Wywiady

Restauracja Regiment z Białegostoku: ostatnie lata nauczyły nas dostosowania się do rynku

Piątek, 14 kwietnia 2023
Transgourmet Foodservice i Selgros HoReCa wierzy w biznes swoich Klientów i wspiera ich na wielu płaszczyznach, co umożliwia przedsiębiorcom z branży gastronomicznej rozwijanie swojej działalności. Jednym z Klientów Selgros jest Restauracja Regiment z Białegostoku. Dyrektor obiektu, Anna Narel opowiada o tym jak ważna w dzisiejszych czasach jest zdywersyfikowana oferta dla Gości restauracji oraz współpraca z dużym i stabilnym dostawcą produktów i usług dla gastronomii.
Wasza oferta jest naprawdę rozbudowana – restauracja, hotel, catering, organizacja imprez, a także strefa relaksu - czy takie było założenie od samego początku działalności?

Hotel Traugutta3 powstał z myślą o Kliencie biznesowym. W kategorii biznes jest to hotel kompletny i jedyny taki w mieście. Wpływa na to jego butikowy charakter – 25 pokoi, każdy w indywidualnym projekcie, sala konferencyjna o łącznej powierzchni ponad 300m – oraz zlokalizowana w obiekcie Restauracja Regiment – stylowa, idealna na spotkania bądź lunche biznesowe. Taka koncepcja powstała dopiero na przestrzeni lat, gdy rozwijane były kolejno nowe usługi.

Czy któraś z pozycji w menu Restauracji Regiment cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem i jest ulubioną wśród Gości?

Oferta Restauracji Regiment jest naprawdę szeroka. Organizujemy bankiety i kameralne spotkania. Nasza Restauracja zaprasza również na śniadania z partnerem biznesowym lub znajomymi, by dobrze rozpocząć dzień.  W restauracyjnej karcie największym zainteresowaniem cieszy się, popisowe danie Szefa Kuchni Tomasza Siwkowskiego, grillowany stek z polędwicy wołowej z pietruszką i marchwią sous vide, boczniaków i szpinaku w towarzystwie frytek stekowych i sosu z zielonego pieprzu. Jednak jeżeli chodzi o słodką część karty to zdecydowanie wygrywa Deser Regiment skomponowany przez naszą cukierniczkę Małgorzatę Borysiewicz składający się z musu czekoladowego, musu porzeczkowego, maliny i borówki.

Co najbardziej zachęca Gości do odwiedzin Restauracji Regiment?

Restauracja oferuje dania kuchni polskiej w nowoczesnym wydaniu, przygotowywane z lokalnych składników i inspirowane tradycyjnymi recepturami. Restauracja oferuje kameralną atmosferę oraz wygodne i eleganckie wnętrza, co może być przyciągające dla osób poszukujących wyjątkowego doświadczenia kulinarnego w przyjemnej atmosferze.

Ponadto, Restauracja Regiment położona jest w centrum miasta, co jest dodatkowym czynnikiem zachęcającym do odwiedzenia tego miejsca.

Szef kuchni Tomasz Siwkowski jest twórcą smaku i kulinarnego charakteru Restauracji, jest z nią związany od początku jej istnienia. Dokłada szczególną uwagę, aby dania wychodzące spod jego rąk charakteryzowały się idealnym smakiem, starannością i wykwintnością.

Czy posiadacie grono stałych Klientów, jeśli tak z jakiej oferty najczęściej korzystają?  

Restaurację Regiment stale odwiedzają nowi Goście głodni wyjątkowych smaków, kunsztu i wyjątkowości kuchni stworzonej przez Tomasza Siwkowskiego, oraz jego zespołu profesjonalnych kucharzy.

Mamy oczywiście grono stałych Klientów, którzy odwiedzają naszą restaurację od początków jej istnienia. Organizują najważniejsze wydarzenia rodzinne, zawodowe, jak również odwiedzają nas, by zjeść kolację przy profesjonalnej obsłudze. Aby nasza kuchnia była jeszcze bardziej wyjątkowa Szef Kuchni co miesiąc przygotowuje kartę specjalnych, sezonowych dań, dostępnych jedynie w danym czasie.

Co Was wyróżnia na tle konkurencji?  

Jako jedyna restauracja w Białymstoku nasze wnętrze jest zabytkową willą z 1884 roku. W 1994 budynek wpisany został do rejestru zabytków, jako dobro kultury ze względu na swoje znaczenie historyczne. Wyróżnia nas stylowy wystrój, urzekająca atmosfera, znakomita obsługa, a przede wszystkim wyjątkowy smak starannie wykonanych dań! Restauracja jest miejscem pełnym smaków i walorów estetycznych.

Jaką rolę w Waszym biznesie ma współpraca z Selgros i co w tej współpracy cenicie najbardziej?

Jako Restauracja Regiment potrzebujemy dostawców najwyższej jakości artykułów. Selgros jest dostawcą artykułów spożywczych takich jak mięso, warzywa, owoce, nabiał czy pieczywo. Produkty są zawsze odpowiednio zapakowane, w idealnej jakości i ilości. Jakość produktów przekłada się na smak potraw i zadowolenie naszych Gości.

Ponadto, jako Restauracja Regiment wykorzystujemy programy lojalnościowe oferowane przez Selgros, aby zaoszczędzić na zakupach i poprawić swoją efektywność finansową. Selgros wspiera nas również w zakresie doradztwa produktowego. Zawsze możemy również skorzystać ze szkoleń, jakie proponują dla naszego personelu. Doceniamy także stały kontakt z Doradcą Klienta co jest pomocne przy planowaniu zakupów. Sporo czasu i środków daje nam też możliwość robienia zdalnych zakupów z dowozem bezpośrednio do Restauracji.

Jaki macie sposób na optymalizację kosztów w branży gastronomicznej przy obecnej sytuacji na rynku?

Zoptymalizowaliśmy koszty, poprzez inwestycje w energię alternatywną. Zmieniliśmy liczbę dań w karcie menu aby zmniejszyć magazynowanie produktów oraz wykorzystać jeden surowiec w kilku daniach. Kontrolujemy stany magazynowe oraz gospodarkę niewykorzystanymi produktami. Korzystamy z programów do planowania gastronomi.

Jaka jest Państwa strategia na zarządzanie restauracją oraz plany na najbliższe lata? 

Prowadzone restauracje w naszych obiektach dzielimy na trzy części. Pierwsza jest to restauracja a`la carte obsługująca Gości hotelowych oraz tzw. z miasta, lokalnych mieszkańców Białegostoku. Druga część jest to obsługa bankietów rodzinnych, typu chrzciny, komunie oraz wesela. Natomiast trzecia jest to catering świadczony przez naszą restaurację. Staramy się aby nasza oferta była zdywersyfikowana, skierowana w trzy formy sprzedaży. Posiadamy plany długoterminowe jednak ostatnie „wymagające” lata nauczyły nas szybkiego dostosowania się do rynku oraz warunków pracy jak również elastycznej oferty, którą możemy dopasować do potrzeb naszych Gości.  Źródło: Selgros
tagi: Restauracja Regiment z Białegostoku , Selgros , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze , Transgourmet Foodservice , Selgros HoReCa ,