Shop Doctor

Zakrętka przytwierdzona do opakowania od SIG

Wtorek, 16 listopada 2021 HURT & DETAL Nr 11/189. Listopad 2021
SIG ogłosił w tym roku wprowadzenie zamknięć zintegrowanych z opakowaniem kartonowym. I to aż na trzy lata przed terminem, od którego mają zacząć obowiązywać wymogi prawne UE.
Firma SIG, globalny dostawca maszyn i opakowań do napełniania aseptycznego poinformował, że jeszcze w 2021 r. na rynku europejskim pojawią się zamknięcia SIG, zintegrowane z opakowaniami kartonowymi do płynnej żywności, co znacznie wyprzedza termin wyznaczony przepisami UE, czyli lipiec 2024 r.

Spełnienie wymagań konsumentów i przepisów prawnych w zakresie zrównoważonych opakowań

Klienci stoją w obliczu rosnącego zapotrzebowania na zrównoważone opakowania ze strony konsumentów i organów regulacyjnych, ze szczególnym naciskiem na tworzywa sztuczne jednorazowego użytku, aby stawić czoła dzisiejszym obawom związanym z przedostawaniem się odpadów plastikowych do środowiska, zwłaszcza do oceanów.

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie tworzyw sztucznych jednorazowego użytku zawiera wymóg, aby do lipca 2024 roku wszystkie jednorazowe pojemniki i opakowania na napoje były dostarczane z przytwierdzonymi zakrętkami, co ma pomóc w zapewnieniu, że zakrętki będą utylizowane i poddawane recyklingowi razem z resztą opakowania.

Dodatkowo mając na uwadze ograniczanie zużycia surowców kopalnych, firma przedstawia klientom rozwiązanie o nazwie SIGnature. Jest to system, w którym tradycyjne polimery zawarte w kartonie jak i zakrętce zostały zamienione na rozwiązanie powiązane z roślinami, a mianowicie bazujące na oleju talowym, pozostałości z procesu produkcji celulozy. Dodatkowo została wyeliminowana wartswa aluminium. Zapewnia to znaczne obniżenie śladu węglowego opakowania – aż do 66% mniej CO2 średnio dla Europy w porównaniu do standardowego rozwiązania (badanie Life Cycle Assessment).

Integracja z istniejącymi rozwiązaniami w celu zapewnienia bezproblemowej obsługi produkcji

Zakrętki przytwierdzone do opakowania firmy SIG w pierwszej kolejności wprowadzane są dla najpopularniejszych opakowań w Europie.

"Nasze nowe, zintegrowane z opakowaniem zamknięcia, czerpią z osiągnięć firmy SIG w zakresie innowacji. Ogłaszając wprowadzenie na rynek trzy lata przed wymaganiami prawnymi, zapewniamy klientom pewność, że przygotowują się do spełnienia nadchodzących przepisów UE. Dzięki elastycznym i łatwo adaptowalnym systemom firmy SIG, nowe zamknięcia są w pełni kompatybilne z istniejącymi liniami naszej firmy" – wyjaśnia Karina Zawadzka, Senior Marketing Manager Nordyki, Polska, Rosja w SIG.

Nowe zamknięcia zostały zaprojektowane tak, aby mogły być stosowane z istniejącymi liniami napełniającymi firmy SIG i aplikatorami zamknięć, bez konieczności ponoszenia przez klientów większych nakładów inwestycyjnych. Kompatybilność z istniejącymi liniami napełniającymi SIG oraz z istniejącymi projektami opakowań, opakowaniami zbiorczymi i logistyką klientów była kluczowym czynnikiem przy ich projektowaniu.

Utrzymanie wysokiego poziomu wygody dla konsumentów

Zakrętki zintegrowane z opakowaniem firmy SIG wykorzystują solidne rozwiązanie z podwójną obręczą. W trakcie badań rynkowych konsumenci potwierdzili, że jest to wygodne rozwiązanie, łatwo się otwiera i zamyka.

Podczas otwierania opakowania, zakrętka pozwala na zablokowanie w pożądanej pozycji poprzez dociśnięcie jej w kierunku opakowania aż do zatrzaśnięcia. Gwarantuje to, że konsument może nalewać lub pić z opakowania bez konieczności przytrzymywania zakrętki palcami. Przed zamknięciem opakowania, wystarczy lekko unieść zakrętkę, a następnie zamknąć ją w zwykły sposób.

„Firma nie idzie na żadne kompromisy w zakresie wygody podczas nalewania lub picia z opakowania, a zastosowanie zakrętki zintegrowanej z opakowaniem zwiększa wygodę, zapobiegając zgubieniu nakrętki. Opakowanie można łatwo otwierać i zamykać w zależności od potrzeb, aż do jego opróżnienia, po czym zakrętkę i opakowanie razem zutylizować" – podkreśla Karina Zawadzka..
SIG___Tethered_Caps___illustration___rgb_ok.jpg


tagi: SIG , zakrętka przytwierdzona do opakowania , opakowania kartonowe , produkty spożywcze , innowacje , technologie , przemysł spożywczy ,