Wiadomości

PUH PILOT świętuje 15-lecie działalności.

Piątek, 16 stycznia 2015 HURT & DETAL Nr 01/107. Styczeń 2015
Rok 2015 jest dla firmy PUH PILOT wyjątkowy. Jest to czas nie tylko kolejnych dużych zmian ale to przede wszystkim jubileusz 15-lecia działalności. Firma PILOT jest jedną z większych firm prywatnych w branży FMCG, a marka PUH PILOT jest rozpoznawalnym i szanowanym znakiem handlowym na całym świecie.

W jaki sposób firma osiągnęła pozycję lidera rynku FMCG w Polsce i na świecie?

Zacznijmy od początku…

2000 rok – obecny prezes PUH PILOT, Paweł Kubiak wraz z ojcem Krzysztofem Kubiakiem otwierają firmę handlową i z wkładem 35 tysięcy złotych rozpoczynają działalność gospodarczą. Biznes pomału się rozwija i angażuje coraz bardziej, wówczas 21-letniego, Pawła Kubiaka. Siedziba firmy mieści się w Ząbkach na terenie Praskiej Giełdy Spożywczej. Głównym produktem handlowym są napoje. Agnieszka Magdziarz pracująca w tamtych czasach wspomina, że to była praca ciężka, w trudnych warunkach, jednak pełna pozytywnych emocji. Pan Krzysztof był pracodawcą konsekwentnym i wymagającym. Pan Paweł często pracował po godzinach i przychodził do firmy przed świtem.

2005 rok – Krzysztof Kubiak umiera i syn przejmuje prowadzenie działalności. 26-letni chłopak próbuje swoich sił na rynku krajowym oraz w eksporcie napojów Coca-Cola.

2008 rok – trzy lata po śmierci ojca i samotnej działalności, Paweł Kubiak przyjmuje do spółki brata Piotra oraz dwóch najlepszych przyjaciół – Dominika oraz Grzegorza. To był moment przełomowy, dzięki wsparciu bliskich osób rozwój firmy nabrał niesamowitego tempa. Paweł Kubiak wraz ze wspólnikami zamienia małą firmę w lokomotywę, która taranuje rynek i konkurencję. Kolejne pozycje asortymentowe, rozwój handlu krajowego oraz nowi klienci zagraniczni – sprawiają, że PUH PILOT zaczyna być rozpoznawalna.

2009 rok – pierwsze innowacyjne targi Anuga w Kolonii sprawiają, że następuje przełom w sposobie zdobywania nowych kontaktów zagranicznych. Firma PILOT była pierwszą firmą, która wystawiła się na międzynarodowych targach FMCG, jako firma handlowa – a nie producent.

2011 rok – przynosi zmiany, firma PILOT przenosi się z hal Praskiej Giełdy Spożywczej na ulicę Annopol. Nowy magazyn i biura usytuowane na terenie Mennicy Polskiej sprawiają, iż firma jest postrzegana jako rzetelny i  stabilny partner. Targi Anuga 2011 w Kolonii przynoszą kolejnych kontrahentów zagranicznych. Ilość pracowników sukcesywnie wzrasta. Dział eksportu co miesiąc bije rekordy sprzedaży. Import i eksport staje sie głównym motorem napędzającym obroty firmy. Piotr Kubiak staje się liderem grupy specjalizującym się w imporcie i eksporcie. Jego osiągnięcia i umiejętności są zdumiewające.

2012 – 2015 to lata kolejnych sukcesów i wzrostu obrotów firmy PUH PILOT. Każdy rok to nowe zdobyte rynki, coraz szersza baza produktowa, nowe możliwości i bogatsza baza klientów.

2015 rok – na początku tego roku firma przenosi się do nowego obiektu przy ul. Staniewickiej.

Po 15 latach działalności spółki, firma mieści się na obiektach o łącznej powierzchni ponad 10000 mkw.  PUH PILOT zajmuje się wyłącznie handlem produktami brandowymi czołowych producentów produktów spożywczych oraz chemicznych.

Towary są dostarczane do najdalszych zakątków świata. Brazylia, Kenia, Singapur, Bliski Wschód, kraje jak Kazachstan, Uzbekistan – to jedne z wielu miejsc, gdzie firma PUH PILOT dostarcza towary.

PUH PILOT to przede wszystkim 50 wspaniałych osób z bezcenną wiedzą i doświadczeniem. Przyjazna atmosfera w pracy i pełna integracja sprawiają, że zarówno pracownicy, jak również wspólnicy darzą się szacunkiem i sympatią. Sukcesem tej firmy są ludzie – pracownicy, którzy przy sposobie zarządzania przez Pawła Kubiaka osiągają coraz wyższe wyniki.

 

tagi: PUH Pilot , Paweł Kubiak , handel , logistyka ,