Nieskategoryzowane

Galeria Chełmska otrzymała pozwolenie na budowę

Wtorek, 12 października 2010
Z  początkiem października inwestor Galerii Chełmskiej otrzymał pozwolenie na budowę centrum handlowego. Inwestor - Galeria Chełmska Sp. z o.o. - planuje rozpoczęcie prac budowlanych wiosną 2011 roku. W procesie najmu Galerię Chełmską reprezentuje firma DTZ, międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości.

Tym samym zakończył się etap przygotowawczy inwestycji. Obiekt jest już skomercjalizowany w blisko 60 procentach. „Podpisaliśmy umowy z większością najważniejszych dla Galerii Chełmskiej partnerów, w tym z dwoma wielkopowierzchniowymi operatorami - Castoramą, która zajmie 8 200 mkw. oraz Tesco Extra o powierzchni 8 000 m kw. „Obecnie trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi najemcami" - mówi Artur Dziewa, Prezes Zarządu Galerii Chełmskiej Sp. z  o.o.

Galeria Chełmska jest nowoczesnym centrum handlowym, oferującym 30 000 mkw. całkowitej powierzchni najmu. Obiekt jest zlokalizowany w kwartale ulic Rejowieckiej, Poprzecznej i Lubelskiej, przy głównej obwodnicy miasta, będącej częścią europejskiej trasy tranzytowej. Projekt wyróżnia się wyjątkową architekturą oraz rozplanowaniem przestrzeni wokół centrum, a także dogodnym dostępem zarówno dla klientów zmotoryzowanych, jak i pieszych. Galeria Chełmska, oprócz hipermarketów: budowlanego Castorama, spożywczego Tesco Extra oraz salonu odzieżowego H&M o powierzchni 1 460 mkw., będzie składała się z około 80 sklepów znanych marek, dotychczas nieobecnych w Chełmie oraz parkingu na około 700 miejsc.

Deweloperem projektu jest spółka celowa Galeria Chełmska Sp. z o.o., która planuje ukończenie budowy w czwartym kwartale 2012 roku. DTZ odpowiada za komercjalizację galerii.

(Maja Święcka)

tagi: Galeria Chełmska ,