Komentarz Branżowy

Jan Kolański, Prezes Grupy Colian podsumowuje 2022 rok

Czwartek, 05 stycznia 2023
„W mojej ocenie miniony rok był czasem bez precedensu – z mocno poturbowaną gospodarką po pandemii COVID-19 i dodatkowo nadwyrężoną przez wojnę w Ukrainie. Niestabilna sytuacja geopolityczna przyczyniła się do wzrostów cen na rynku surowców oraz podwyżek energii elektrycznej, gazu i innych paliw. Koszty wytwórcze stały się więc największym hamulcem rozwoju większości przedsiębiorstw, skupiając ich uwagę na działaniach zmierzających do poszukiwania oszczędności” – wskazuje Jan Kolański, Prezes Grupy Colian.
„Colian nie stanowi wyjątku – w równym stopniu jak inne podmioty zostaliśmy zmuszeni do weryfikacji założonych budżetów. W niepewnym otoczeniu podejmujemy starannie przemyślane decyzje, by obronną ręką wyjść z kryzysu. Bacznie obserwujemy trendy rynkowe, które umiejętnie wdrażamy w naszym portfolio. W ostatnich latach świadomość konsumentów wzrasta, a wraz z nią zapotrzebowanie na wyroby wege i eko. Z pewnością obecnie to nasz główny kierunek działań. Troska o środowisko sprawiła, że w kolejnych latach będziemy inwestować w zieloną energię. Z uwagi na inflację, a także szereg innych czynników, pozostałe plany zostały wstrzymane”.

Jan Kolański
Prezes Grupy Colian
tagi: Grupa Colian , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,