Wywiady

Trzy pytania do...

Środa, 15 maja 2024 HURT & DETAL Nr 05/218. Maj 2024
Trzy pytania do Edyty Szczepańskiej, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu w ZUH „ROBICO”, kieruje Joanna Kowalska.

Jak Robico wpisuje się we współczesne trendy? Czym wyróżniacie się na rynku? 

Głównym wyróżnikiem Robico są produkty w szklanych opakowaniach. Obecnie na rynku jest dostępny Kefir Robico 2% tł. 280 g w szklanej butelce, a niebawem oferta zostanie wzbogacona o Jogurt Naturalny w szklanym słoiczku. Są to produkty dla świadomych i dbających o ekologię klientów, jednak pozycjonowane wyżej cenowo z uwagi na opakowanie. Poza tym Robico cały czas sukcesywnie rozwija sprzedaż brandowego produktu, jakim jest Kefir Robico w butelce HDPE. 

Firma zawsze angażowała się w sport i sponsoring polskich drużyn – jakie wydarzenia obecnie wspieracie? 

Od długiego czasu Robico jest sponsorem Polskiej Ligi Siatkówki żeńskiej i męskiej. W trzech najwyższych klasach rozgrywek uczestniczy 48 klubów. Siatkówka to sport, który wzbudza coraz większe zainteresowanie i gromadzi na trybunach mnóstwo fanów. To rodzinne kibicowanie, a Robico jest częścią tego wydarzenia. Jesteśmy obecni z naszą reklamą w ponad 40 miejscowościach, w których rozgrywają się mecze, a tam, gdzie tylko możemy, jesteśmy również z kefirem. Dzięki temu kibice mogą zasmakować nie tylko wrażeń, jakich dostarczają siatkarze, ale również Kefiru Robico, który idealnie gasi ich rozpalone emocje. W tym roku będziemy również uczestniczyć jako sponsor w prestiżowym wydarzeniu, jakim jest XX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie. 

Na jakich działaniach skupiacie się obecnie i jakie są Wasze plany na najbliższy czas? 

Niedawno na rynku pojawiła się nowość WPC 80 z nowej linii produktowej, jaką jest Robico active. Ambasadorem marki został znany siatkarz Artur Szalpuk. WPC 80 to produkt stworzony wyłącznie na bazie naturalnych składników, bogaty w białko i aminokwasy, wzbogacony dodatkiem maślanki. Polecany jest między innymi osobom dbającym o sprawność fizyczną, miłośnikom aktywnego spędzania czasu, obarczonym stresem i dużą eksploatacją organizmu pracownikom biurowym, osobom przebywającym w stresującym środowisku. Produkt jest dostępny w saszetkach 30 g (jedna porcja) oraz opakowaniach 700 g. WPC 80 zapoczątkował rozwój marki Robico active, ponieważ w swoich planach mamy rozszerzenie linii o innowacyjne produkty funkcjonalne.tagi: rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,