Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa „Weekend bez Ofiar" to ogólnopolska akcja, która ma podnieść wiedzę użytkowników dróg na temat bezpieczeństwa. Każdego roku na polskich drogach ginie ok. 5 tys. osób, najczęściej z powodu zbyt dużej prędkości lub prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu.
Kompania Piwowarska wspiera Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa poprzez obecność swojego programu „Sprawdź promile" na pikniku w Łodzi. Za pomocą bluetooth będzie można zainstalować alkomat w swoim telefonie i korzystać z niego za darmo. Na stoisku KP będzie także można za pomocą specjalnych alkogogli zobaczyć świat oczyma osoby pod wpływem alkoholu oraz otrzymać odpowiedzialny breloczek z napisem „Nie prowadź po alkoholu". Podobne akcje KP realizowała już we współpracy z TESCO.
„Dzięki akcji przekonamy się o ile - dzięki współpracy wielu podmiotów w tym służb publicznych i mediów - jesteśmy w stanie zmniejszyć liczbę ofiar na drogach" - mówi zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Andrzej Maciejewski, na konferencji prasowej w Warszawie.
„Akcja skupia się zarówno na edukacji, jak i na tworzeniu społeczności osób dbających o bezpieczeństwo na drogach. W tym pomocne będą zarówno materiały edukacyjne, akcja przeprowadzana na Facebooku, specjalne naklejki na samochody czy rowery, a także pikniki edukacyjne organizowane w Warszawie, Łodzi i Kołobrzegu" - dodaje Maciejewski.
„Osoba, która kieruje, będąc w stanie nietrzeźwości, popełnia przestępstwo zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności" - przypomina Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji.
„Natomiast jeśli taki kierowca spowoduje wypadek, to kara może być znacznie wyższa, bo jej górna granica to 4 i pół roku pozbawienia wolności" - dodaje Sokołowski.
(Monika Dawiec)
tagi: Kompania Piwowarska ,
W pierwszym półroczu 2025 roku sieci handlowe w Polsce...
W II kwartale 2025 roku ruch wzrósł rdr. w supermarketach o...
Eurocash ogłasza zmiany w zarządzie. Z dniem 1 września...
W obliczu narastających napięć geopolitycznych i...
To coraz istotniejszy klient dla sektora bankowego...
Instytucje kontrolujące stopniowo zmieniają swój charakter...
Bitcoin może kosztować nawet 200 tys. dolarów...
Potrzebne zachęty do dłuższej aktywności zawodowej...