Technologia

Idealne rozwiązanie dla sklepu: ponad 40% oszczędności z MultiCool+

Poniedziałek, 05 września 2022
Aktualny rozwój technologii pozwala na budowę wydajniejszych urządzeń i spełnianie coraz bardziej wyśrubowanych norm środowiskowych przy znaczącym ograniczeniu zużycia energii elektrycznej. Wobec faktu rosnących cen za energię i spadku rentowności sklepów, niezależnie od ich formatu, właściciele i osoby zarządzające poszukują oszczędnych i ekologicznych rozwiązań do swoich marketów. Idealnym rozwiązaniem są agregaty inwerterowe MultiCool, produkowane przez IGLOO, pozwalające zaoszczędzić aż 40% energii związanej z chłodnictwem.

JAK OSZCZĘDZAĆ – zobacz:

https://www.youtube.com/watch?v=jXfZjYE0Mro


Kilka lat temu firma IGLOO podjęła decyzję o poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań, które skupione będą na uzyskaniu jak największej oszczędności energii. Każdy sklep wykorzystuje wiele urządzeń, które generują duży pobór mocy. Rozwiązaniem, które okazało się skuteczne, poparte realnymi wynikami stały się agregaty inwerterowe MULTICOOL +.

Agregaty współpracują z meblami chłodniczymi i mroźniczymi, najczęściej są to lady czy regały w których przechowywana jest żywność. Najprościej można to ująć, iż optymalizują pracę urządzeń, sterują nimi płynnie, tak aby zużywały one jak najmniej energii.

Takie rozwiązania można stosować już w istniejących sklepach lub można je wdrożyć już na etapie projektowania nowych powierzchni sklepowych, obniżając już od samego początku pobór energii.

EKOLOGIA, a EKONOMIA

Doświadczenie pokazuje, że agregaty pracują w różnych miejscach gdzie ważne jest ich dopasowanie do warunków tam panujących – ich praca musi być cicha! I te wymogi spełniają agregaty Multicool +.  na przykład sklepy znajdują się np. wewnątrz osiedli mieszkaniowych lub restauracje, które są przy obiektach mieszkalnych). Pokazuje to iż oprócz warunków ekonomicznych ( duże oszczędności finansowe ) ważne są również działania pro ekologiczne.

WDROŻENIE – JAK PRZEBIEGA

Przygotowanie do wdrożenia systemu funkcjonowania agregatów MULTICOOL+ jest bardzo precyzyjnie zaplanowane. Rozpoczyna się od analizy / audytu planowanej inwestycji, przygotowaniu analizy oszczędności, przygotowania kompleksowej oferty, w której zawarty jest okres zwrotu inwestycji.

MONITORING

Wdrożony system jest na bieżąco monitorowany, tak aby dać Klientom jak największą kontrolę nad jego funkcjonowaniem. Został tak przygotowany, aby Klienci otrzymywali powiadomienia zdalne (mail lub sms) o stanie pracy układu.

W przypadku jakiejkolwiek awarii otrzymują od razu informacje w czasie rzeczywistym. Zabezpiecza to przed takimi przypadkami jak na przykład brak zasilania lub zmiana temperatury w urządzeniach. Daje to możliwość natychmiastowej reakcji.

Możliwy jest odczyt parametrów pracy układu w czasie rzeczywistym ale również wgląd co całej historii. Dzięki zastosowaniu tych innowacyjnych rozwiązań steruje się z zewnątrz pracą całego układu.

PRZYKŁAD / sklep ok. 400 m2

Sklep w którym wykonano instalację systemów MULTICOOL+ oraz wykonano pomiary i badania zlokalizowany jest w Rybniku. Ma on powierzchnię ok 400 m2.  Instalacja chłodnicza sklepu, składa się z trzech układów, każdy zasilany agregatem MULTICOOL + wyposażony w sprężarkę inwerterową. Pierwszy to 11 metrów lady chłodniczej, drugi 5 metrów regałów chłodniczych - otwartych, a trzeci to 5 metrów regałów chłodniczych z drzwiami oraz regał warzywny. Sumaryczne zapotrzebowanie na moc chłodnicza wynosi 30 kW.

Podczas badań uwzględniono trzy zarejestrowane parametry: ciśnienie skraplania, miesięczne zużycie energii elektrycznej wraz z poborem mocy elektrycznej.

Jakie wyniki osiągnięto:

Przechwytywanie_2.JPG

Średnia cena 1kWh w Polsce w 2022 roku wynosi 0,77 zł.
Przy założeniu tej stawki opłaty wynoszą:
Przed instalacją: 3799 zł – miesięcznie; 45 350 zł – rocznie
Po instalacji systemów MULTICOOL +: 1476 zł – miesięcznie; 17 722 zł - rocznie

Oszczędność w ciągu roku wynosi: 27 628 zł
tagi: MultiCool+ , technologie , technika w handlu , rynek spożywczy , agregaty inwerterowe MultiCool , IGLOO ,