Drogeria

Kartonowe opakowanie kapsułek Ariel PODS®

Poniedziałek, 28 listopada 2022
Zrównoważony rozwój ma obecnie ogromne znaczenie zarówno dla konsumentów jak i firm. Producenci coraz częściej opierają swoją politykę na szacunku do planety i minimalizowaniu swojego wpływu na przyrodę. Z kolei konsumenci są świadomi swoich wyborów i chętnie wybierają produkty, które nie tylko dostarczają oczekiwanych rezultatów ale też dbają o środowisko naturalne.
Działania zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, zmniejszanie wpływu na środowisko oraz umożliwienie konsumentom podejmowania bardziej zrównoważonych wyborów  to wartości, na które stawia marka Ariel. W zgodzie z nimi powstało nowe, zrównoważone i w pełni nadające się do recyklingu, kartonowe opakowanie kapsułek Ariel PODS®.

Przyjazna środowisku rewolucja na rynku

Kartonowe opakowanie ECOCLIC® jest jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań marki Ariel, a jego stworzenie zajęło ponad cztery lata rygorystycznych testów z udziałem ponad 2500 konsumentów w całej Europie, w tym rodziców oraz osób z upośledzeniami zręczności, zaburzeniami wzroku i funkcji poznawczych. Dzięki temu jego otwarcie jest w pełni intuicyjne i przeznaczone dla wszystkich dorosłych, jednocześnie certyfikowane jako bezpieczne dla dzieci. Nowe, kartonowe pudełko ECOCLIC® jest też przede wszystkim bardziej przyjazne dla środowiska. Jest wykonane w ponad 70% z włókien pochodzących z recyklingu. Posiada certyfikat FSC1 co oznacza, że surowce, z których zostało wykonane pochodzą z właściwie zarządzanych lasów z certyfikatem FSC® i innych materiałów z recyklingu. Te rozwiązania są kluczowym krokiem w działaniach marki na rzecz zmniejszenia zużycia plastiku.

Bezpieczeństwo i wygoda

To kolejne kwestie, na które odpowiada nowe pudełko kapsułek Ariel PODS®, zapewniając każdemu dorosłemu łatwiejsze użytkowanie. Jest przede wszystkim bardziej ergonomiczne i intuicyjne. Opakowanie łatwiej się otwiera i zamyka – to szczególnie ważne dla osób starszych oraz tych z upośledzeniami poznawczymi, wzroku czy zręczności. Z kolei głośne „kliknięcie”, informujące o prawidłowym zamknięciu opakowania, zapewnia bezpieczeństwo dzieciom. Na opakowaniu kapsułek znajduje się specjalny kod przystosowany do aplikacji NaviLens, która wspiera osoby niedowidzące poprzez zapewnienie szybkiego dostępu do ważnych informacji o produkcie i jego składnikach. Dodatkowo na zewnętrznej stronie opakowania wytłoczone są znaczniki dotykowe stworzone na kształt pralki. Pomagają one osobom z zaburzeniami wzroku rozpoznać, że kupują środek do prania.

Skuteczność w niskich temperaturach

Polacy w ślad za troską o dobro środowiska coraz przychylniej odnoszą się także do idei dłuższego użytkowania elementów garderoby. Pranie w chłodniejszej wodzie chroni ubrania na dłużej. Nowe kapsułki Ariel PODS®+EXTRA CLEAN POWER zapewniają wyjątkową czystość tkanin pranych w niskich temperaturach, umożliwiając konsumentom zmniejszanie śladu węglowego każdego prania. Jednocześnie likwidują nawet 7-dniowe zaschnięte zabrudzenia. Doskonałe usuwanie plam nawet w zimnej wodzie, zapewnia technologia COOLCLEAN™. Ponadto dzięki wyjątkowej kompozycji zapachowej, tkaniny będą zawsze pachniały świeżością i czystością. Skuteczność, redukcja plastiku, oszczędność energii, bezpieczeństwo, wygoda – a wszystko w ramach zrównoważonego rozwoju. Nowość Ariel PODS® prezentuje przyjazne rozwiązania  w każdym calu.

Czy wiesz, że:
  • Gdyby wszyscy użytkownicy kapsułek do prania Ariel PODS® w plastikowych pudełkach wybrali nowe, kartonowe pudełka ECOCLIC®, moglibyśmy oszczędzić w Europie do 6,500 ton plastiku rocznie2.
  • Zmieniając temperaturę prania z 60°C na 30°C możemy zużywać do 60% mniej energii elektrycznej na cykl, co oznacza niższe rachunki za prąd na koniec miesiąca3.
  • Gdyby wszyscy w Europie obniżyli temperaturę prania z 40°C do 30°C, moglibyśmy zaoszczędzić nawet 3,5 miliona ton CO2 rocznie, co odpowiada usunięciu z dróg aż dwóch milionów samochodów4.

Dowiedz się więcej na
www.keepcapsfromkids.eu
1  Wykonane z surowców pochodzących z dobrze zarządzanych lasów z certyfikatem FSC i innych materiałów pochodzących z recyklingu.
2  W porównaniu z obecnymi pudełkami Ariel z plastiku, w oparciu o rzeczywistą wielkość sprzedaży od lipca 2020 do czerwca 2021 w Europie Z WYŁĄCZENIEM ROSJI (opakowanie dotyczy zarówno opakowań pierwotnych, jak i wtórnych).
3  https://www.ariel.co.uk/en-gb/about-ariel/sustainability/your-commitment-how-you-can-save-energy
4  https://us.pg.com/blogs/pg-sustainability-tide-ariel-cold-water-wash/
tagi: kartonowe opakowanie , kapsułki Ariel PODS , drogeria , sprzedaż , handel , konsument , rynek FMCG ,