Technologia

Profesjonalna komunikacja wizualna i monitoring procesów produkcyjnych

Czwartek, 20 października 2022 HURT & DETAL Nr 10/200. Październik 2022
Nowoczesna firma wykorzystuje różne formy komunikacji ze swoimi pracownikami i klientami. Przykładem takiego rozwiązania – oferowanego przez firmę Samsung – jest profesjonalny system ekranów i zarządzania wyświetlanymi na nich treściami, który zapewnia dużą efektywność komunikacji w czasie rzeczywistym.
Samsung_Orig_Lettermark_BLACK_RGB.jpg

Do tego celu są wykorzystywane monitory z szerokiej i różnorodnej oferty wyświetlaczy z rodziny Digital Signage – o rozmiarach od 13 cali w przypadku technologii LCD do ponad 100 cali w technologii LED (zbudowanych dzięki modułowej konstrukcji).

Komunikacja już od samego wejścia

System wizualnej komunikacji można wykorzystać do prezentowania różnorodnej treści – przeznaczonej zarówno dla pracowników, jak i klientów czy partnerów firmy. Ekrany umieszczone przed wejściem do budynku, w recepcji lub ciągach komunikacyjnych mogą wyświetlać np. komunikaty powitalne. Mogą też informować o zasadach przebywania i poruszania się w danym obiekcie. Ponadto treści mogą być prezentowane w różnych językach.

Za zarządzanie wyświetlanymi treściami mogą odpowiadać różne komórki przedsiębiorstwa (np. bhp, administracja czy marketing). Co istotne, to zarządzanie odbywa się centralnie i całkowicie zdalnie. Możliwe jest także ustalenie z wyprzedzeniem harmonogramu pracy systemu (o której godzinie mają się włączyć, a o której wyłączyć zarówno cały system, jak i poszczególne ekrany) i wyświetlanych treści (z podziałem na dni i godziny ich prezentowania).

Przy tym – dzięki funkcji triggeringu – treści mogą się zmieniać dynamicznie wraz ze zmieniającymi się warunkami otoczenia. To bardzo ważne w obiektach, w których liczy się szybkość działania.

Większa wydajność produkcji

System wizualnej komunikacji może przynieść liczne korzyści także w halach produkcyjnych. Na ekranach można prezentować informacje np. o aktualnych parametrach produkcji czy ilości materiałów wykorzystywanych w produkcji. Można tak udostępniać także instrukcje obsługi konkretnych maszyn i urządzeń oraz postępowania w danym procesie produkcyjnym.

Kuchnia_w__oska_w_Stokrotce.jpg

System może służyć także jako centrum operacyjne lub monitorowania ruchu bądź innych procesów. Operator może na bieżąco widzieć całą linię produkcyjną i mieć wgląd w najważniejsze parametry procesowe.

Możliwości zastosowania ekranów w halach produkcyjnych jest zresztą znacznie więcej. Dla przykładu, w przypadku krótkoterminowych przestojów interaktywne ekrany mogą służyć do wprowadzania przez pracowników informacji dotyczące przyczyn tych przestojów. Takie informacje – po przesłaniu ich do jednostki centralnej i przeprowadzonej analizie – mogą być następnie wykorzystane do wprowadzenia niezbędnych usprawnień.

Szkolenia, konferencje i bieżące informacje

Ekrany Samsung mogą być także narzędziem prowadzenia wideokonferencji, szkoleń lub innych spotkań na odległość. To także świetny sposób na poprawę komunikacji w organizacji. Mając dostęp do takiego interaktywnego ekranu, pracownik może np. zalogować się na swój firmowy profil i odczytać wiadomości ze skrzynki pocztowej czy inne komunikaty. Może też odbyć np. obowiązkowe szkolenie bhp. Najlepszym przykładem takiego interaktywnego urządzenia jest monitor Samsung Flip. Ekran pozwala na pisanie i robienie na nim notatek, a także podłączenie i korzystanie z wielu urządzeń takich jak komputer, tablet, czy smartfon.


tagi: komunikacja wizualna , monitoring procesów produkcyjnych , rynek spożywczy , sprzedaż , handel , konsument , FMCG , hurt , detal , produkty spożywcze , nowości , przemysł spożywczy , sieci handlowe , sklepy spożywcze ,