nawet na wysokości 4,7 m.., mogą pracować w temperaturze otoczenia od -20° C do +45°C, są wydajne, ergonomiczne, długowieczne.
Korzyści z zakupu takiego wózka to:
 Wydajność praktyczna a nie tylko teoretyczna.
Z wózkiem DFG/TFG 430 możesz rozładować do 3 ciężarówek więcej w czasie jednej zmiany. Nie musicie już dzielić ładunku na 2 części. Wózek DFG/TFG 430 podnosi ładunek o swoim udźwigu nominalnym 3 t na wysokość 4,7 m.. Dzięki przestronnej kabinie operator ma pełną swobodę ruchów a bezpieczeństwo pracy i wygoda działają motywująco. Sprawiają bowiem, że praca na wózku jest przyjemna i bezpieczna. Drążki sterownicze są usytuowane w zasięgu prawej ręki. Reagują na najmniejsze wychylenia, dzięki czemu wózkiem możesz bardzo precyzyjnie manewrować, co jest szczególnie istotne na niewielkiej przestrzeni. Wibracje wywołane jazdą po chropowatym podłożu są prawie niewyczuwalne, dzięki czemu możesz dokładnie wykonywać wózkiem wszystkie czynności.
  Bezpieczeństwo pracy przede wszystkim.
Przełącznik kierunku jazdy zintegrowany z klaksonem na dźwigni podnoszenia może okazać się bardzo przydatny w sytuacji awaryjnej, ponieważ umożliwi Ci natychmiastowa reakcje. Zarówno Ty i pracownicy, jak i mienie Twojej firmy, jesteście bezpieczni w „towarzystwie” wózka, ponieważ pewnie „trzyma” się drogi, jest stabilny na zakrętach, wzniesieniach i podczas składowania. Dzięki automatycznemu hamulcowi na pewno nie stoczy się z rampy ani innych pochyłości. Wyświetlacz „Komfort Display” na tablicy rozdzielczej umożliwia pełną kontrolę wózka. Wystarczy Ci jeden rzut oka, aby ocenić aktualny stan wózka widłowego. Dzięki specjalnej, „ażurowej” konstrukcji masztu zachowujesz pełną widoczność na trasę przejazdu i kontrolujesz ładunek na każdej wysokości podnoszenia.
  Oszczędność Twoich pieniędzy.
Rzadziej wymieniasz butle z gazem lub uzupełniasz olej napędowy, ponieważ wózek charakteryzuje się wyjątkowo niskim zużyciem paliwa. Wypróbowane, zastosowane w tysiącach pojazdów komponenty (silnik, zawory przeciążeniowe i maszt) gwarantują najwyższą jakość pracy i długie okresy eksploatacji. Modułowa budowa i brak skomplikowanej elektroniki ułatwiają prace serwisowe, jednocześnie zmniejszając koszty utrzymania wózka. Niższe zużycie opon i paliwa oznacza nie tylko ochronę środowiska, ale również Twojego budżetu. Wózek pracuje cicho, niemalże bezszelestnie, co oznacza większy komfort pracy operatora oraz innych pracowników magazynu. To także ochrona transportowanego towaru oraz profili przed szybkim zniszczeniem i wypaczeniem.

tagi: jungheinrich , wózki widłowe ,