Projektowane Centrum Handlowe będzie pierwszym tego typu obiektem w Zgierzu. Kompleks wybudowany zostanie na działce o powierzchni 6 886 mkw. i zlokalizowany zostanie na terenach po byłych ogródkach działkowych przy ul. Łódzkiej.
Swoim formatem Centrum dopasowane będzie do wielkości blisko 60-tysięcznego Zgierza. Nowy obiekt handlowy, oddalony od Śródmieścia zaledwie o ok. 1000 m, dzięki miejskiej komunikacji tramwajowej i autobusowej będzie doskonale skomunikowany. Wybrana lokalizacja zapewni łatwy dostęp do Centrum Handlowego, nie tylko mieszkańcom będącego w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla Kurak, lecz również z pozostałych dzielnic Zgierza. Dodatkowo przy Centrum powstanie blisko 100 miejsc parkingowych.
Inwestorem Centrum jest włocławska firma Budizol SA. Jest to jeden z najdynamiczniej rozwijających się deweloperów działających na polskim rynku. Budizol SA realizuje projekty w obszarze nieruchomości mieszkalnych oraz handlowych. Wybudował m.in. otwarte w 2009 roku CH Wzorcownia we Włocławku czy Hotel Holiday Inn w Bydgoszczy.
Najemcy to: Apteka Cosmedica, CCC, Deichman, JYSK, Pepco, Rossmann, Tesco.
(M.D)
tagi: Budizol SA ,
W całym 2024 roku firma globalnie zredukowała całkowitą...
W II kwartale br. ruch wzrósł rdr. w sklepach convenience o...
Grupa Eurocash (Delikatesy Centrum, Lewiatan, Duży Ben...
Na wysokich cłach stracą obie strony...
Na rynku pojawił się nowy rodzaj oszustwa...
Komisja szuka nowych źródeł dochodów...
Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc...
Komentarz Prezesa Polskiej Izby Handlu...