Blisko 60 % Polaków wymienia świeżo upieczony chleb jako najprzyjemniejszy z zapachów. Różnice między mieszkańcami dużych miast (56,5%), a mieszkańcami wsi (60,2%) są niewielkie.
Ankietowani wymieniali także zapach domowego ciasta (49,3%), świeżo skoszonej trawy (44,9%), czy też zapach ulubionej herbaty (24,3%).
„Okazuje się, że także mieszkańcy miast wyraźnie lubią te zapachy, które przywołują im beztroskie lata dzieciństwa i kojarzą się z relaksem w domowym zaciszu. Zapach książek, domowego ciasta, czy ulubionej herbaty, związany jest z delektowaniem się przyjemnościami dnia codziennego. Wyniki raportu pokazują więc jak bardzo Polacy cenią sobie wszystko co wiąże się ze spokojem w ich najbliższym otoczeniu." - mówi Maja Medowska, koordynator projektu marki Lipton.
Badanie przeprowadził PBS DGA w dniach 23-25.04.2010 na reprezentatywnej, losowej próbie n=1076 Polaków w wieku 15 lat i więcej. Dane nie sumują się do 100, gdyż ankietowani mogli wskazać więcej niż jedną odpowiedź.
(Monika Dawiec)
tagi: Lipton ,
Polska Izba Handlu z zaniepokojeniem przygląda się...
Niemal co 3. przedsiębiorca w Polsce prognozuje pogorszenie...
Firma Mars Polska po raz kolejny została wyróżniona za swoje...
Konieczne jest złagodzenie podejścia...
Napływ nowych pracowników znacznie zmienił polski rynek pracy...
W odpowiedzi na postulaty organizacji pracodawców i związków...
Prof. G. Kołodko: Trump osiągnie efekt odwrotny od...
Ich udział najszybciej rośnie w Polsce...