Nowości

Nowość: Cieszyn Pilsner w puszce

Poniedziałek, 27 listopada 2023
Na ogólnopolski rynek dystrybucji trafia piwo Cieszyn Pilsner w puszce. Jest to kluczowy krok w realizacji 3. letniego największego projektu rozwojowego w najnowszej historii Arcyksiążęcego Browaru Zamkowego Cieszyn, przyjętego latem 2023 roku.
Cieszyn Pilsner zadebiutował w polskich sklepach na terenie całego kraju w lipcu bieżącego roku. Marka ta, która była dostępna w butelkach szklanych, w tej chwili otwiera się na szerszą grupę klientów – sympatyków piwa w puszkach.

- Piwo serwowane w puszkach zyskało w naszym kraju szerokie grono odbiorców. Dzięki wprowadzeniu tego rodzaju opakowania dajemy naszym klientom wybór. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na właściwości i zalety opakowań z aluminium z punktu widzenia ekologii – są to m.in. niska masa przy jednoczesnej dużej wytrzymałości oraz fakt, że podczas recyklingu nie tracą one na jakości. Dzięki wysokiej plastyczności aluminium może być poddawane wielokrotnej obróbce, a już teraz większość dostępnych na rynku opakowań aluminiowych, pochodzi właśnie z ponownego przetworzenia. Dodatkowo niska waga odgrywa rolę w zmniejszaniu śladu węglowego przy transporcie – mówi Magdalena Kochan, Dyrektor Generalna z Arcyksiążęcego Browaru Zamkowego Cieszyn.

Mimo różnych opakowań, jakość Cieszyn Pilsner pozostaje na najwyższym poziomie, zgodnym z pilsneńską metodą warzenia. Przede wszystkim mamy do czynienia z piwem nie z fabryki, ale z historycznie aktywnego browaru, co gwarantuje odpowiednie walory smakowe. Powstaje ono w zgodzie z tradycją – fermentuje w otwartych kadziach, przez kilka tygodni leżakuje w piwnicach wydrążonych w zboczu góry zamkowej, co jest już unikalne na skale europejską.

- Smak Pilsnera zawdzięczamy naturze i piwowarskiej tradycji, którą od 177 lat pielęgnujemy w naszym Browarze, na cieszyńskim Wzgórzu Zamkowym. Niezmiennie udowadniamy, że starannie dobrane surowce, słód jęczmienny, chmiel i drożdże piwowarskie – to wszystko, czego potrzebuje prawdziwy Pilsner. Nie stosujemy żadnych zbędnych dodatków i „ulepszaczy” – dodaje Magdalena Kochan z ABZC.

Cieszyn Pilsner jest piwem wprost odwołującym się do tradycji piwowarskich z połowy XIX wieku, do tzw. pierwszej piwnej rewolucji. Browar Zamkowy, w którym piwo powstaje nieprzerwanie od momentu jego uruchomienia w 1846 roku, rozpoczął działalność ledwie cztery lata po tym, jak wprowadzono pierwsze piwo w stylu pilsneńskim.

post_browar_1350x1080_pilsner_puszka.png


Po więcej informacji o Arcyksiążęcym Browarze Zamkowym Cieszyn oraz jego produktach zapraszamy na https://browarcieszyn.pl/.


tagi: Cieszyn Pilsner w puszce , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,