Wiadomości

Grupa Otmuchów z licencją Angry Birds

Wtorek, 29 marca 2016
„Angry Birds” - bohaterami produktów firmy ZPC Otmuchów. Producent słodyczy i słonych przekąsek pozyskał licencję „Angry Birds” i będzie produkować żelki, produkty śniadaniowe, batony i mleczka wykorzystując tę popularną markę. To pierwszy tego typu projekt dla Grupy, a w przyszłości możliwa jest współpraca z kolejnymi silnymi licencjami.
„Angry Birds to obecnie jedna z najbardziej popularnych marek świata. Jej pozycja umocni się dodatkowo w maju tego roku po wejściu do kin zapowiadanego filmu” – powiedział Mariusz Popek, Prezes Zarządu ZPC Otmuchów S.A.

Do tej pory grę "Angry Birds" ściągnęły na swoje urządzenia mobilne ponad dwa miliardy użytkowników na całym świecie, a w każdym miesiącu gra w nią ok. 60 milionów ludzi. To jeden z największych przebojów w historii gier na smartfony i tablety. Ich popularność jest tak duża, że w tym roku do kin wejdzie film z bohaterami serii (Chuck, Red i Bomb) w rolach głównych.

Na półki polskich sklepów produkty Otmuchowa spod znaku „Angry Birds” trafią w kwietniu. Ich wprowadzeniu do oferty towarzyszyć będą szerokie działania promocyjne, w tym m.in. konkurs dla klientów, gdzie do wygrania przewidziane są cenne nagrody.

„Firma Rovio, autor bestsellerowych gier z serii Angry Birds, to kolejny ważny partner Grupy Otmuchów. Bardzo cieszymy się z pozyskania tak silnego partnera i chcemy jak najlepiej wykorzystać tę współpracę.” – deklaruje prezes Popek.

W ramach umowy ZPC Otmuchów pozyskał licencję na okres dwóch lat, a sprzedaż produktów ma  odbywać się we wszystkich sieciach handlowych oraz rynku tradycyjnym na terenie całej Polski.

ZPC Otmuchów to jeden z największych producentów słodyczy, przekąsek i wyrobów śniadaniowych w Polsce. W ofercie ma produkty brandowe, jak również działa w sektorze „private label” (czyli dostarcza produkty klientom, którzy sprzedają je pod własnymi markami).


tagi: Grupa Otmuchów , Mariusz Popek , Angry Birds , licencja , produkcja , słodycze ,