Nowości

Ćwikła z chrzanem – charakterna nowość WSP Społem

Poniedziałek, 28 listopada 2022
Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem” przed zbliżającymi się świętami przygotowała niezwykle smakowitą niespodziankę. W II połowie listopada na rynku zadebiutowała bowiem Ćwikła z chrzanem. Jej receptura oparta została na najlepszych wzorach a inspiracją były tradycyjne, domowe receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jest jednak coś co zdecydowanie wyróżnia ją na tle innych tego typu produktów.
Ćwikła z chrzanem to powszechnie znana i bardzo lubiana, słodko - pikantna sałatka. Od wieków przygotowuje się ją z gotowanych buraków ćwikłowych, utartych z dodatkiem aromatycznego chrzanu, octu, cukru i soli. Dlatego właśnie wyrób powstający w kieleckiej spółdzielni nie zawiera żadnych zbędnych dodatków, kanonicznie bazując na rodzimych zwyczajach kulinarnych i gustach polskich konsumentów. Oprócz „krótkiego” składu warto także zwrócić uwagę na wyjątkowy smak opisywanej nowości. Dzięki wysokiej zawartości korzenia chrzanu (aż 29%) staje się dodatkiem ciekawszym i zdecydowanie bardziej wyrazistym. Słodycz i wykwintny charakter buraczków uzupełnia pikantna „zadziorność” znana (i lubiana) z Chrzanu Luksusowego. Całość dopełnienia jej głęboka, apetyczna barwa. Piękny, buraczkowy kolor sprawia, że na stole prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Ćwikła z chrzanem doskonale sprawdzi się nie tylko na wielkanocnym stole. Także i przy okazji Bożego Narodzenia znajdzie szereg kulinarnych zastosowań. Stanowi nieodzowny dodatek do wędlin, pasztetów, mięs no i oczywiście jaj. Można ją podawać zarówno na ciepło, jak i na zimno – w zależności od indywidualnych preferencji. Domownicy na pewno będą zachwyceni.

W 340 g słoiku znajdziemy buraki ćwikłowe (61%), chrzan (29%), wodę, cukier, ocet spirytusowy i sól. Nie zawiera substancji konserwujących.

Sugerowana cena Ćwikły z chrzanem WSP Społem: 4,83 zł.Źródło: WSP Społemtagi: Ćwikła z chrzanem , WSP Społem , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,